Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

specjalne stypendium dla osób niepełnosprawnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 castiel

castiel

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 listopad 2013 - 18:17

Witam

 

Jestem na drugim roku filologi angielskiej i przez pierwszy rok pobierałem stypendium dla osób niepełnosprawnych. Mam stopień znaczny. Miałem komisję 5 listopada przyznali mi na nowo znaczny. Poszedłem do dziekanatu podmienić (bo tamto które składałem miałem ważne do końca października). Pani w dziekanacie mi mówi, że nie przyjmie mi tego bo i tak nie dostane stypendium ponieważ już studiowałem jeden kierunek i mam inżyniera i że mogę pobierać już tylko jak będę na magisterce. W zeszłym roku tłumaczyła, że bez względu na to co studiowałem jeżeli tlyko nie mam magistra mogę brać stypendium. Wtedy dostałem teraz powiedziano mi że nie przyznają. Chciałbym zapytać jak w końcu z tym jest? Dlaczego wtedy dostałem a teraz mi nie przyznają? Z tego co wiem przepisy się zmieniły ale obowiązywały one również rok temu a i tak dostałem. Nawet nie mogę składać podania o zapomogę tak mi powiedziano. Jak to jest z tymi przepisami i czy to też zależy od uczelni? I czy jak studiowałem poprzedni kierunek od początku do końa "za starych przepisów" to czy prawo działa wstecz i czy to mi się wlicza jako, że studiowałem ten kierunek?

 

Proszę o jakąś odpowiedź bo jestem w kropce.


  • 0

#2 kamil0

kamil0

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 23 listopad 2013 - 10:50

Moment u mnie na uczelni jest tak, że stypendium przyznawane jest na rok akademicki i nawet jeśli orzeczenie byłoby ważne tydzień składam podanie z aktualnym orzeczeniem i dostaję stypendium na rok. Jak kończy się orzeczenie wstrzymują wypłatę do czasu dostarczenia nowego orzeczenia. Na jakiej uczelni studiujesz? Przeczytaj dokładnie regulamin przyznawania tego stypendium.
  • 0

#3 castiel

castiel

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 listopad 2013 - 12:07

Ale tu nie chodzi o orzeczenie. Poprostu studiowałem już kiedyś i uzyskałem tytuł inżyniera i wmawiają mi, że nei mogę już pobierać tego stypendium z tego tytułu na licencjacie. Będę mógł dopiero na studiach magisterskich. A w zeszłym  roku pobierałem je normalnie. A to z tym orzeczeniem to było tak że akurat wtedy się dowiedziałem gdy je chciałem podmienić. Może trochę zamotałem ;d A uczernia Politechnika Częstochowska.


Użytkownik castiel edytował ten post 23 listopad 2013 - 12:08

  • 0

#4 kamil0

kamil0

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 23 listopad 2013 - 14:36

http://www.pcz.pl/attachment/id/1730 pkt 4.3 Nie należy ci się. Może w tamtym roku był inny regulamin?

Użytkownik kamil0 edytował ten post 23 listopad 2013 - 14:38

  • 0

#5 castiel

castiel

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 listopad 2013 - 15:31

Musiało być inne bo to widze jest z dnia 01.10.2013 czyli teraz weszło. No nic, trochę kasy odłożyłem najsensowniej będzie kupić za to bilet w jedą stronę do USA. Dzięki.


  • 0

#6 kamil0

kamil0

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 11:34

skoro nie filologia może pójdź na magisterkę :P
  • 0

#7 izziak

izziak

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 11 kwiecień 2014 - 20:02

Witaj. Ja co prawda nie wiem dokładnie jak to jest (nie pobieralam nigdy tego stupednium) ale to może byc też zależne od władz uczelni. W sumie w dziekanacie Pani od papierków jest najważniejsza, jak tak mówi, to pewnie tak jest. Na Twoim miejscu napisałam bym pismo do dziekana z prośbą o wyjasnienie - tylko musisz jasno wyłożyć im sprawę, żeby mieli wszystko czarno na białym. Zwracanie się na piśnie i potencjalna odpowiedź w tej formie to ważna sprawa z tego co zdąrzyłam usłyszeć - a jak wysyłasz maila czy coś to tez za potwierdzeniem odbioru - ale nie wiem czy u Was można wysylac maile do dziekanantu, dziekana? (wiem, że nie wszędzie jest ta opcja). A później możesz coś dalej kombinować (w zalęzności co Ci odpiszą). Ja studiowałam tutaj i szczerze - takich problemów nie miałam (u nas większośc rzeczy - na cale szczęście!) załatwia się via net (system e-dziekanatu). Pozdrawiam.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych