Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

instalacja Windows 8.1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 29 wrzesień 2013 - 10:43

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

 

Mam takie pytanie do was, czy można zainstalowac Windows 8.1 powiedzimy na pendrive, nie jak do tej pory domyślnie na dysku C; tylko niedomyślnie, niestandardowo czyli na pendrive.

Rozumiem, ze trzeba utworzyć obraz z pliku, ale czy coś takiego wyjdzie jak instalacja Windows 8.1 na pendrive, bo chcialbym sobie sprawdzić, jak to będzie wygladało w rzeczywistości.

Różnie to słyszę na te tematy z tymi systemami operacyjnymi, a zwłaszcza z tym Windows 8.1, a czytałem, ze to podobno wyszła poprawka do tego i chciałbym to jakoś sprawdzić, ale nie na dysku C: gdzie mam Windows 7.

A poza tym nie wiem czy nie wyszło bym mi taniej kupno uaktualnienia do Windowsa 8.1 z 7 ki.

Podobno Windows 8.1 to tylko typowe dla Tabletów, a nie dla Laptopów, czy komputerów PC, ale też czytam różne iopinie na te tematy.

Dlatego chcę spróbowac to, jak się będzie spawowało na dwoch dyskach, C; i powiedzmy pendrive, albo dysk zewnętrzny


  • 0

#2 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 29 wrzesień 2013 - 13:34

Jest to możliwe, wystarczy pogrzebać w sieci na odpowiedni przepis... Są takowe. Ale...

Bez odpowiednich narzędzi to się nie odbędzie, a dwa, do eksperymentów zalecane są pamięci pendrive rzędu 32 GB lub dyski usb z USB 3.0 oraz komputer wyposażony w takie złącze. W przeciwnym wypadku, o komforcie pracy z systemem zapomnij... Znienawidzisz ikonkę klepsydry. Również wymagana jest opcja startu komputera z pamięci usb (nie wszystkie kompy to maja).

Znając tez prawo Murphy'ego, i złośliwość rzeczy martwych, istnieje ryzyko, że z chwilą grzebania i wywalenia Windows 8 z dysków może (ale nie musi) polecieć Ci i dotychczasowy system...


  • 0

#3 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 29 wrzesień 2013 - 14:13

cześć,

 

Dzięki za szczere informacje o tym, o to właśnie mi chodziło, czyli nie ma co kombinować, wlasnie się też tak zastanawiam, czy mam USB 2.0, czy 3.0, a z tynm pedrive to faktycznie, to musi być spory.

Nie ma co inwestować, wiele potęznych firm podobno rezygnuje z tego Windowsa 8, ale to z jakiego konkretnie powodu?

Tak czytalem, podobno te kafelki szpecą, ale czy az tak?

Podobno braciak mam smatfona z Windowsem 8 i sobie jakoś chwali, więc pomyślalem sobie, ze może i ja, ale skoro takie sa opinie o tym, to nie ma o czym dyskutować, bo faktycznie i ten system może mi w końcu paść


  • 0

#4 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 29 wrzesień 2013 - 14:33

Gniazda USB 3.0 mają nieco inny kolor jak te standardowe 2.0. No niestety, wymagania systemu rosną... Ech gdzie te czasy, że system zajmował kilka dyskietek 1,44 MB...

Czy szpecą? To rzecz gustu, na pewno trzeba się do nich przyzwyczaić i pełną swą funkcjonalność mogą pokazać przy urządzeniach dotykowych. O ile smartfony czy tablety są dość popularne i w miarę tanie, o tyle domowy monitor dotykowy niestety nie jest jeszcze tak powszechny... No chyba, że ktoś jest fanem nowinek i oprócz już posiadanego urządzenia do dzwonienia z windows 8 na pokładzie wyposaży kompa stacjonarnego w taki sam system... Mnie nie korci do takiej zmiany.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych