Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

tulipany - hodowla a ostatnio zdjęcia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kadrowiec

kadrowiec

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 14:39

Moją pasją od dawna były tulipany. Jak jeszcze zdrowie pozwalało to hodowałem, czasem nawet ponad 100 odmian zakwitało u mnie w ogródku. Ale ostatnio już tylko fotografowanie tych, które zakwitają w innych ogrodach. Sporo moich zdjęć jest na forum: http://www.garnek.pl/forum/tulipany


  • 0

#2 stasias

stasias

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 11 kwiecień 2013 - 07:26

Moją pasją od dawna były tulipany. Jak jeszcze zdrowie pozwalało to hodowałem, czasem nawet ponad 100 odmian zakwitało u mnie w ogródku. Ale ostatnio już tylko fotografowanie tych, które zakwitają w innych ogrodach. Sporo moich zdjęć jest na forum: http://www.garnek.pl/forum/tulipany

Przepiękne,ale proszę podpowiec co trzeba zrobic aby kwitły co roku.Ja sadzę np.w jednym roku a w nastepnym już jest zaledwie 50% a po trzech latach zanikają.Czy przesadzałes je co roku i jaką mieszanką nawozów były podsypywane?.Podpowiedz bo bardzo je lubie a nie potrafie hodować.


  • 0
"Miłość jest silniejsza niż śmierć i strach przed śmiercią. Tylko dzięki miłości trwa i toczy się życie"(Iwan Turgieniew)

#3 kadrowiec

kadrowiec

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 22:13

Fakt, przesadzałem co roku, nawoziłem i podlewałem. Ale faktem jest, że większość delikatnych odmian nie nadaje się do dłuższej uprawy w ogródkach. Zwłaszcza, że potwierdziłem u źródła, czyli u hodowcy tulipanów, że te cebulki które kupujemy w sklepach są specjalnie "preparowane" tak, aby nie dało się ich rozmnażać. Bo nie mieli by kolejnego rynku zbytu. Trzeba co roku kupować nowe cebulki jeśli chce się aby cały czas ładnie zakwitały !


  • 0

#4 kadrowiec

kadrowiec

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 18 kwiecień 2013 - 15:09

Przynajmniej co 2 lata powinnaś wykopać cebulki w czerwcu, dokładnie po tym jak liście uschną. Dla wygody ja sadziłem je w specjalnych koszyczkach, aby wiedzieć gdzie dokładnie się znajdują i nie skaleczyć cebulek. Unika też się pominięcia tzw cebul opuszczonych, czyli takich które zagłębiają się kilka centymetrów poniżej starej cebulki. Po wykopaniu trzeba się je w chłodnej ale przewietrzonej altanie lub innym miejscu, a jak już stara łuska wyschnie i nowe nabiorą kolorów udziela mniejsze cebulki od większych i segreguje wg wielkości. Nie wolno zapominać też o oddzielaniu różnych odmian (kolorów) od siebie. następnie od 15 września do 15 października znowu należy zasadzić cebulko około 10 cm pod ziemią.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych