Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

higieniczna deska sedesowa pokryta folią


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 aleka177

aleka177

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 08 marzec 2014 - 14:48

Witam, 

 
Spotkałem się ostatnio z ciekawą deską sedesową ,uruchamiasz urządzenie przyciskiem, lub ruchem dłoni (czujnik ruchu) powoduje to nawinięcie na ramię deski świeżej folii , mamy poczucie czystości i komfortu . Wiele razy słyszałem jak zwłaszcza kobiety obkładają deskę metrami papieru toaletowego, a żeby załatwić potrzebę .Co o tym myślicie, gdyby w każdej toalecie publicznej były takie deski sedesowe ?
 
Pozdrawiam
 

  • 0

#2 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 08 marzec 2014 - 19:26

Będąc przejazdem przez Niemcy, na ktorejś tam stacji benzynowej korzystałam z toalety, w której wraz ze spuszczaniem wody obracała się deska klozetowa, a tam szczoteczka  z plynem dezynfekującym, oraz suszarka. Wszystko to trwało chwilkę,takie coś widziałam gdzieś w 2005roku.Super sprawa.


  • 0

#3 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 10 marzec 2014 - 02:30

Spotkałem się ostatnio z ciekawą deską sedesową ,

 

Wybacz pytanie.... a gdzie się z nią spotkałeś? :hehe:


  • 4

#4 aleka177

aleka177

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 01:04

Wybacz pytanie.... a gdzie się z nią spotkałeś? :hehe:

Witam,

Nie tylko spotkałem ale i korzystałem  ;)  Krynica Małopolanka  pensjonat,jest też na AGH Kraków( wiem od znajomego).Rozmawiałem z właścicielem pensjonatu o cenie tej deski ,380 zł to nie jest jakaś zaporowa cena, a komfort super.

Pozdrawiam


  • 1

#5 Gość_DaFFy_*

Gość_DaFFy_*
  • Gość

Napisano 11 marzec 2014 - 14:28

 

Co o tym sądzicie :)


  • 2

#6 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 11 marzec 2014 - 16:25

Jestem pod wrażeniem... a jednak są takie cudeńka :)

Dla osób niepełnosprawnych bardzo pomocne, ciekawe czy PFRON zrefundowałby taki sprzęt?


  • 1

#7 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 11 marzec 2014 - 18:57

Nie wiem czy taka deska jest konieczna... może dla osób z niesprawnymi rękoma będzie przydatna.

 

Dla osób mających sprawne ręce polecam takie proste rozwiązania i bardzo tanie.

 

słuchawka prysznicowa z przyciskiem blokującym - trzeba nacisnąć żeby woda leciała

41323065add7344cc1f8faa621634744.jpg

 

inna wersja słuchawki, razem z wężem

b17210x4.jpg

 

w połączeniu z taką baterią, to już pełen luzik :)

3345f467-584a-4eb7-96a5-d29fddb865bc_i-d


  • 2
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#8 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 11 marzec 2014 - 19:34

Pisząc mój wcześniejszy post miałam na myśli osoby z dysfunkcją rąk.

A taką baterię mam w kuchni przy zlewozmywaku, nalewanie wody do garnków na piecu

gdy się nie potrafi przenieść pełnego itp.


Użytkownik michalina edytował ten post 11 marzec 2014 - 19:39

  • 2

#9 aleka177

aleka177

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 13 marzec 2014 - 22:20

taka normalna a tak załatwia sprawę znalazłem ją  :D  wpisz sobie galar 65


  • -2

#10 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 14 marzec 2014 - 16:02

taka normalna a tak załatwia sprawę znalazłem ją  :D  wpisz sobie galar 65

Weszłam, zobaczyłam i stwierdziłam, że to się ma ni jak dla osób indywidualnych takich jak my.

To przede wszystkim oferta dla publicznych szaletów itp.


  • 2

#11 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 15 marzec 2014 - 18:26

Podzielę się opinią fachowca od Tych urządzeń:

Otóż fachowieć ów odniósł się bardzo negatywnie do tych nowoczesnych desek sedesowych.

Będąc serwisantem stwierdził, że te urządzenia psują się bardzo często... daleko im do

wytrzymałej, trwałej  aparatury.

Stwierdził, że jest to urządzenie bardziej chałupniczo skonstruowane, bez serwisu naprawczego.


  • 1

#12 aleka177

aleka177

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 19:43

Wybacz ,,michalina ,,najpierw piszesz , że nie spotkałaś się z takimi deskami w następnym wątku już rozmawiałaś z serwisantem i masz takie zdanie coś tu się nie zgadza ,a dokładnie o których deskach jest opinia tego fachowca? Rozmawiałem z właścicielem pensjonatu z Krynicy  i dzwoniłem do Pani ,która zajmuje się sanitariatami na AGH prosiłem ich o opinie na temat higienicznych desek sedesowy powleczonych folią, były pozytywne . Mam też nr.tel.do firmy,( sanitariaty publiczne płatne) która ma na wyposażeniu  osiem takich deskach i będę rozmawiał z właścicielem.Jestem na etapie zakupu takich desek sedesowych do mojej firmy, więc chcę znać opinie na ich temat.

Pozdrawiam


  • 0

#13 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 15 marzec 2014 - 19:59

To bardzo proste.

Zaciekawiłam się tematem a dziś  był u mnie fachowiec - remont instalacji elektrycznej - i podzielił się swoją opinią,

że często jest wzywany do napraw tych urządzeń, stąd mój wpis.


  • 1

#14 aleka177

aleka177

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 20:28

Rozumie to na pewno jest super fachowiec skoro instalacje elektryczne, deski sedesowe a może i jeszcze ludzi leczy ten fachura ,śmieszne .A tak poważnie to proszę napisz o jakie deski chodzi i z jakiego regionu masz takie opinie, może  twoje rady mi się przydadzą .


  • -1

#15 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 17 marzec 2014 - 18:29

Aleka, po co ten sarkazm? - Najpierw proponujesz deskę sedesową elektryczną, a później krytykujesz opinię elektryka... - Zastanów się, o co Ci chodzi...


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#16 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 17 marzec 2014 - 19:48

Kiciu, według mnie pan chciał się zareklamować - proste :)

A że ten pan jest niemiły, to nie zamierzam odpowiadać na takie wpisy... chociaż mam dużo do powiedzenia.

Dziś bowiem ten "fachura" naprawiał mi armaturę łazienkową. 


Użytkownik michalina edytował ten post 17 marzec 2014 - 19:49

  • 1

#17 aleka177

aleka177

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 23:00

Kochani trochę  luzu,nie miałem zamiaru nikogo urazić .Z deski bio bidet nie korzystałem ,ale wygląda solidnie a proponował ją DaFFy .


  • -2

#18 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 18 marzec 2014 - 09:23

Temat deski sedesowej, bardzo bliski d...y, ale w końcu na czym siedzi wielu niepełnosprawnych przez cały dzień, poruszając się na wózku? - Myślę, że temat nie jest całkowicie zbędny, bo w końcu dzielimy się swoim zdaniem i wymieniamy doświadczeniami w temacie radzenia sobie z higieną w niepełnosprawności. - Niestety, są osoby które oprócz problemów z chodzeniem, mają problemy z rękoma, więc nie jest to temat "jakikolwiek" (jak stwierdziła Valeska), tylko temat potrzebny, bo związany z niepełnosprawnością.

 

Ponadto, deska pokryta gąbką byłaby bardzo niehigieniczna, bo trudna do utrzymania w czystości - chyba, że ktoś wpadł na jakiś genialny pomysł, jak to rozwiązać.


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#19 aleka177

aleka177

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 23:01

Poczytajcie sobie czym można się zarazić korzystając z obcego sedesu 


  • 0

#20 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 03 kwiecień 2014 - 22:11

Nie korzystam z "obcego sedesu" bezpośrednio - jest papier toaletowy i higieniczne nakładki na deski, które kosztują grosze i są łatwo spłukiwane. - Jest też woda i mydło :)


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych