Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dostałam maila- krzyk rozpaczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 20 maj 2013 - 08:17

Dostałam takiego maila, nie wiem co z tym robić w takiej sytuacji. napiszcie jakie macie pomysły.

 

 

"Mam problem po sąsiedzku dotyczący osoby niepełnosprawnej.  

 Jest to młoda kobieta ,bezdomna ,niedorozwinięta umysłowo ,niezdolna do samodzielnej egzystencji w związku z  niedorozwojem umysłowym i padaczką.

Z ulicy wziął ją    alkoholik, całe  życie bezrobotny ,tylko dla jej zasiłku z opieki społecznej dodatków opiekuńczych i wyżywienia,  które upośledzona kobieta otrzymuje z opieki społecznej.

Pasożyt ten pod pozorem opieki nad nią ,żeruje na jej ułomności ,bezdomności

.Nie ma ta biedna z urodzenia nieporadna życiowo bez miejsca zamieszkania wyjścia jak siedzieć u kryminalisty ,złodzieja ,nieroba ,pasożyta ,alkoholika.

Oczekującego na eksmisję , stracił prawa lokatorskie dawno długi , nigdy nie płacił czynszu po zgonie matki.

Nie ma prądu warunków do prostej egzystencji ,pralki ,łazienki ,brud ,smród ,insekty ,bez  możliwości zameldowania niby owej  podopiecznej ,

opieka jego ,uważam , że karalna powinna być , płodzi  tej niezdolnej do własnej  samodzielnej  egzystencji dzieci .

Opiekunka socjalna  z MOPS-U ,udaje ,że nie widzi  osobie dach nad głową załatwić powinna ,dom opieki społecznej ,lub schronisko dla bezdomnych kobiet .

Daje pieniądze alkoholikowi ,posiłki ,które alkoholik jej zżera ,najgorszymi wyzwiskami ,obelgami ,bo brak kasy ,bo w ciąży ,bo kalece zrobił, umysłowej kolejne dziecko.

A opiekunki socjalne z mops-w Grudziądzu nie widzą faktycznej potrzeby tej osoby ?izolować od złodzieja , pasożyta ,itd. Umieszczona powinna być w jakimś schronisku z opieką specjalistyczną psychiatrii.

Mieszka w Grudziądzu ul . Nadgórna ******u gnoja Zdzisława ****** .

Bez  meldunku bez praw lokatorskich z chwilą jego eksmisji , ta kaleka w ciąży ,wyląduje znowu na ulicy .Nie wiem od czego ta ślepa opieka społeczna w ogóle jest?

Ja osobiście boję się alkoholików takich nieobliczalnych ,mieszkam za blisko ,pieniędzy nie biorę za to ,że widzę to czego nie chcą ci biorący pensje z tytułu funkcji społecznych

.Niech tej niedorozwiniętej ,nie zdającej sprawy z ciąży ,porodu opieki nad ciężarną ktoś  pomoże. Dziękuję za pomoc wszelką . Pozdrawiam"

 


Użytkownik ankh edytował ten post 20 maj 2013 - 08:20

  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#2 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 20 maj 2013 - 09:38

 
Niech tej niedorozwiniętej ,nie zdającej sprawy z ciąży ,porodu opieki nad ciężarną ktoś  pomoże. Dziękuję za pomoc wszelką . Pozdrawiam.

 

Ta sprawa wcale nie jest tak oczywista, bo w jaki sposób jej pomóc? Przede wszystkim zgłosić do władz samorządowych np. do departamentu ON, wójta czy też prezydenta, nie mam pojęcia kto tam rządzi. Druga sprawa, to ubezwłasnowolnienie i umieszczenie w placówce chociażby dom dla samotnej matki.Wystarczy zadzwonić do jakiegoś pisma lokalnego, zwrócić się do lokalnych mediów i próbować nagłośnić tę sprawę.Tak anonimowo jak tu napisano nikomu pomóc raczej nie można, gdyby ta sprawa była do końca uczciwa, podane byłobo nazwisko i dokładny adres tej osoby. Wtedy można byłoby interweniować drogą meilową lub telefoniczną, wysłać zapytanie do OPS co w tej sprawie robią. Być może ktoś wysyłając tego meila, mial jak nalepsze intencje, ale niestety dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.

Jeśli jednak o mnie chodzi, to zaczęłabym od ubezwłasnowolnienia takiej osoby.


  • 0

#3 totak2013

totak2013

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów
  • Skąd:mazowieckie

Napisano 20 maj 2013 - 13:25

Jest taki interwencyjny kontakt ttv zaraz znajdę Ci numer. Oni pomagają bardzo szybko... Tym bardziej, że OPs udaje, że nic nie widzi...


Masz problem? Chcesz się z nami czymś podzielić? Chcesz porozmawiać z naszymi reporterami?
Pisz i dzwoń, jesteśmy tu właśnie dla Ciebie! Telewizja TTV
Stavka sp. z o.o.
00-358 Warszawa, ul. Ordynacka 14/9
e-mail: redakcja@ttv.pl
tel. (22) 453 60 00



Daj znać, co Ci powiedzieli...
  • 0

:wub:  Kocham Siebie i Fajnych ludzi   :heart:


#4 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 20 maj 2013 - 15:42

Daj znać do lokalnych mediów, wtedy może zmobilizuje to urzędników. Gdyby się trochę nagłośniło to musieli by zająć jakieś stanowisko w tej sprawie. Czasem to działa, u nas jest mała gmina ale jak o czymś napisała gazeta to władze wydawały oficjalne oświadczenia tłumacząc się.Zawsze to coś, może pomogą tej kobiecie po paru artykułach w gazetach


  • 0

#5 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 20 maj 2013 - 16:26

Przed chwilką wysłałam meila do Dziennika Toruńskiego, to taka lokalna gazeta w okolicy. Ciekawe, czy zadadzą sobie trudu, aby tę sytuacjeę zbadać i ewentualnie interweniować?

  • 0

#6 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 20 maj 2013 - 18:10

Nie wiem, czego oczekuje osoba pisząca email, bo niby jak zupełnie obcy ludzie, nie znający faktycznej sytuacji mają pomóc ?
Z jednej strony rozumiem oburzenie, że ktoś żeruje na niepełnosprawnej.
Łatwo się pisze, pomóżcie coś zrobić, tylko co?
Jak rozumiem kobieta po raz kolejny jest w ciąży, kolejny a więc co z pozostałymi dziećmi i ile ich jest? Czy są z rodzicami, czy też w placówkach opiekuńczych? Jeśli kobieta zostanie umieszczona w domu samotnej matki, to trzeba mieć pomysł co dalej z kobietą i dziećmi, bo te domy są rozwiązaniem chwilowym, tam nie można zbyt długo przebywać. Kobieta musi po jakimś czasie się usamodzielnić a bohaterka z opisu nie jest w stanie sama zadbać o siebie i dzieci.
Jeśli dzieci skierować do placówek a matkę dać do schroniska dla bezdomnych, to nie ma gwarancji, że znowu nie wyląduje na ulicy albo z jakimś menelem.
Umieścić Ją w jakiejś placówce typu ZOL lub DPS, można ale czy się kwalifikuje, dlaczego nie została tam wcześniej umieszczona? A co z rodziną tej kobiety? Czy w ogóle ją ma?
Takich pytań można by jeszcze zadać kilka a więc ciężko osobie postronnej ocenić fakty i doradzić.
Myślę, że autorka emaila powinna raczej spróbować zacząć działać w swoim środowisku, wśród np. sąsiadów swoich i tej kobiety a nie pisać i rozsyłać apel pocztą internetową, bo tak naprawdę nikt nie pojedzie do domu tej kobiety i jej nie uratuje, to mogą zrobić tylko osoby z jej najbliższego otoczenia.

Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 20 maj 2013 - 19:52

  • 3
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#7 Gość_Ivona_*

Gość_Ivona_*
  • Gość

Napisano 20 maj 2013 - 20:36

Hmmm, a można wiedzieć od kogo dostałaś tego maila? Kim osoba wysyłająca jest dla owego alkoholika i chorej?

Skąd tak zna jej sytuację i czy sama próbowała coś robić? Czy jesteś pewna, że ten mail to nie jest jakaś podpucha, której teraz mnóstwo jest w sieci? Można jakoś zweryfikować prawdziwość tych informacji? Dlaczego prosi o pomoc osobę prywatną, a nie instytucje, które są powołane do załatwiania tych spraw? MOPS może nawalić, ale policja, prokuratura... na pewno by ją zbadały chociaż. Jeśli faktycznie taki z niego potwór, osoba mailująca może zawiadomić te organa. Dla mnie taka prośba jest dziwna.


Użytkownik Ivona edytował ten post 20 maj 2013 - 20:40

  • 1

#8 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 20 maj 2013 - 20:47

Dość dziwne, tym bardziej, że pisane jest to dość specyficznym, przerysowanym językiem...


  • 0

#9 stenia13

stenia13

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 20 maj 2013 - 22:02

Może to e-mail zawierający wirus teraz to bardzo często pod pozorem wszelakich wiadomości czyha wiele niebezpieczeństw ,jeśli nie znam nadawcy e-mail nie czytając wyrzucam do kosza.Pozdrawiam


Użytkownik stenia13 edytował ten post 20 maj 2013 - 22:05

  • 0

#10 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 20 maj 2013 - 23:50

Tak Steniu to napewmo wirus, ten wirus znieczulica się nazywa!


  • 0

#11 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 21 maj 2013 - 00:47

Dla mnie ten email też jest dziwny, jak pisałam nie wiem czego oczekuje jego autor.
Zakładając ale tylko zakładając, że te informacje są prawdziwe a autor listu, jak pisze boi się agresora to ma kilka możliwości aby zwrócić uwagę instytucji na problem tej rodziny. Można anonimowo zwrócić się do instytucji pozarządowych od telefonu zaufania po fundację zajmujące się przemocą w rodzinie.
Jednak byłabym ostrożna jeśli idzie o nasyłanie przez osoby postronne ( internautów ) na tą rodzinę, różnych urzędników i mediów bo nie znając dogłębnie sytuacji tych ludzi, opierając się tylko na tym emailu, można zwyczajnie skrzywdzić tą kobietę, jej partnera i ich dzieci. W sumie nie wiadomo, czy list napisała zatroskana sąsiadka, czy może była partnerka owego pana kierująca się zazdrością a może ktoś kto ma chrapkę na lokal który rodzina zajmuje i obmyślił, jak ich się pozbyć.
Moim zdaniem gdyby osoba która napisała list naprawdę chciała pomóc, email ten wysłałaby do instytucji zajmujących się tego typu problemami a nie pisała do osób prywatnych.
  • 3
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#12 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 21 maj 2013 - 08:07

Dostałam w tym mailu i adres i nazwisko tego Pana ,u którego mieszka ta niepełnosprawna Pani. Po prostu wymazałam je przed umieszczeniem na forum.

 Macie rację, ja również jestem zdziwiona tym mailem. To napisała sąsiadka tego Pana alkoholika.

Mnie razi i przerysowanie i słownictwo [ Kaleka]. Ta sąsiadka z tego maila kojarzy mi się z wścibską sąsiadką przy oknie albo judaszu....

 Napisała do mnie ,bo być może znalazła mojego maila na jakimś forum o udarach, czy też teraz głośnej sprawie utraty świadczeń przez opiekujących się dorosłymi ON. 

wyślę tego maila z pełnym adresem do TTV podanego wyżej.

 A sprawdzę czy mam wirusa:)


  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#13 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 21 maj 2013 - 09:41

 Z tym wirusem to wierutna bzdura, tak jak wspomniałam, wczoraj wyslałam meila do gazety lokalnej , Jeżeli będą zainteresoawani to zajmą się tą sprawą. Mają pewnie tam jakiś dział społeczny i może ktoś z nudów się zainteresuje. Nie wszyscy rodzą się literatami, są ludzie, którzy wiele swoich emocji wyrażają nie zastanawiając się nad formą i logiką.Przecież tam nie jest napisane, żeby pieniądze wpłacać na konto, tylko aby pomóc.Mnie to owszem wygląda na sąsiadkę, ale nie wścibską, tylko zatroskaną losem innego człowieka. Dobrze, że dała jakiś znak, że źle się dzieje, bo przeważnie ludzie po fakcie opowiadają to na co powinni zauważyć już dużo prędzej.


  • 0

#14 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 21 maj 2013 - 11:08

Ludzie opamiętajcie się! Może w pierwszej kolejności należałoby sprawdzić prawdziwość tych informacji a nie od razu robić nagonkę na tą rodzinę. Z skąd wiecie, że autor emaila ma dobre intencje? A może Ci ludzie nie żyją w luksusach ale są ze sobą szczęśliwi i może wcale nie potrzebują aby ktoś obcy wchodził z buciorami w ich życie.
Opieracie się na zwykłej plotce w której nie wiadomo ile jest prawdy.
Tego emaila jego autor anonimowo mógł wysłać do OPS, PCPR, innych instytucji w swoim mieście / powiecie / województwie, zajmujących się tego rodzaju sprawami. Jest wiele instytucji państwowych i organizacji pozarządowych, które zajmują się przemocą w rodzinie.
Napuszczanie internautów na tych ludzi może wcale tej kobiecie nie pomóc a wręcz zaszkodzić, jeśli nikt nie sprawdzi ile jest prawdy i czy w ogóle ta kobieta chce i potrzebuje pomocy.
A zatroskana sąsiadka może również sama być zaburzona psychicznie, bo normalna osoba nie rozsyłałaby tych informacji do osób prywatnych tylko poszukała pomocy tam gdzie powinna.
  • 3
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#15 totak2013

totak2013

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów
  • Skąd:mazowieckie

Napisano 22 maj 2013 - 10:00

Dlatego Ankh dobrze zrobiła, że napisała do TTv oni zweryfikują prawdę. Nie podejrzewam, że ten list jest oszustwem. Tak naprawdę nie wiemy, czy ta sąsiadka, nie dzwoniła do Opieki. Może naprawdę nie wiedziała, gdzie szukać pomocy? Oszukańcze maile są raczej 

ze zdjęciami i fałszywymi nr. kont charytatywnych... 

Pamiętacie sprawę poparzonej Oli? Ona jest nastolatką, a jej zdjęcie jako niemowlaka, krążyło długo po internecie.


  • 0

:wub:  Kocham Siebie i Fajnych ludzi   :heart:



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych