Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Otto bock C1000 problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 iot23

iot23

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 maj 2013 - 07:50

Proszę pomóc mi rozwiązać  problem związany z wózkiem.
 Jest to Otto bock C1000 z roku 2004 .Wózkiem z fotelem Recaro steruje za pomocą podbródka . Problem jest ze sterowaniem .
Wózek ma dwa  tryby napędu ( indoor i outdoor) ,przy trybie domowym (indoor) wózkiem nie da się sterować w sposób kontrolowany nawet na najniższym biegu .
Trudno to opisać , wózkiem nie da się skręcać bo zaczyna tańczyć i szarpać zanim małe kółka ustawią się zgodnie z kierunkiem skrętu .

Na zewnątrz z tryb indoor można korzystać  ze względu na ilość miejsca do manewrów , ale jest to też  bardzo kłopotliwe.
Dlatego też na zewnątrz jak i w wewnątrz domu używam trybu outdoor . który działa poprawnie , ale nie da się przy tym trybie zawracać w miejscu , przy trybie outdoor częściowo zblokowane są tylne kółka.

Nie wiem czy jest to wada modelu wózka C1000 z napędem na przednie koła ( zbyt duża odległość pomiędzy osiami).
Może jest to wada ustawienia mojego egzemplarza .
Zauważyłem że w nowszych modelach C1000 DS jest to chyba inaczej rozwiązane .

Wózek tak się zachowuje od początku , cały czas myślałem że to wada  modelu ,a teraz już nie wiem , poprzedni wózek miał tylny napęd i był zwrotny.
Skoda że nie reklamowałem , na początku wózkiem ponad rok nie mogłem wyjechać na zewnątrz i go przetestować , a w domu wiadomo nie ma miejsca , no i nie mam kontaktu z podobnymi użytkownikami takich wózków .

 


  • 0

#2 dawk

dawk

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 29 maj 2013 - 13:03

Witaj.

Piszesz, że wózek zachowuje się tak od nowości, a skoro tak to myślę, że jest sprawny tylko wystarczy zmienić w ustawieniach przyspieszenie czy czułość dżojstika, a do tego niezbędny jest programator, którym dysponuje tylko serwis.

Skontaktuj się z serwisem i opisz problem oraz nagraj filmik i im poślij, może wyślą kogoś za niewielką opłatą z tym programatorem i rozwiąże Twój problem z tą bestią :) 

Szkoda, że nie odbyłeś jazdy testowej przy odbiorze wózka miałbyś wszystko poustawiana w ramach gwarancji.

Powodzenia.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych