Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

linux na starszy laptop


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcinek77

marcinek77

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 18 maj 2013 - 13:20

mam stary laptop chcialbym zainstalowac sobie linuksa komp sluzy mi do przegladania neta ogladania filmow online specyfikacja  kompa proc 2.6 ghz dysk 60 gb ram 512


  • 0

#2 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 18 maj 2013 - 17:30

najlepszy będzie jakiś z  jakim s lekkim   środowiskiem graficznym XFCE  na przykład co do wyboru  architektury linuza  debian  czy coś innego nie wiem  to już zależy od upodobań. Rodzina moja przy zakupie komputera niestety uparła sie na Windows i na razie nie mam wyjścia. Co mnie irytuje

 a tu masz link  który powinien ci co  nieco rozjaśnić:

http://jakilinux.org/programy/pulpit/#


Użytkownik Piotr M edytował ten post 18 maj 2013 - 17:42

  • 1

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#3 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3593 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 18 maj 2013 - 17:50

Najlepszy byłby któryś z tych dwóch: Damn Small Linux albo Puppy Linux przy czym zalecałbym własnie Puppy, ponieważ ma on prężnie działającą polską społeczność, dzięki czemu w razie problemów można liczyć na pomoc.

Natomiast jeżeli zdecydujesz się na jakąś mainstreamową dystrybucję, to tak jak napisał PiotrM dobierz sobie do tego lekkie środowisko graficzne, lżejsze nawet niż XFCE. Polecam LXDE lub Fluxboxa.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#4 marcinek77

marcinek77

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 18 maj 2013 - 18:56

dzieki :)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych