Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Aktualne zniżki dla osób z orzeczeczeniem ON na samochód?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 14:59

Witam, panie i panowie, mam do bardziej zorientowanych pytanie jakie aktualnie obowiązują zniżki na ubezpieczenie i tak dalej dla osób które maja orzeczenie o niepełnosprawności na stałe a w orzeczeniu maja wpisane 05 R ( ruchowe) ? Jestem na stanie kupna samochodu, nie drogie używanego, czy na używane jakaś zniżka się znajdzie? Chce jednocześnie zrobić ojca współwłaścicielem, jak sie obecnie takie zniżki kumulują? Czy ktoś może z was wie?
  • 0

#2 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 19:11

Nie ma ustawowej ulgi w opłatach OC dla osób z niepełnosprawnością.
Każda firma ubezpieczeniowa ustala własne zasady przyznawania ulg. Niektóre firmy ubezpieczeniowe proponują zniżki dla osób z niepełnosprawnością. W ogóle przed podpisaniem umowy ubezpieczenia należy porównać ceny w innych ubezpieczalniach, stawki zależą od rodzaju samochodu, rocznika, wieku właściciela czy współwłaściciela. Warto jednak sprawdzić co daje ci to ubezpieczenie ? Zniżki proponowane przez ubezpieczycieli dla ON to ok. 5 - 10%. Czy u innego ubezpieczyciela nie jest taniej mimo ,że nie ma tej opcji o której piszesz . Zapytaj się ubezpieczyciela czy osobę nie będąca właścicielem tego samochodu ,powodująca kolizję również obejmuje to ubezpieczenie ? Jeżeli chodzi o współwłaściciela to też różnie wygląda " kumulacja" zniżek.

Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 30 marzec 2013 - 19:53

  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#3 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 19:48

Tak ogólnie własne auto to taka skarbonka bez dna, za możliwość przemieszczania się i odczuwania przyjemności (choć nie zawsze) z prowadzenia auta trzeba nieźle płacić.

Ogólnie rzekłbym, że zmotoryzowani ON nie mają żadnych ulg finansowych z racji posiadania auta. Co się tyczy firm ubezpieczeniowych, do niedawna Warta chyba dawała jakieś zniżki, a i nie wiem czy Link4 nie daje. Ale praktyka pokazuje, że można łatwo wyszukać inne firmy ubezpieczeniowe, które mimo że nie dają żadnych zniżek dla ON to i tak dają korzystniejsze warunki finansowe niż te, które takie zniżki oferują.

 

Lepiej trzymajmy kciuki, co by nasz wódz ze swoją ekipą nie wpadł na pomysł wprowadzenia opłat za przejazdy po płatnych odcinkach dróg dla pojazdów poniżej 3,5 tony, a czuję że wcześniej czy poźniej coś takiego się stanie.


  • 1

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 31 marzec 2013 - 10:45

Chce jednocześnie zrobić ojca współwłaścicielem, jak sie obecnie takie zniżki kumulują? Czy ktoś może z was wie?

 

Swego czasu byłam współwłaścicielem samochodu swego ojca i jednocześnie posiadałam własny samochód. Wówczas skorzystałam z jego zniżek, co było dla mnie wtedy bardzo korzystne i odczuwalne po kieszeni.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 31 marzec 2013 - 19:11

Że samochód to skarbonka to wie każdy, ale mi niestety ze względu na swoja niepełnosprawność czasami jest niezbędny, oczywiscie że jak się da to idę własnymi siłami, jadę transportem publiczno-prywatnym ale czasami opłaca się samochód i szybkość dotarcia.

Tak myślę jak to sprytnie rozegrać aby wyjść na jakiś plus, ojciec ma zniżki wiec by się może skumulowało, a napiszcie mi jak jest obecnie z kupnem np. nowego, chyba swego czasu któraś marka miała dla niepełnosprawnych jakieś zniżki?

niestety jestem zielony bo dawno się tym tematem nie zajmowałem...
  • 0

#6 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 31 marzec 2013 - 21:48

nie wiem jak jest teraz ale gdy ja kupowałem samochód 5 lat temu nowy z salonu to fiat dawał zniżki niepełnosprawnym. Tylko nie pamiętam ile to było w procentach dokładnie. Mi udało się wydrzeć -16% w fiacie w Tychach.Jak będziesz kupował auto nowe to warto kupić ubezpieczenie od razu u dealera tzw. pakiet. ubezpieczeniowy jest on zawsze na dogodniejszych warunkach. Myślisz też nad AC czy tylko OC bierzesz pod uwagę,Kris26 masz już jakiś model samochodu upatrzony?
Ja osobiście płacę wszystko i jestem zadowolony teraz mi wychodzi za cały pakiet 1350pln niestety nie wiem jakie mam zniżki ubezpieczam się w Benefi.


  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#7 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 01 kwiecień 2013 - 10:25

Tak, patrze w stronę Opla, ewentualnie Forda. Myślałem jeszcze o Toyocie ale bardziej niemiec za mną przemawia :)
  • 0

#8 Paulina78

Paulina78

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 kwiecień 2013 - 15:01

Witam no ja tez byłam i jestem za niemcem ale raczej Golf


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych