Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Laptop - jaki wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 07 listopad 2013 - 21:48

Witam serdecznie

 

Pojawiła się u mnie realna szansa zakupu nowego komputera, tylko jak się pewnie domyślasz nie bardzo mam pojęcie jaki sprzęt jest godny uwagi.

 

Jestem przyzwyczajona do laptopów ASUS. Na sprzęcie nie gram w gry (głównie piszę, przeglądam net, oglądam filmy, słucham muzyki), ale używam też parę zasobożernych aplikacji jak iTunes, Calibre, pracuję z plikami PDF i chciałabym żeby wszystko płynnie chodziło, bez zamulania.

Chciałabym, żeby miał nagrywarkę DVD.

 

No i najważniejsza sprawa to cena  Górna granica to około 2.500 zł. Internet jest pełen  ofert, ale nie za bardzo umiem się w tym rozeznać tak, żeby nie dać plamy, czyli np. wybiorę sprzęt do którego jeszcze będę zmuszona dokupić niezbędne oprogramowanie za kilka setekFajnie by było gdyby komputer po zakupie miał wszystko co trzeba do tego żeby działał :)

 

Będę bardzo wdzięczna za sugestie


  • 0

#2 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 07 listopad 2013 - 22:52

Lenovo IdeaPad Z570 sama używam od prawie 2 lat i jestem bardzo zadowolona, a i pograć też pozwala. Ja kazałam jeszcze dołożyć sobie 4GB pamięci więc w sumie mam 8 GB RAMu. Laptop śmiga aż miło, ponieważ używam go średnio 16 godzin na dobę do różnych wyczynów to dokupiłam specjalny wentylatorek, by się maszynka nie grzała. Koszt 90 zł.

Lapek ma już zainstalowany system operacyjny. W moim wypadku był to Windows 7 Home Premium. Jest też standardowo zainstalowany antywirus taki byle był :)


Użytkownik Paulla edytował ten post 07 listopad 2013 - 22:57

  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#3 cv25

cv25

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 08 listopad 2013 - 16:10

Polecam laptop sony vaio. Poza standardowymi funkcjami ma kilka dodatkowych bajerów, np. możliwość wyłączenia monitora, jeśli ktoś odchodzi od komputera podczas pracy albo „funkcję web”,która pozwala szybko skorzystać z internetu – bez konieczności uruchomienia całego systemu. :)


  • 0

#4 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 12 listopad 2013 - 18:00

Dziękuję za zainteresowanie tematem i za propozycję sprzętu. Właściwie, mam jeszcze większy mętlik w głowie ;) Przez cały czas zastanawiam się czy nie lepszy byłby lżejszy laptop - bez nagrywarki. Z drugiej strony chcę kupić sprzęt na lata, więc pewnie lepeij żeby miał wszystko "w jednym".

 

Osobiście, poza Waszymi propzycjami rozważam jeszcze Samsunga i Asusa model X550CA -XO270H


  • 0

#5 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 12 listopad 2013 - 18:01

Na co zwracać większą uwagę - ilość pamięci RAM czy procesor?


  • 0

#6 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 13 listopad 2013 - 14:04

Na co zwracać większą uwagę - ilość pamięci RAM czy procesor?

Moim zdaniem istotnym parametrem jest  też długość pracy baterii A co do RAM i procesora  to najpierw bym sobie zadał pytanie  do czego będzie` najczęściej wykorzystywany komputer


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#7 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 13 listopad 2013 - 19:33

Tu znajdziesz artykuł nt wyboru laptopa i propozycje konkretnych modeli.


  • 2

#8 rafallo

rafallo

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 kwiecień 2014 - 14:48

Jeśli laptop ma być głównie do multimediów i pracy z tekstem i danymi, największy nacisk położyłbym na jakość klawiatury, jakość matrycy oraz solidność wykonania. Spore znaczenie będzie też miała kwestia mobilności - jeśli szukasz czegoś poręcznego, najlepiej spoglądać w stronę modeli mniejszych niż 14 cali, jeśli to nie jest dla Ciebie ważne, bo nie będziesz laptopa w ogóle przenosić (lub rzadko), lepiej sprawdzą się maszyny 15-17 calowe. Od oczekiwanej mobilności zależy też, czy warto inwestować w sprzęt z bardzo wytrzymałą baterią. Tutaj jest wyczerpujący poradnik o wyborze laptopów, a moja konkretna propozycja to ten ThinkPad E540 za niecałe 2,5 tysiąca.


Użytkownik marder edytował ten post 02 kwiecień 2014 - 18:40
Poprawiono linki z wiodących do sklepu należącego do autora postu na neutralne. Nie przepadamy tu za kryptoreklamą.

  • 0

#9 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 08:12

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi - Wasze rady okazały się cenne. Ostatecznie wybór padł na lapka ASUS X550C


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych