Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

problem z firefoxem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 31 styczeń 2014 - 19:32

Witan wszytkich

 

Od dłuższego czasu ma [problem z firefoxem, który mi się dziwnie otwiera. Ustawiłem go sobie domyślnie, ale zaraz po restarcie systemu uruchamia mi się na stronie https://google.pl.

Wiem, ze to żadna różnica, ale jak by nie było, to bym wolał, aby mi się otwierała właśnie domyślnie, a nie na google. Probowalem resetować przeglądarkę, czyścić, odinstalowac ją, ale nadaremnie.

Tak samo wszystko, po restarcie komputera otwiera mi się na stronie google.pl, a nie na domyślnej


  • 0

#2 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 31 styczeń 2014 - 19:54

Przeprowadź standardową diagnostykę firefoxa: http://mozillapl.org...ostyka:_Firefox


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#3 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 31 styczeń 2014 - 21:15

własnie uruchomiłem przeglądarkę w trybie awaryjnym i widac było, ze jest ok, ale chyba wydaje mi się, ze już w zwykłym trybie już zaczyna się, ale zalecilem się do tej porady i większści to zrobilem, jednak mam pewne problewmy z tym nowym profilem, jak to zrobić, bo nie ma czegos takiego, a przynajmniej go nie widzę. Rozszerzenia są ok.

Zastanawia mnie fakt, zę w trybie awaryjnym komputer i przeglądarka jest ok, sama przeglądarka zdecydowanie szybciej chodzi, już nie mówiąc już o otwieraniu, a strona domyślna też ładnie sie otwiera.

Zatem Laptop tylko w trybie awaryjnym


  • 0

#4 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 02 luty 2014 - 17:25

Wyciągasz pochopne wnioski - dlaczego laptop miałby działać poprawnie i szybko tylko w trybie awaryjnym?

 

Jeśli masz problemy z poprawnym i szybkim działaniem komputera (nie tylko laptopa), to może mieć na wpływ jakiś problem lub szereg problemów.

 

Czy tylko przeglądarka wolno się uruchamia i wolno działa, czy inne programy także? Jak szybko uruchamia Ci się system i jak szybko wyłącza się komputer?


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#5 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 02 luty 2014 - 19:44

już chyba sprawa z firefoxem już mi się rozwiązała, tylko sam nie wiem (nie jesterm pewny) jaka była przyczyna tego. Ale wykonałem w/g zlecenia, co należy zrobić, a więc uruchomiłem tryb awaryjny, nawet tryb awaryjny laptopa, oczyściłem go solidnie kilkoma programami i tak chyba jakoś wyszło.

Pisze chyba, bo sam nie wie czy napewno, bo dawno nie restartowałem Laptopa, jakoś chodzi, ale w tygodniu go sprawdzę jak się uruchamia.

Druga sprawa, to nie tylko sam firefox mi się wolno uruchamia, ale też autostart jakoś. Wydaje mi się, ze to nie ma co narzekać na programy na autostarcie, bo tyle samo programó mialkem na komputerze, jak go mialem i komputer dużo szybciej mi sie uruchamiał, a tu zdecydowanie wolniej, a podobne oprogramowania.

Już od samego początku tu jakoś mi się wolniej to wszystko uruchamialo, nie wiem  czy to już o tym nie pisałem w innym temacie - być może, a jak nie , to teraz pisze o tym.

W każdym razie firefox chyba jest już ok, ale w tygodniu go sprawdzę.

Sam nie wiem jak mi się to zrobiło, ale jak wyjdzie to dam odpowiedź, być może tryb awaryjny, być może przeinstalowanie całej przeglądarki.

Tak w ogole na laptopa nie narzekam, że mi wolno chodzi, tylko ten pieruński autostart, ktory trochę mi zawala czasu, zanim pulpit się całkiem zaloguje.

Podobno słyszałem, ze laptopy mają to do siebie, ze trochę wolniej się otwierają, ale czy to prawda?.

A tak ogólnie mam Windows 7 z SP1 4 GB ram, może przytdałoby się dołożyć trochego ramu, to inaczej zaczął by mi się rozruch.

Na komputerze, też chyba mialem 4 GB ramu i było ok, ale jak go mialem.....


  • 0

#6 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 02 luty 2014 - 19:53

Usuń z autostartu programy, które nie muszą się uruchamiać wraz ze startem systemu.

To nie istotne, że PC miał takie same programy, jak laptop i szybciej się uruchamiał. - Istotne są parametry obydwu komputerów (nie tylko RAM). - Podejrzewam, że laptop może mieć słabsze, albo jest po prostu zaśmiecony.


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#7 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 02 luty 2014 - 20:09

Nie jest to prawda, z wolniejszym uruchamianiem... Lapki tak samo się uruchamiają jak normalne komputery. 

U mnie, z Win 7 i 3 GB pamięci uruchamia się w granicach 25-30 sekund i procesor nie jest demonem prędkości, obudzenie się ze stanu hibernacji to ok 5 sek.

Po pierwsze, jak wspomniała Kicia, ważne jest, aby w autostarcie nie było za dużo programów,

Po drugie, trzeba dbać o rejestr systemowy. Każda instalacja programu a potem usunięcie powoduje, że pozostają "śmieci" To trzeba sprzątać.

Po trzecie, hibernując kompa i potem go budząc powodujesz, ze jak miałeś wcześniej z czymś problem to będziesz miał dalej ten problem. Hibernacja ma to do siebie, ze zapisuje cały stan komputera na dysku i po obudzeniu ten stan jest przywracany. Po za tym tygodniowe tempo restarowania kompa jest powalające....

Po czwarte. Zawsze można używać programów w wersji portable np. przeglądarki w tym Firefox. Jest z nim wtedy dużo mniej kłopotu.


  • 1

#8 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 02 luty 2014 - 21:22

o tym, ze są programy w wersji portable, to sam wiem o tym i wiem, ze mało kłopotu sprawiają, ale to chyba zbyteczne jak narazie.

Co do czasu odmierzanego, to tego nie stosuję, ale już na oko jestem przekonany, ze coś nie tak.

Oczywiscie sie z tym zgodzę, ze każda instalacja i usuwanie programu doprowadza do zaśmiecania rejestru systemowego.

Tu się zgadza, ale nieraz taka sytuacja zaistnieje

Co do autostartu, nie mam tam za dużo programow, tak mi się wydaje, to co mam to raczej potrzebne, nawet programy optymalizujące to się przydają, choć wielu twierdzi, ze one nie są tak bardzo potrzebne, a nawet niektóre szkodliwe, bo polykają pliki systemowe.

Są takie niektóre programy.

Co do hibernacji, to trochę kojarzę, ale nie za bardzo. Nie ma z tym dużo do czynienia, raczej raz na jakiś czs to wszystko, to raczej stosuje oszczędność prądu, tylko ewentualnie przygaszam ekran


na autostarcie są same potrzebne programy, i tak dużo ich wywaliłem, wiecej już się ich nie da, bo m.in. skype mam i oprogramowanie antywirusowe i do wylączania touch pada.

Chyba że dodatkowy sprzęt coś przeszkadza

Bo znam laptopy, które o wiele szybciej się uruchamiają, ale tu nie mam takigo nic do wywalenia, wszystko potrzebne, nawet i do optymalizacji łącza, aby się lepiej serfowało, bo jednak dobry ten program jest, calkiem dobrze sie sprawdza


  • 0

#9 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 02 luty 2014 - 21:47

Co do autostartu, nie mam tam za dużo programow, tak mi się wydaje, to co mam to raczej potrzebne, nawet programy optymalizujące to się przydają, choć wielu twierdzi, ze one nie są tak bardzo potrzebne, a nawet niektóre szkodliwe, bo polykają pliki systemowe.

 

Lepiej, gdybyś był pewny ile masz programów w autostarcie, więc sprawdź w msconfigu. - W sumie, co konkretnie "musi" według Ciebie być w autostarcie, że nie możesz uruchomić tego później? - Zastanów się.

 

Osoby, które twierdzą, że niektóre programy do optymalizacji systemu bywają szkodliwe - mają racje, bo takie się zdarzają. Jednak, podczas nieumiejętnego stosowania takich programów, każdy może okazać się szkodliwy.


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#10 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 03 luty 2014 - 02:24

o tym, ze są programy w wersji portable, to sam wiem o tym i wiem, ze mało kłopotu sprawiają, ale to chyba zbyteczne jak na razie.

 

Zależy. Jeśli bawisz się w testowanie programów, to czasem warto się rozejrzeć i poszukać wersji przenośnej danego programu. Rejestr będzie Ci wdzięczny. ;)
Podobnie jak i kłopoty z danym programem - jeśli jest odpowiednik w wersji przenośnej, to warto zobaczyć jak dany program się zachowuje "na czysto" - czy jest to wina tylko jakiś ustawień programu, czy należy szukać głębiej przyczyn...
 

Co do czasu odmierzanego, to tego nie stosuję, ale już na oko jestem przekonany, ze coś nie tak.

 

Ja też nie stoję z zegarkiem w ręku, to są standardowe czasy startu systemu. Na oko, to chłop w szpitalu zmarł ;) Jak już musisz wiedzieć jak komputer startuje i jakie ładuje biblioteki - wybierz sobie odpowiedni tryb podczas startu systemu...
 

Oczywiście się z tym zgodzę, ze każda instalacja i usuwanie programu doprowadza do zaśmiecania rejestru systemowego. Tu się zgadza, ale nieraz taka sytuacja zaistnieje

 

Dobrze, że zdajesz sobie sprawę, że dodając / usuwając programy zaśmiecasz sobie rejestr. Tylko co z tym fantem robisz dalej? Zazwyczaj takie śmiecie się sprząta i generalnie dba się o rejestr i nie tylko rejestr...
 

Co do autostartu, nie mam tam za dużo programów, tak mi się wydaje, to co mam to raczej potrzebne, nawet programy optymalizujące to się przydają, choć wielu twierdzi, ze one nie są tak bardzo potrzebne, a nawet niektóre szkodliwe, bo połykają pliki systemowe.
Są takie niektóre programy.

 

Do programów optymalizujących należy podchodzić z nieufnością - spece od marketingu potrafią zawrócić w głowie nieświadomemu użytkownikowi... Warto zadać sobie pytanie instalując taki program, czy skórka warta jest wyprawki... I popieram Kicię, że jeśli będzie nieumiejętnie obchodziło z takim kombajnem optymalizującym, można sobie narobić niepotrzebnych kłopotów.
 

na autostarcie są same potrzebne programy, i tak dużo ich wywaliłem, więcej już się ich nie da, bo m.in. skype mam i oprogramowanie antywirusowe i do wyłączania touch pada.
Chyba że dodatkowy sprzęt coś przeszkadza
Bo znam laptopy, które o wiele szybciej się uruchamiają, ale tu nie mam takiego nic do wywalenia, wszystko potrzebne, nawet i do optymalizacji łącza, aby się lepiej serfowało, bo jednak dobry ten program jest, całkiem dobrze się sprawdza.

 

Lepiej, gdybyś był pewny ile masz programów w autostarcie, więc sprawdź w msconfigu. - W sumie, co konkretnie "musi" według Ciebie być w autostarcie, że nie możesz uruchomić tego później? - Zastanów się.

 

Między wydaje mi się, a wiem istnieje drobna ;) różnica... I przejrzenie msconfigu jest dobrym pomysłem... Tyle, że trzeba mieć orientację, co musi startować od razu, co można opóźnić, a co można wyłączyć w ogóle. Np. Skype czy optymalizacja łącza może chwilę zaczekać przy starcie... Jeśli już musisz instalować taki program optymalizujący, to taki, który będzie odpowiedzialny za takie przyspieszanie startu systemu kosztem późniejszego ładowania niektórych programów z autostartu.
 

Co do hibernacji, to trochę kojarzę, ale nie za bardzo. Nie ma z tym dużo do czynienia, raczej raz na jakiś czas to wszystko, to raczej stosuje oszczędność prądu, tylko ewentualnie przygaszam ekran

 

Hibernować możesz sprzęt w sytuacji, kiedy w pracy gdzieś na chwilę wychodzisz i nie chcesz aby ktoś Ci podglądał ekran, bądź hibernujesz na czas transportu z pracy lub od kolesia do domu. W domu, spokojnie wracasz do stanu tego co było wcześniej na ekranie. Ewentualnie masz jakiś kłopot z normalnym startem systemu. Natomiast 100% oszczędność prądu i podzespołów lapka, będziesz miał jak wyłączysz sprzęt, chyba, że w dużych ilościach ściągasz programy, filmy, muzykę, to wtedy rzeczywiście sprzęt musi pracować non stop....


  • 1

#11 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 04 luty 2014 - 06:01

a mam takie pytanie, czym najlepiej usuwać i sprząć rejestr, bo mam trochę tych programów, a m.in. to Ccleaner i Fcleaner, ale jakoś nie za bardzo dokładny jest w tym, oczywiście w miarę bezpieczny, ale nie oczyszcza rejestru a i tak kopie zachowuję na dysku, więc czym napewno to robić.

Co do programów optymalizujących, to już niejedno mialem, oczywiście zgadzam się, ze są i takie, które tylko kłopoty potem sprawiają, ale są też takie, ktorym warto jednak zaufać.

Oczywiście można się też nabawić wirusow podczas instalacji takiech programów, to jest inna sprawa.

Na pewno nie stosuję odkurzacza, cyz podobnych, bo to z pewnością nic ciekawego, tylko można się na tych porgramach przejechac.

Ale wersje portable, oczywiście jak najbardziej się z tym zgodzę, że są praktyczne, zwłaszcza programy płatne i firmy adobe, na które trzeba zwracać niejeden raz, bo strasznie obciąża system i zaśmieca rejestr i tu trzeba uważać na Adobe.

Caly rejestr zaśmiecają. Oczywiście kiedyś znałem taki podobny program też pdf i całkiem calkiem, tylko jedengo składnika brakowało do otwierania danej strony, dlatego musiałem wykasować tamten program.

Co do autostartu, to nie ma co narzekać, bo nie mam az tak źle, ujdzie w tłoku.

Chwila i nowa instalka systemu, to pewnie na tym się zakończy, najpewniej.

Tylko mam takie pytanie, czy Windows 7 można instalowac na laptopie, jak się mialo go na komputerze, a ten znów już dawno zostal rozebrany, a na leptopie jest system od momentu zakupu jego i tak już pozostał bez śpecjalnych zmian.

Jest to wersja OEM, gdzie podobno można, ale pytalem się pomocy technicznej i stwierdzili, że chyba raczej nie, bo do czego to jest przypisane, tylko nie pamiętam do czego, bo mi objaśniali


  • 0

#12 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 05 luty 2014 - 04:32

Możesz używać darmowego CCleanera, bądź jakiegoś innego płatnego chociażby ze stajni Symanteca. Jednak wszystkie niedoskonałości trzeba poprawiać ręcznie. Zanim przystąpisz do sprzątania w rejestrze, mam nadzieję, że pamiętasz o tym, aby na wszelki wypadek zrobić kopię bezpieczeństwa rejestru.
Nie jestem wyznawcą produktów Adobe, ale w ostatnich wersjach, ich przeglądarki pdf nieco przyspieszyły.
 

Tylko mam takie pytanie, czy Windows 7 można instalować na laptopie, jak się miało go na komputerze, a ten znów już dawno został rozebrany, a na laptopie jest system od momentu zakupu jego i tak już pozostał bez specjalnych zmian.
Jest to wersja OEM, gdzie podobno można, ale pytałem się pomocy technicznej i stwierdzili, że chyba raczej nie, bo do czego to jest przypisane, tylko nie pamiętam do czego, bo mi objaśniali

 

Niestety nie. Oprogramowanie w wersji OEM, firmy informatyczne sprzedają bez obsługi technicznej firmom produkującym sprzęt komputerowy po atrakcyjnych (czytaj niskich cenach). Firmy te same muszą zapewnić obsługę techniczną produktu. Takie oprogramowanie jest przeważnie w wersji elektronicznej na wydzielonej partycji dysku komputera.

Licencja OEM mówi, że system operacyjny jest ściśle powiązany z niezbędnym do funkcjonowania podzespołem komputera. Czyli: płyta główna, procesor, pamięć, twardy dysk, karta graficzna. Jeszcze parę lat temu, można było kupić Windows OEM z myszką, ale Microsoft odszedł od tego rozwiązania. Co gorsza. Jeśli unowocześnisz komputer wymieniając ten podzespół, do którego przypisana jest licencja - musisz ponownie zakupić nową licencję, chociażby w wersji Upgrade. 

Takich ograniczeń nie ma droższa wersja BOX, gdzie system masz na płycie CD /DVD i i klucze licencyjne do rejestracji.

Jeśli rozebrałeś komputer i posprzedawałeś części,  i np. do twardego dysku była przypisana licencja, to automatycznie powinieneś z dyskiem sprzedać licencję.... Takie jest moje zdanie.

Poza tym, w laptopie, na partycji Recovery, masz obraz systemu, więc z niego korzystaj. Nie kombinuj... ;)


  • 0

#13 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 07 luty 2014 - 21:11

kuba, mi Kaspersky blokuje Javę, więc gram w jakieś stare wersje literaków jak za Ćwieczka :) informatyk ze mnie żaden, mam jakiś trudny link do rozwiązania problemu, ale nic nie umiem.. choć powiedz, właściwe to?:

 

http://support.kaspersky.com/pl/10294

 

dla mnie jednak skomplikowane, uff.

pozdrawiam :)


  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#14 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 07 luty 2014 - 23:00

Ten link, jest instrukcją, jak ma się opisać błąd Kasperskiego przy nieprawidłowo działającej przeglądarce. 

Błąd z Javą jest też opisany tu http://support.kaspersky.com/pl/9931 choć dotyczy to stacji roboczych... I raczej sprawdź to, powinno pomóc.


  • 1

#15 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 08 luty 2014 - 10:47

niestety to dla K2013, ja mam 2014 - on ma inną budowę, więc w ten sposób tego nie zrobię. boję się go po prostu odinstalować, bo sporo korzystam z netu i potrzebuję ochrony, niemniej brak javy w wielu miejscach jest uciążliwy.

nie martw się, nie zawracaj sobie głowy. dziękuję za chęć pomocy.


  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych