Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Równouprawnienie

dyskryminacja szykanowanie równouprawnienie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 bitka

bitka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 sierpień 2013 - 09:09

Droga Złota Rybko, Święty Mikołaju oraz Dziadku Mrozie,

 

- Kiedy się skończy wreszcie wmawianie niepełnosprawnym młodym ludziom, że są bezradni i potrzebują pomocy?

- Kiedy zamiast kursów jakie są dla nich tworzone na koszt UE - pozwolicie ludziom niepełnosprawnym pracować?

- Kiedy przestane słyszeć w każdej pracy, że niepełnosprawni nie są po to by awansować i się rozwijać tylko pracować i pomagać zdrowym za marne grosze?

- Kiedy przestanę słyszeć, że inwestować trzeba w zdrowych by mogli się rozwijać, a my niepełnosprawni jesteś tylko tu jako niewolnicy, pomagający im w tym?

- Kiedy zdrowi przestaną czepiać się chorych tylko dlatego, że płyną za nimi pieniądze z UE?

- Kiedy niepełnosprawni zrozumieją, że nie są ani lepsi ani gorsi, ani szczególni na tym świecie i że za darmo nic nie dostaną- a gdy dostaną to zapłacą za to tak jak każdy inny człowiek- ciałem, albo gotówką.

- Kiedy przestaną być tworzone stowarzyszenia osób niepełnosprawnych, które izolują ich od zdrowych ludzi?

- Kiedy prezesi stowarzyszeń osób niepełnosprawnych zaczną walczyć o ich prawa a nie o pieniądze za nimi płynące?

- Kiedy My niepełnosprawni wreszcie zaczniemy walczyć o prawo do normalnego życia?

- Jeżeli nie zaczniemy walczyć- to proszę Złota Rybko o eutanazję i aborcję- a nie produkowanie w szpitalach więcej chorych, którzy i tak nic z tego życia nie mają potem, poza "łaską i litością" zdrowych.

- Kiedy niepełnosprawni zrozumieją że służą sprawnym tylko i wyłącznie do badań, tworzenia łatwych miejsc pracy i pozyskiwania z UE pieniędzy...które potem i tak idą na rozwój zdrowych?

- Kiedy zdrowi zrozumieją, że niepełnosprawni idący na studia, nie idą tam po to aby się nimi opiekować, tylko po to by później normalnie żyć i pracować?

- Kiedy zdrowi zrozumieją że większość niepełnosprawnych nie potrzebuje opieki? Czasem pomocy, ale nie opieki?

- Kiedy zdrowi zrozumieją że asystent powinien pomagać,a nie izolować i opiekować się niepełnosprawnym jak psem?

- I kiedy zdrowi wreszcie przestaną pasożytować na chorych?

- Kiedy zdrowi zaczną pracować jak Pan Bóg przykazał, a nie pasożytując na niepełnosprawnych?

- Kiedy lekarze przestaną operować, gdy nie mogą kogoś wyleczyć- i tylko po to go operują, żeby stworzyć kolejne pokolenie rencistów w wieku produkcyjnym?!

- Kiedy lekarze przestaną faszerować ludzi lekami, których ich pacjenci nie potrzebują?

- Kiedy zdrowi ludzie zrozumieją że studia takie jak psychologia, pedagogika, socjologia pracy nie dają, a jak dają to kiepsko płatną? - Jak Złota Rybko ludzie po takich studiach mogą potem pracować pasożytując na niepełnosprawnych?- nie mówię o przypadkach, gdzie opieka jest konieczna.

- Kiedy wreszcie do Kur..Nędzy przyjdzie sprawiedliwość? ...- to daj znać!


  • 0

#2 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 15 sierpień 2013 - 16:52

Rownouprawnienie to cos co tkwi w naszych glowach. Nie da sie byc rownoprawnym bez zdawania sobie o tym sprawy. I nad tym trzeba ciezko pracowac...

nie mylic rownouprawnienia z segregacja np. rasowa....bo niektorzy wlasnie myla.Jesli ja ide do kina to z INNYMI uzytkowikami drog publicznych, pelnosprawnych i niepelnopsrawnych a NIE ODREBNIE w getcie jak Murzyni w USA w latach 50-tych. Murzyni mieli takie same prawa jak biali ale w odrebnych lokalach, szkolach, szpitalach. Obie rasy to samo ale w separacji. I w Polsce widze to samo zjawisko : jak żółtaczkowi to juz tylko z żółtaczkowymi, albo ci z zespolem Kociego kwiku z ta sama diagnoza..Poza obręb ani wystąp! 

 

No nieee, nie zbuduje sie niczego bedąc Troją!


  • -1

#3 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 17 sierpień 2013 - 14:21

- Kiedy przestane słyszeć w każdej pracy, że niepełnosprawni nie są po to by awansować i się rozwijać tylko pracować i pomagać zdrowym za marne grosze?

Ja nigdy nic takiego  swoich pracach nie słyszałam...widocznie jestem szcęściarą.

- Kiedy przestanę słyszeć, że inwestować trzeba w zdrowych by mogli się rozwijać, a my niepełnosprawni jesteś tylko tu jako niewolnicy, pomagający im w tym?

Niewolnicy pomagajacy? Ja nie czuje się niczyi niewolnikiem, no chyba że choroby czasem.

- Kiedy zdrowi zrozumieją, że niepełnosprawni idący na studia, nie idą tam po to aby się nimi opiekować, tylko po to by później normalnie żyć i pracować?

WTF? W jaki sposób niepełnosprawni opiekują sie pełnosprawnymi na studiach?????????

- I kiedy zdrowi wreszcie przestaną pasożytować na chorych?

Ja całe życie słyszałam, że to my niepełnosprawni pasożytujemy na zdrowych bo pobieramy renty, które sa wypłacane z ich cięzko zarobionych pieniędzy

- Kiedy zdrowi zaczną pracować jak Pan Bóg przykazał, a nie pasożytując na niepełnosprawnych?

WTF2????

- Kiedy lekarze przestaną operować, gdy nie mogą kogoś wyleczyć- i tylko po to go operują, żeby stworzyć kolejne pokolenie rencistów w wieku produkcyjnym?!

Raczej nie przestaną, ponieważ nie jest to zgodne z etyką lekarską i prawem. 2 część zdani jest dla mnie całkiem porąbana. Bierzesz leki?

- Kiedy zdrowi ludzie zrozumieją że studia takie jak psychologia, pedagogika, socjologia pracy nie dają, a jak dają to kiepsko płatną? - Jak Złota Rybko ludzie po takich studiach mogą potem pracować pasożytując na niepełnosprawnych?- nie mówię o przypadkach, gdzie opieka jest konieczna.

Chaiałam powiedzieć, że studia huanistyczne takie jak gilologia psychologia i inne logie są tak samo często wybierane przez zdrowych jak i chorych.

 

Dawno nie czytałam wypowiedzi tak zgorzkniałej osoby jak Ty. Chcesz, żeby zdrowi nas traktowali normalnie, a sama uważasz ich za szumowiny, złodziei i zło konieczne tego świata.

Piszesz o pracy. Zeby dostać dobrze płatna prace z możliwością awansu trzeba trochę sie pomęczyc w szkole. Skończyć dobre studia czasem więcej niż jeden fakultet. Cały czas trzeba się dokształcać. Niestety, ale mało ludzi niepełnosprawnych podejmuje studia ( chociaż na szczęście liczba wzrasta z roku na rok). Najczęściej są to studia humanistyczne.

 

Ja nikogo tu nie bronie, ale moim zdaniem frustracja i jak wylewają Ci sie uszami.


  • 2

#4 Burgundd

Burgundd

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 17 sierpień 2013 - 15:16

Ja nigdy nic takiego  swoich pracach nie słyszałam...widocznie jestem szcęściarą.

 

 

Niewolnicy pomagajacy? Ja nie czuje się niczyi niewolnikiem, no chyba że choroby czasem.

 

 

WTF? W jaki sposób niepełnosprawni opiekują sie pełnosprawnymi na studiach?????????

 

 

Ja całe życie słyszałam, że to my niepełnosprawni pasożytujemy na zdrowych bo pobieramy renty, które sa wypłacane z ich cięzko zarobionych pieniędzy

 

 

WTF2????

 

 

Raczej nie przestaną, ponieważ nie jest to zgodne z etyką lekarską i prawem. 2 część zdani jest dla mnie całkiem porąbana. Bierzesz leki?

 

 

Chaiałam powiedzieć, że studia huanistyczne takie jak gilologia psychologia i inne logie są tak samo często wybierane przez zdrowych jak i chorych.

 

Dawno nie czytałam wypowiedzi tak zgorzkniałej osoby jak Ty. Chcesz, żeby zdrowi nas traktowali normalnie, a sama uważasz ich za szumowiny, złodziei i zło konieczne tego świata.

Piszesz o pracy. Zeby dostać dobrze płatna prace z możliwością awansu trzeba trochę sie pomęczyc w szkole. Skończyć dobre studia czasem więcej niż jeden fakultet. Cały czas trzeba się dokształcać. Niestety, ale mało ludzi niepełnosprawnych podejmuje studia ( chociaż na szczęście liczba wzrasta z roku na rok). Najczęściej są to studia humanistyczne.

 

Ja nikogo tu nie bronie, ale moim zdaniem frustracja i jak wylewają Ci sie uszami.

Kiedy przestaniesz się użalać nad sobą!!!!!!


  • -4

#5 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 17 sierpień 2013 - 16:31

W którym miejscu ja się nad sobą użalam?


  • 0

#6 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 17 sierpień 2013 - 17:51

spokojnie. 

Uzalanie sie nie jest tematem tego wątku.


  • 0

#7 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 17 sierpień 2013 - 18:38

Droga Złota Rybko, Święty Mikołaju oraz Dziadku Mrozie,

 

- Kiedy się skończy wreszcie wmawianie niepełnosprawnym młodym ludziom, że są bezradni i potrzebują pomocy?

- Kiedy zamiast kursów jakie są dla nich tworzone na koszt UE - pozwolicie ludziom niepełnosprawnym pracować?

- Kiedy przestane słyszeć w każdej pracy, że niepełnosprawni nie są po to by awansować i się rozwijać tylko pracować i pomagać zdrowym za marne grosze?

- Kiedy przestanę słyszeć, że inwestować trzeba w zdrowych by mogli się rozwijać, a my niepełnosprawni jesteś tylko tu jako niewolnicy, pomagający im w tym?

- Kiedy zdrowi przestaną czepiać się chorych tylko dlatego, że płyną za nimi pieniądze z UE?

- Kiedy niepełnosprawni zrozumieją, że nie są ani lepsi ani gorsi, ani szczególni na tym świecie i że za darmo nic nie dostaną- a gdy dostaną to zapłacą za to tak jak każdy inny człowiek- ciałem, albo gotówką.

- Kiedy przestaną być tworzone stowarzyszenia osób niepełnosprawnych, które izolują ich od zdrowych ludzi?

- Kiedy prezesi stowarzyszeń osób niepełnosprawnych zaczną walczyć o ich prawa a nie o pieniądze za nimi płynące?

- Kiedy My niepełnosprawni wreszcie zaczniemy walczyć o prawo do normalnego życia?

- Jeżeli nie zaczniemy walczyć- to proszę Złota Rybko o eutanazję i aborcję- a nie produkowanie w szpitalach więcej chorych, którzy i tak nic z tego życia nie mają potem, poza "łaską i litością" zdrowych.

- Kiedy niepełnosprawni zrozumieją że służą sprawnym tylko i wyłącznie do badań, tworzenia łatwych miejsc pracy i pozyskiwania z UE pieniędzy...które potem i tak idą na rozwój zdrowych?

- Kiedy zdrowi zrozumieją, że niepełnosprawni idący na studia, nie idą tam po to aby się nimi opiekować, tylko po to by później normalnie żyć i pracować?

- Kiedy zdrowi zrozumieją że większość niepełnosprawnych nie potrzebuje opieki? Czasem pomocy, ale nie opieki?

- Kiedy zdrowi zrozumieją że asystent powinien pomagać,a nie izolować i opiekować się niepełnosprawnym jak psem?

- I kiedy zdrowi wreszcie przestaną pasożytować na chorych?

- Kiedy zdrowi zaczną pracować jak Pan Bóg przykazał, a nie pasożytując na niepełnosprawnych?

- Kiedy lekarze przestaną operować, gdy nie mogą kogoś wyleczyć- i tylko po to go operują, żeby stworzyć kolejne pokolenie rencistów w wieku produkcyjnym?!

- Kiedy lekarze przestaną faszerować ludzi lekami, których ich pacjenci nie potrzebują?

- Kiedy zdrowi ludzie zrozumieją że studia takie jak psychologia, pedagogika, socjologia pracy nie dają, a jak dają to kiepsko płatną? - Jak Złota Rybko ludzie po takich studiach mogą potem pracować pasożytując na niepełnosprawnych?- nie mówię o przypadkach, gdzie opieka jest konieczna.

- Kiedy wreszcie do Kur..Nędzy przyjdzie sprawiedliwość? ...- to daj znać!

Wiesz, trzeba zacząć od tego, że niepełnosprawności są różne i nie można wrzucać wszystkich do jednego wora. Niestety, ale nie wszyscy młodzi ON, są na tyle "sprawni" aby nie wymagać niczyjej pomocy. Owszem, zgodzę się, że mogą czuć się bezradni ale to nie zmienia faktu, iż wymagają opieki. 

Jeżeli chodzi o pracę, to niestety ale w dobie kryzysu i redukcji etatów, zarówno zdrowi jak i ON, mają problem ze znalezieniem etatu. Różnego rodzaju kursy, szkolenia i staże, finansowane ze środków UE bardzo często dla wielu osób są błogosławieństwem. Gdyby nie to, ludzie nie mieli by szans na przekwalifikowanie się, zdobycie nowych umiejętności czy też zarobienia nie dużych (  ale zawsze jakiś ) pieniędzy na stażach.

Z awansami w pracy, też różne bywa i niezliczona rzesza zdrowych ludzi, też nigdy nie awansowała. Tu się kłaniają prawa matematyki, na jedno wyższe stanowisko, jest kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu kandydatów w zależności jakie stanowisko ma wakat i jak duża jest firma. Aby awansować, nie wystarczy, chcieć. Na awans trzeba ciężko pracować, często latami.

Każdy, powinien sam inwestować w siebie, nie oglądając się, że ktoś da coś za darmo. Trzeba się kształcić, doszkalać, podwyższać swoje umiejętności. To dotyczy wszystkich, nie tylko ON, jeśli tylko ma ambicje aby w życiu dojść.

Pieniądze z UE płyną na różne cele i raczej lwią część dostaje rząd na infrastrukturę i rolnictwo. Raczej za / dla ON nie ma jakiejś wielkiej pomocy z UE.  Jeszcze daleko nam, do standardów pomocy dla ON jaka jest w UE

Do kolejnego twojego pytania, powtórzę, nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, tu raczej chodzi o charakter każdego ON z osobna i jak zdrowi, jedni są roszczeniowi i chcą wszystko pod nos, bo im się należy, inni, wolą zapracować sobie na wszystko sami.

Nikt nikogo nie zmusza do członkostwa w jakimkolwiek stowarzyszeniu. A jeśli idzie  o zarządy stowarzyszeń, uwierz większość robi ile może aby zadbać o swoich członków, dysponując często minimalnymi kwotami. Zazwyczaj, pieniądze nie spadają niczym, manna z nieba a pochodzą od prywatnych sponsorów. Mówisz że prezesi nie walczą o prawa, a kto walczy o niewidomych i słabowidzących, głuchych czy osoby opóźnione intelektualnie?

Zawsze zastanawia mnie, co znaczą zwroty - prawo do normalnego albo godnego życia. Wydaje mi się, że to chyba zależy od indywidualnych potrzeb, każdego człowieka, np. dla jednego pensja 5 000 zł to szczyt marzeń a drugi, za tą kwotę, ledwo wiąże koniec z końcem. to samo tyczy się innych potrzeb a naszemu krajowi, daleko jeszcze aby dogonić zachód. Mamy prawie 70 lat opóźnienia.

Aborcja i eutanazja, dwa bardzo kontrowersyjne tematy, na które ON, mają taki sam wpływ jak i reszta obywateli, czyli, postawienie krzyżyka w następnych wyborach. To partie rządzące, mogą coś w tym temacie zmienić.

Nie wiem o jakiej opiece na studia mówisz? Na prawdę osoby studiujące, są już na tyle dorosłe, że raczej sobie na wzajem pomagają i to jest bardzo pozytywna cecha. Nie wiem,  co jest złego w pomocy? A jak ktoś sobie, ułoży życie, po studiach to już zależy od niego samego.

Niestety, dlatego potrzebujemy opieki, pomocy bo jesteśmy - niepełnosprawni!

Asystenci ON? W Polsce nie ma czegoś takiego. A opiekunowie są różni i tu też, Twoja opinia dla wielu z nich jest krzywdząca bo często poświęcają życie dla chorego.

Zdrowi pasożytują na chorych? Tylko w jaki sposób?

Metody leczenia są różne i nie mi sądzić, czy lekarze wybierają odpowiednie.

Każdy wybiera kierunek studiów, według własnych potrzeb i zamiłowań. 


Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 17 sierpień 2013 - 18:44

  • 3
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#8 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 17 sierpień 2013 - 22:09

Długa lista życzeń Mój Drogi, jak na Dziadka Mroza, Świętego Mikołaja i Złotą Rybkę to troszkę za dużo :P  Do rzeczy - nie zawsze jesteśmy bezradni, a potrzebowanie pomocy to nic złego, w końcu nie tylko My ją potrzebujemy i o nią prosimy, więc o co te halo??!
Z pracą każdy ma problem sprawny, czy też nie. Dobrze, że jeszcze są jakieś projekty z Unii, bo za chwilę je zabiorą i niczego nie będzie. Dziś powoli praca zaczyna być luksusem, a już na umowę na czas nieokreślony to prawdziwy rarytas. Króluje zlecenie i dzieło. Jeśli już to nie tylko niepełnosprawni są niewolnikami, swoje trzeba wywalczyć, tak samo, jak robią to pełnosprawni. W życiu nie ma nic za piękny uśmiech i ładne oczy. Nie tylko Ty w tym momencie tak myślisz, więc otwórz oczy i przestań śnić.

 

- Kiedy przestaną być tworzone stowarzyszenia osób niepełnosprawnych, które izolują ich od zdrowych ludzi?

Takim myśleniem, to ktoś tu najwyraźniej sam/a się izoluje. Odnoszę wrażenie, że nie wiesz sam/a o czym piszesz. Przystąp do jakiegoś stowarzyszenia, a przekonasz się jak to jest. Czeka Cię w dużym skrócie "bum"... i miłe zaskoczenie ;)

Kiedy prezesi stowarzyszeń osób niepełnosprawnych zaczną walczyć o ich prawa a nie o pieniądze za nimi płynące?

Stwierdzenie to jeszcze lepsze od poprzedniego ..., no brawo. Jestem akurat rocznikiem, które nie miało szansy, bądź nie zdążyło skorzystać (ze względów czysto proceduralnych) z pomocy stowarzyszeń. Dziś takich stowarzyszeń jest coraz więcej i bardzo dobrze. Podziękowania dla ludzi, którzy poświęcają się, kosztem życia prywatnego, by działać dla innych. W końcu nie chodzi o same stanowiska, bo często są one czysto charytatywne.

 

Eutanazja i aborcja - chyba lubisz skrajności, bo najpierw domagasz się praw, walki, a potem jawnej śmierci. Na szczęście nie Ty sam o tym decydujesz, a inni miejmy nadzieję, będą w tym lepsi i mądrzejsi, w końcu to zgoła zbyt ważne.

Żyje nadzwyczaj normalnie, na miarę swoich możliwości i nie czuje się "obiektem badawczym". Skąd takie myślenie?! Jeśli kiedyś ktoś sprawił, że tak zostało to przez Ciebie odebrane, to odetnij się od tego i zacznij normalnie żyć, bez takich koszmarnych skojarzeń, czy wspomnień. Skończyłam studia i nikt się mną nie opiekował nie wiadomo, jak?!!. Dziś korzystam z asystenta osoby niepełnosprawnej i nie unikam napisania o tym. Owszem to kiełkuje i to bardzo, mamy namiastkę i jesteśmy "sto lat za murzynami". Jednak wiem jedno, że jak nie będziemy się o to upominać, o to, co swoje to utną to, przsłowiowym jednym cięciem, obetną, zapomną i po sprawie ... Dlatego też tu, gdzie mieszkam tak bardzo próbuje się to propagować i póki, co to wychodzi, nie jest, aż tak źle. Asystent nigdy mnie nie izolował i nie traktował mnie, jak psa. Taka wypowiedź to tylko Twoje odczucia, bardzo mylne, bo stawiasz twardy zarzuć i "gruby cień" na ich pracę. Wyhamuj trochę ..., stanowczo to Ci pomoże.

Pasożytnictwo jest typowym wygodnictwem. Jeśli ktoś chce być pasożytem i żerować na innych to nim pozostanie. Wtedy nie ma mowy o jakichkolwiek marzeniach, bo trudno by się spełniły żyjąc w taki sposób.


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 18 sierpień 2013 - 08:22

  • 2

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dyskryminacja, szykanowanie, równouprawnienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych