Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Kontuzja stopy.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Franco

Franco

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 13:37

Od tygodnia mam problem ze stopa. Ledwo co chodze. Stopa podczas spoczynku mnie nie boli, ale przy np schodzeniu ze schodow juz tak. Bylem na przeswietleniu, brak zlaman. Pewnie cos naciagnalem pomiedzy lewa czescia stopy a palcami (co to za miesien?). Ile taka kontuzja moze trwac? Od kilku dni faszeruje sie magnezem i potasem lecz bezskutecznie.
  • 0

#2 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 14:05

Na anatomii się nie znam, to nie powiem jaki to mieńsień:)
Stopę powinieneś usztywnić bandażem elastycznym, jak najwięcej wypoczywać, najlepiej aby noga podczas siedzenia miała podparcie. Chodzenie ograniczyć do minimum. Jeżeli to tylko nadwyrężenie myślę, że po ok. tygodniu ból powinien minąć. Gdyby wystąpiły jakieś niepokojące objawy np. obrzęk zgłoś się do lekarza.
  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#3 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 23 marzec 2013 - 14:06

Franco Jestem laikiem ale spróbuje odpowiedzieć: Mówisz ze boli cie ścięgno pomiędzy lewą częścią stopy a palcami to albo ścięgno dużego palca albo prostowniki palców w stopie. Mogę się mylić.


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 24 marzec 2013 - 12:26

  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#4 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 23 marzec 2013 - 17:40

Pewnie cos naciagnalem pomiedzy lewa czescia stopy a palcami (co to za miesien?). Ile taka kontuzja moze trwac? Od kilku dni faszeruje sie magnezem i potasem lecz bezskutecznie.

Przykro mi, ale jeśli nie napisałeś o którą stopę chodzi, to trudno zgadnąć, co się znajduje w opisywanym miejscu (gdzie jest ta "lewa część stopy? - której stopy?), bo przecież stopy są są (powinny być) odwrotnie symetryczne...

 

Czy ostatnio nie dźwigałeś czegoś, nie skakałeś, nie stanąłeś krzywo lub cokolwiek podobnego? - jeśli nie, to bólu nie można nazywać "kontuzją"...

Czasami na RTG może nie być widać przyczyny problemu, więc zamiast łykać magnez i cierpieć, lepiej iść jak najszybciej do chirurga (potrzebne skierowanie!). - Gdybyś poszedł od razu, gdy zaczęło Cię tak mocno boleć, to przyjęliby Cię na SOR, bez skierowania...

Pozostaje Ci więc iść do lekarza POZ po skierowanie do chirurga i później prosić chirurga, żeby przyjął Cię z bólem, bez zapisu. - Weź ze sobą RTG, bo jak znam życie, to wcale nie musi być tak, że jeśli na RTG nie widać złamania  to nic innego też nie... - Niektórzy szukając złamań, nie widzą innych problemów lub zwyczajnie kiepsko się znają na interpretacji obrazu RTG. - Może być też kiepska jakość aparatu do RTG i również może być nie widać, że coś się tam dzieje, albo trzeba zrobić RTG w innym ustawieniu stopy...


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych