Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

FAR - Fundacja Aktywnej Rehabilitacji

FAR Paraplegia Tetraplegia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_DaFFy_*

Gość_DaFFy_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2013 - 21:54

W wikipedii można przeczytać:

 

 

FAR jest organizacją pozarządową użyteczności wyższej powstałą z inicjatywy wózkowiczów dla wózkowiczów. Uczy ludzi z uszkodzeniem rdzenia kręgowego lub bezwładem kończyn, jak poruszając się na wózku prowadzić normalne życie i osiągać cele, do których dążyli przed wypadkiem. FAR organizuje obozy sportowe, komputerowe, i inne zajęcia. Program FAR traktuje niepełnosprawność jak problem społeczny.
 
Sam wiele zawdzięczam tej fundacji, często z nią współpracujemy dlatego zapraszam do dyskusji, wymiany doświadczeń, oraz informacji związanych z ich działalnością.  :D

 

 

 


  • 1

#2 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 23 maj 2013 - 07:31

Zacznę od informacji, o której być może nie wiedzą korzystający z forum IPONu.


Aktualnie FAR realizuje m.in.projekt "Wsparcie ON ruchowo na rynku pracy III". Głównym celem projektu jest przygotowanie i wparcie osób niepełnosprawnych ruchowo do powrotu na rynek pracy lub do podjęcia pierwszej pracy.Uczestnicy projektu mają szansę podjęcia stażu lub pracy.Więcej  o projekcie na stronie FAR-u.Szczegółowych informacji udzielają regionalni koordynatorzy FAR ( wykaz i kontakt z nimi również na stronie FARu )

http://www.far.org.p...-pracy-iii.html

  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#3 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 23 maj 2013 - 07:57

Moje prywatne spotkania z FAR....Tuż po urazie przyzwyczajona byłam przez blisko dwa lata tylko do rehabilitacji szpitalnej .Przebywając w jednym ze szpitali odwiedził mnie koordynator FARu ( zazwyczaj w większych ośrodkach koordynatorzy pojawiają się w szpitalach w poszukiwaniu osób m.in po URK) ..pierwszy "szok" i jednocześnie pierwsze fachowe uświadomienie :) Od koordynatora dowiedziałam się m.in o Fundacji , jej celach, założeniach, działaniach.To koordynator uświadomił mnie w kontakcie bezpośrednim o moich prawach, przekazał podstawowe informacje dotyczące zakupu sprzętu pomocniczego, pomógł w wyborze wózka ( jeździłam nieświadoma na zwykłym ortopedycznym )...To on przekonał Mnie,że wózek to tylko "część mojej garderoby"  :hehe: ,że życie tak naprawdę dopiero się zaczęło ,że będzie inne ale wcale nie gorsze niż przed wypadkiem :) I miał rację.Namówił mnie do uczestnictwa w obozie FARu Iszego stopnia...No cóż wtedy jeszcze z niechęcią zgodziłam się myśląc -"obóz , czego oni mogą mnie nauczyć ??? ".Z wieloma obawami pojechałam na mój pierwszy obóz FAR...Od tej pory zdecydowanie polecam taki obóz - to obowiązkowy dział życia osoby niepełnosprawnej ruchowo!!!! Co dało mi uczestnictwo w obozie FARu ??? Mogłabym wiele opowiadać ale przede wszystkim nauczyłam się żyć na wózku, akceptować siebie,nauczyłam się tego co najważniejsze - samoobsługi i samodzielności żyjąc od nowa :).Mimo,że przed wypadkiem byłam osobą anty-sportową  :gaah: przekonałam się ,że do rehabilitacji nie potrzebny jest wcale szpital,że można aktywnie prowadzić życie samemu będąc osobą niepełnosprawną...10 dni obozu dało mi więcej niż dwa lata pobytu na szpitalnych oddziałach rehabilitacyjnych.I jeszcze jedno - obozy FARu prowadzone są przez ON, które mają nie tylko wiedzę teoretyczną ale przede wszystkim , co najważniejsze , umiejętności praktyczne którymi dzielą się z ON.
Po powrocie z pierwszego obozu kontakt z FARem nie musi się kończyć - wszystko zależy od ON: organizowane są również szkolenia, warsztaty,zawody sportowe, obozy dla np.kobiet, spotkania w regionalnych oddziałach FARu .Każdej osobie niepełnosprawnej ruchowo polecam kontakt z FARem - jeśli tylko chcecie być samodzielni , niezależni i szczęśliwi :)


Użytkownik hanick13 edytował ten post 23 maj 2013 - 08:08

  • 2

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#4 mojsynus

mojsynus

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 13 wrzesień 2013 - 08:31

warmińsko-mazurskie
Zajęcia FAR dla dzieci - 21.09.2013 Olsztyn
2013-09-12
 
W związku z realizacją projektu dla dzieci niepełnosprawnych „Kompleksowa Aktywizacja Społeczna dzieci 4-16 lat poruszających się na wózkach inwalidzkich” serdecznie zapraszam dzieci i rodziców na kolejne zajęcia regionalne organizowane tylko dla dzieci w ramach tego projektu.
Termin zajęć: 21.09.2013r. (sobota) godz. 11.00 – 14.00
Miejsce zajęć: hala sportowa (przy stadionie) Olsztyńska Szkoła Wyższa ul. Bydgoska 33 Olsztyn
Zajęcia na sali będą trwały 3 godziny, w trakcie których będzie wiele ciekawego się działo.
Proszę o potwierdzenie udziału w zajęciach.
Pozdrawiam serdecznie
Barbara Bukowska
Tel. 508 015 917
Zajęcia AR w Iławie
2013-09-11
 
Rok szkolny już się rozpoczął, rozpoczynają się również nasze zajęcia Aktywnej Rehabilitacji w Iławie :))
W ramach zajeć nauka techniki jazdy na wózku, tenis stołowy, unihokej, trening ogólnousprawniający.
Pierwsze zajęcia już 11.09.2013 w godz. od 17.00 do 19.00,  kolejne 25.09.2013 również od 17:00 do 19:00. spotykamy się w sali gimnastycznej Zespole placówek Szkolno-Wychowawczych ul kościuszki 23 A.
W razie pytań dzwońcie:
biuro 89 6421230
Emilia Schab 508878224


Zapraszam serdecznie :))
Zajęcia AR w Ełku
2013-09-11
 
Serdecznie zapraszamy na pierwsze po wakacyjnej przerwie zajęcia Aktywnej Rehabilitacji w Ełku. Spotykamy sie w tym samy miejscu co przed urlopem czyli sala gimnastyczna w Zespole Szkół nr 6 im. Macieja Rataja, ul. M. Kajki 4. Zajęcia odbędą się w sobotę 14.09.2013 od 12:00 do 14:00.
Zajęcia poprowadzi Katarzyna Radkiewicz 

szczegółowe informacje pod tel 89 642 12 30
Zajęcia AR w Olsztynie
2013-09-10
 
Po ponad dwu miesięcznej przerwie wracamy z podwójnym zapałem, aby informować Was co ciekawego można robić w naszym regionie we wrześniu. Wrzesień zapowiada się niezwykle atrakcyjnie i już w tej chwili zachęcamy do zajęć które zaplanowaliśmy

Lista zajęć dla osob niepełnosprawnych ruchowo powyżej 16 r.ż.  realizwane w Olsztynie.



1. Zajęcia aktywnej rechabilitacji czyli technika jazdy, trening ogólnokondycyjny, zajęcia sportowe.
13.09.2013 od 17:00 do 19:00- Olsztyńszka Szkoła Wyższa( Hala sportowa obok boiska) ul.Bydgoska 33
 
2.
Trening Rugby na Wózkach    
    15.09.2013 od 11:00 do 14:00
Olsztyńszka Szkoła Wyższa( Hala sportowa obok boiska) ul. Bydgoska 33

3
. Zajęcia z pływania
     20.09.2013 17:00-19:00 
-Olsztyńszka Szkoła Wyższa ( Pływalnia) ul. Bydgoska 33

4
.Trening Rugby na Wózkach    
    29.09.2013 od 11:00 do 14:00
Olsztyńszka Szkoła Wyższa( Hala sportowa obok boiska) ul. Bydgoska 33

  • 0

#5 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 09:20

Dla wszystkich wahających się czy jechać na obóz FARu i tych, którzy myślą że to "obóz relaksacyjny" wspomnienia jednego z uczestników idealnie oddające atmosferę panującą na obozach FARu  :) 

http://www.far.org.p...nty,-czyli.html


  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#6 nicki2907

nicki2907

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 22:42

Dla wszystkich wahających się czy jechać na obóz FARu i tych, którzy myślą, że zawsze jest fantastycznie coś na otrzeźwienie - wspomnienia jednego z uczestników idealnie oddające organizację obozów FARu I TO JAK MOŻNA NA NICH LICZYĆ JAK SIĘ COS STANIE....

REHABILITACJA ZAKOŃCZONA ZŁAMANIEM....

 

materiał o wypadku z TVN:
http://ttv.pl/aktual... ... 65248.html

wkrótce kolejny w Polsat Interwencja.


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: FAR, Paraplegia, Tetraplegia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych