Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jak często ładować akumulatory


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 iot23

iot23

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 październik 2013 - 15:53

Niedawno zakupiłem dwa nowe akumulatory żelowe  75ah i ładowarkę dedykowaną do nich .
Obecnie mamy jesień i nie korzystam z wózka .Jak często należy doładowywać akumulatory w nieużywanym wózku ?
na forach ludzie piszą różnie , raz na 2 tygodnie  ,a gdzie indziej raz na 2 miesiące  , to w końcu nie wiem .


  • 0

#2 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 20 październik 2013 - 18:00

Te akumulatory muszą być zawsze naładowane bo jeśli tak nie jest to się szybciej zużywają paradoksalnie,czyli nawet kiedy nie używasz ładuj nie patrząc czy są rozładowane do zera.

Wielkim znawcą co prawda nie jestem ale moim zdaniem jeśli mówimy o akumulatorach żelowych to one charakteryzują się tym że nie mogą być nigdy rozładowane do zera-tak mówi instrukcja.


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 21 październik 2013 - 18:01

  • 1
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#3 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 20 październik 2013 - 18:30

Jak naładujesz raz na 2 m-ce to w zupełności wystarczy.


  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#4 iot23

iot23

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 21 październik 2013 - 08:16

 akumulatory 75Ah i ładowarkę PB230.Pierwsze ładowane nowych akumulatorów  trwało 6 godzin , obecnie nie korzystam z wózka więc po trzech tygodniach ( wózek nie był używany ) doładowywałem akumulatory ponownie i znowu ładowanie trwało 6 godzin do zapalenia się zielonej diody .

Czy cykl doładowania zawsze trwa tak długo , aż 6 godzin ( przez 3 tyg. same nie mogły się rozładować )


  • 0

#5 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 21 październik 2013 - 17:54

Zimą, gdy nie używam wózka ładuję akumulatory raz na miesiąc i mniej więcej właśnie tyle to trwa.


  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#6 iot23

iot23

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 październik 2013 - 06:46

Może tylko 6 godzinnego cyklu doładowywania wymagają akumulatory żelowe . Wcześniej używałem tylko akumulatorów kwasowych

i ładowałem raz na miesiąc i po 1-2 godz były naładowane , urzywałem podobnej ładowwarki .


  • 0

#7 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 22 październik 2013 - 12:39

W przypadku nieużywania wózka ładujesz akumulatory żelowe raz na miesiąc - czas ładowania - najlepiej całą noc ( ładowarka i tak się wyłączy po całkowitym naładowaniu ) .Taką informację masz w instrukcji ładowania i taką zasadę stosuję.  :)


  • 1

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych