Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Wymianki, wietrzenie szafy itp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 ameliaa

ameliaa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 08 marzec 2013 - 22:50

Tak sobie pomyślałam, idąc wzorem innego forum, na którym się udzielam i obserwuję od czasów swej pierwszej młodości:), że może by tak założyć tutaj na IPONie temat, wątek wymianek ciuszków, szmatek, jakiejś sztuki handmade, którą sami tworzymy <przykładowo biżuteria, obrazki, zabawki eko> czy tam rzeczy które po prostu nam zalegają w szafie, domu, a komuś mogą się przydać :).

Piszę celowo wymianki, gdyż mam na myśli koleżeńskie wymianki < tak jak kiedyś się wymieniały koleżanki bluzkami na disco szkolne np>, nie chodzi tutaj o jakieś interesy, ewentualnie drobne kwoty lub wg uznania na jakiś fajny cel np. schronisko dla zwierząt, pomoc jakiejś osobie, czynowi społecznemu itp. Od robienia interesów jest allegro lub choćby dział ogłoszeń ;). AAA! I mam na myśli rzecz, którą uczciwie sami byśmy zalożyli, użyli, a nie jakieś szmaty...- ale liczę, że to zdanie nie jest tutaj potrzebne:)

 

Co o tym myślicie? Czy warto coś takiego założyć?


Użytkownik ameliaa edytował ten post 08 marzec 2013 - 22:54

  • 0
'Ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam...'

#2 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 08 marzec 2013 - 23:19

Ciekawy pomysł, wart rozważenia.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#3 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 09 marzec 2013 - 02:31

Uważam, że to świetny pomysł :)


  • 0

#4 stasias

stasias

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 09 marzec 2013 - 15:18

Też tak uważam,można czasem pomóc osobom w potrzebie a nam zawala półki.Np.przytyło mi sie.


  • 0
"Miłość jest silniejsza niż śmierć i strach przed śmiercią. Tylko dzięki miłości trwa i toczy się życie"(Iwan Turgieniew)

#5 ameliaa

ameliaa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 09 marzec 2013 - 15:44

Też tak uważam,można czasem pomóc osobom w potrzebie a nam zawala półki.Np.przytyło mi sie.

No właśnie z tego powodu osobiście chętnie się wymieniam, wyprzedają się np po 5 zł:D...Zawsze to więcej przestrzeni w szafkach, 5zł na coś dobrego:d albo coś nowego:) na wiosnę, która mam nadzieję od przyszłego tygodnia zagości na dobre!

 

Hmm...nie wiem może pofotografujcie co macie, wrzućcie na jaką picasse i póki Władza nie zezwoli na wątek, można cosik podziałać na priv :)


  • 0
'Ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam...'

#6 piccola

piccola

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 09 marzec 2013 - 16:59

A ja miesiąc temu 5 worków z ciuchami pooddawałam ... nie mogłaś wcześniej pomyśleć o tym pomyśleć? :P Żartuję  :D Oczywiście pomysł jest świetny, bardzo mi się podoba i jestem za. Szkoda tylko, że mieszkam w tej części Polski, gdzie jest najmniej Iponków :( Ale może coś da się zdziałać... W każdym bądź razie, zachęcam innych do takiej wymianki. Nie wiem tylko, co na to władza Iponu? :) Może pozwoli wrzucać zdjęcia tutaj? Np. w rozmiarze do 400x400 pikseli? Zdjęcia faktycznie można wrzucać też na piccasa web albo na fotosika lub prywatny serwer i tutaj udostępniać linki z opisami... albo założenie bloga, gdzie można wrzucać zdjęcia, przykładowo blogspot.com w Google. 


Użytkownik mrowciaa edytował ten post 09 marzec 2013 - 16:59

  • 0
"Miłość to pomieszanie podziwu, szacunku i namiętności. Jeśli żywe jest choć jedno z tych uczuć, to nie ma o co robić szumu. Jeśli dwa, to nie jest to mistrzostwo świata, ale blisko. Jeśli wszystkie trzy, to śmierć jest już niepotrzebna - trafiłaś do nieba za życia." William Wharton

#7 ameliaa

ameliaa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 09 marzec 2013 - 17:09

mrowciaa... ale mi chodzi o wysyłanie np pocztą polską... wrzucasz taką bluzkę do koperty babelkowej i idzie w Polskę... Co do kwestii polecony czy zwykły priorytet to opcja dogadania się wymiennikow... Raczej nie wierzę w pomysł wymian i spotkanie...niekażdy ma czas, możliwości, a na taką pocztę to już łatwiej, można kogoś wysłać.... A władza myśli co z tym zrobić i obserwuje topic, więcej ludzi by sie wypowiedziało to może coś z tego będzie...

 

co do zdjęć- ważny jest opis: rozmiar, można podać konkretne wymiary, firmę/markę, stan, ewentualnie na co chcesz wymienić lub kwotę/przelew na coś...


  • 1
'Ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam...'

#8 Jaskółka

Jaskółka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 316 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 09 marzec 2013 - 17:13

Madzia, będziesz u mnie, to może coś sobie wybierzesz, bo ja też mam tych ciuchów od zawalenia... a pomysł z wymiankami ciuchów na forum jest ok, czekam z niecierpliwością na pierwsze fotki szmatek :D


  • 0
- wkłady do pochłaniaczy wilgoci, kadzidełka, olejki - sprawdź sam!

Znajdź siłę w swym sercu , aby biła blaskiem Twych oczu - Jaskółka Uwięziona

#9 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 09 marzec 2013 - 17:41

Ameliaa super pomysł! Chętnie się przyłącze, ostatnio kupiłam parę szmatek oczami i leżą, więc chętnie oddam w dobre ręce:)
  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#10 ameliaa

ameliaa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 09 marzec 2013 - 17:57

CZARNYANIOL, właśnie czasem też mam ten sam problem... kupuję, a potem leży...

Jutro porobię parę zdjęć, bo dziś już jest za ciemno... poczekam na wiadomości z innego forum <czy biorą/wymieniają> i mogę wrzucic link w tygodniu...

Jaskółka, CZARNYANIOL to zacznijcie coś działać z tym co Wam zalega:)


Użytkownik ameliaa edytował ten post 09 marzec 2013 - 18:09

  • 0
'Ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam...'

#11 piccola

piccola

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 09 marzec 2013 - 18:28

Na razie widzę temat jest w dziale Administracja. Co dalej? :)


  • 0
"Miłość to pomieszanie podziwu, szacunku i namiętności. Jeśli żywe jest choć jedno z tych uczuć, to nie ma o co robić szumu. Jeśli dwa, to nie jest to mistrzostwo świata, ale blisko. Jeśli wszystkie trzy, to śmierć jest już niepotrzebna - trafiłaś do nieba za życia." William Wharton

#12 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 09 marzec 2013 - 22:46

 
Świetny pomysł. Ja swojego czasu potrzebowałam pilnie wózka,a ktoś oddawal, co jest rzadkością, bo ludzie raczej wolą zarabiać. Umówilam się z Kobietą i kurierem mi przysłała, za którego zapłaciłam przy odbiorze.Jak już sobie załatwiłam nowy, to też oddałam w ten sam sposób.
  • 0

#13 Kiciuś

Kiciuś

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 09 marzec 2013 - 22:49

Nie wiem co dalej ale mnie też ten pomysł się bardzo podoba chociaż bardziej jest znany płci pięknej. Sam mam kilka męskich ciuszków na zbyciu.
  • 0

:heart:   :heart:  :heart: Gdy ci życie ktoś zagłuszy życiem

swym,zbuduj sobie, bracie, z dźwięków ląd :heart:  :heart:  :heart: 


#14 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 10 marzec 2013 - 01:35

Na razie widzę temat jest w dziale Administracja. Co dalej? :)
Mrówcia a mnie zainspirowała grupa IPONKÓW na FB. Może dobrym rozwiązaniem byłoby stworzenie grupy osób chętnych do wymiany? Tu na portalu można by było dać link do strony. A tam można wklejać zdjęcia i opisy. Minusem jest to, że nie każdy ma profil na FB.
Napiszcie co o tym myślicie.
  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#15 ameliaa

ameliaa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 10 marzec 2013 - 11:06

CZARNYANIOL, Pomysł na fb mi się nie podoba... Po prostu tu się wrzuci link, albo wklei zdjęcie i opisze. Tylko spokojnie trzeba poczekać cóż ta władza wymyśli, może wrzuci to do jakiegoś lepszego działu...bardziej widocznego.

Kiciuś, ale chłopki też się mogą w to bawić. ula820, właśnie o takie coś chodzi... szalenie pozytywne działanie.


  • 0
'Ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam...'

#16 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 10 marzec 2013 - 21:41

FB to kiepski pomysł, nie każdy ma konto na fb. Wolałbym to zorganizować u nas, musimy się tylko zastanowić jak to rozwiązać od strony technicznej.


  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#17 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 10 marzec 2013 - 21:53

Mader to był tylko luźny pomysł z tym FB. Mam nadzieję, że coś wymyślicie bo wiosna idzie a w mojej szafie nie ma już miejsca na nowe ciuszki:)
  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#18 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 10 marzec 2013 - 22:02

Coś wymyślimy :)


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#19 ameliaa

ameliaa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 09:20

Po południu podrzucę sugestię, bo teraz czas jechać zamienić nadzieję w lepsze życie;)....i prysła bańka mydlana:(

 

Możnaby stworzyć dział - OGŁOSZENIA- składających się z poddziałów <część już istnieje>:

- ogłoszenia forumowe- czyli co się dzieje na forum nowego, coś od osób tym się zajmujących i takie tam..

- ogłoszenia drobne- tutak wrzucalibyśmy co kto ma do wymiany/ sprzedazy w symbolicznej kwocie do oddania

- Wydarzenia- tutaj wrzuciałabym inf o tym co się dzieje, czyli wątek już istniejący

- spotkania- czyli info o spotkaniach, zlotach

 

Ale to moja skromna propozycja... :rumieniec: :P
 


Użytkownik ameliaa edytował ten post 11 marzec 2013 - 16:45

  • 0
'Ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam...'

#20 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 17:45

Uważam, że te rzeczy powinne być gratis, bo tu się jakieś moderato lub inne porobi.Jeżeli ktoś byłby chętny oddać cokolwiek, to tylko i wyłącznie za koszta przesyłki.Wiemy przecież, że ON to nie żadna elita finansowa, ale ludzie często w potrzebie. A jeśli komuś coś się opatrzyło, czy też znudziło, to może przekazać komuś, komu się przyda i wywoła uśmiech na twarzy.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych