Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Tworzenie portali społeczniościowych

Programy do tworzenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krzysiek_33

Krzysiek_33

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 listopad 2013 - 22:55

Witam piszę dowas o pomoc prubowałem tworzyć portal  ale mi to nie wychodzi i prosiłbym was o pomoc mam hosting na cba.pl a nie dam rady załorzyć prosze o pomoc bym bymł wam wdzięczny jak byście mi pomogli


Użytkownik Krzysiek_33 edytował ten post 04 listopad 2013 - 23:01

  • 0

#2 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3593 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 04 listopad 2013 - 23:03

Tutaj znajdziesz informacje jak to zrobić:

 

http://www.kurshtml.edu.pl/

 

Jak już opanujesz html, zajmij się php:

http://phpkurs.pl/

 

 

Powodzenia!


  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#3 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 05 listopad 2013 - 13:52

Mając już wiedzę możesz pomyśleć nad czymś takim :

 

http://www.opensourcecms.com/


  • 1

#4 Krzysiek_33

Krzysiek_33

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 listopad 2013 - 15:16

dziękuję za te programy ćwicze  pokolei ale nie wychodzi mi jak bym tylko umiał pisać zródło strony to bym już miał umiesz pisać kod żródłowy strony odpisz


  • 0

#5 Cleon

Cleon

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 03 grudzień 2013 - 10:35

Dodam jeszcze coś do tego co naplisali wcześniej Koledzy. Jeżeli serio myślisz o stworzeniu portalu społecznościowego, oprócz html i php musisz też posiadać dogłębną znajomość baz danych. Musisz też znać się na grafice. Bo jak inaczej stworzysz layout portalu? Nawet jeżeli będziesz chciał tworzyć portal z gotowych komponentów, takich jak np. skrypt forum, jakaś tam galeria, skrypt ogłoszeń, to i tak trzeba to wszystko spiąć w całość i nadać temu jednolity wygląd.

 

Są dwie drogi, którymi możesz pójść tworząc portal. Pierwsza to dużo umiejętności i choć trochę pieniędzy.

Umiejętności po to aby stworzyć portal, stworzyć layout, wypozycjonować portal. Pieniędzy potrzebować będziesz aby kupić domenę, oraz opłacić serwer. Bo na darmowym hostingu na cba.pl to możesz postawić stronkę typu wizytówka. Do portalu społecznościowego będziesz potrzebował co najmniej serwera vps lub dedykowanego.

 

Druga droga, to pieniądze. Wtedy nie martwisz się niczym. Najmujesz programistę który napisze Ci portal, grafika który stworzy layout, speca od seo który Cię wypozycjonuje, a takze serwer dedykowany na którym to umieścisz.

 

Obawiam się jednak że skoro nie potrafisz sklecić poprawnie zdania w języku polskim, z php nie pójdzie Ci nic lepiej. Nie wyobrażam sobie abyś dał radę ogarnąć np. funkcje czy klasy w php.

Fakt że "posiadasz" hosting na darmowym cba.pl świadczy o tym, że groszem też nie śmierdzisz.

Skoro nie masz ani umiejętności, ani pieniędzy aby wynająć kogoś kto zrobi to czego nie potrafisz, daj sobie lepiej spokój.


  • 1
Prezerwatywy noszę w jednej kieszeni plecaka ze śrubokrętem, zapasową baterią, zestawem plastrów, latarką i planem miasta. Wtedy dziewczyna odnosi wrażenie, że jestem przygotowany na każdą sytuację, a nie że od początku planowałem ją przelecieć.

#6 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 03 grudzień 2013 - 13:44

To ja dodam od siebie. - Jeśli dobrze się orientuję, to darmowe hostingi, w tym chyba na cba, nie zawsze pozwalają na utworzenie portalu - można jedynie ustawiać na nich proste strony www (jak już napisał Cleon). - Jeśli masz już wykupioną część serwera, to znaczy, że za bardzo się pospieszyłeś...
 
No i niestety, jeśli nie potrafisz stworzyć strony internetowej, opartej na html, to bardzo długa droga przed Tobą, zanim będziesz umiał utworzyć portal.
Polecam skorzystanie z kursów - są darmowe dla osób niepełnosprawnych. - Trzeba tylko poszukać organizacji, które to oferują.
 

Druga droga, to pieniądze. Wtedy nie martwisz się niczym. Najmujesz programistę który napisze Ci portal, grafika który stworzy layout, speca od seo który Cię wypozycjonuje, a takze serwer dedykowany na którym to umieścisz.


 
Dodałabym do tego koszty aktualizacji portalu, a także utrzymania serwera oraz domeny.

Użytkownik Kicia edytował ten post 03 grudzień 2013 - 13:51

  • 1
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych