Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Motyl i skafander.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 01 luty 2013 - 14:39

Dzisiaj wieczorem w Tvp Kultura film Motyl i skafander o 20.20. Nie widziałam dlatego zacytuje krótkie streszczenie.Obejrze razem z wami.

 

Zrealizowana na podstawie faktów opowieść o człowieku, który po udarze mózgu doznał rozległego paraliżu, zachowując pełnię władz umysłowych. Jedyną sprawną częścią jego ciała pozostała lewa powieka.

Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 01 luty 2013 - 14:40

  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#2 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 01 luty 2013 - 14:53

:) Gdzieś na Forum pisałam o tym filmie chyba w wątku nt. filmów traktujących o ON.Warto obejrzeć - dla zainteresowanych jest też książka spisana na podstawie "przekazu" Jean-Dominique Bauby-ego. Nie licz jednak na rozrywkę na miarę "Nietykalnych" , "Hasta la vista" czy  "Ja w środku tańczę"...Motyl i skafander to filozoficzna opowieść ...


  • 2

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#3 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 01 luty 2013 - 15:36

Z wymienionych przez Ciebie filmów widziałam tylko "Hasta la Vista" film wazny z istotnymi sprawami ale fakt ze konwencje miał raczej rozrywkową poza śmiercią Larsa...
:) Gdzieś na Forum pisałam o tym filmie chyba w wątku nt. filmów traktujących o ON.
A miałam wrazenie pisząc o tym filmie ze juz o nim tu czytałam i zastanawiałam sie czy napisac ten post ostatecznie pomyslałam ze tak aby forumowicze obejrzeli.
 
Nie licz jednak na rozrywkę na miarę "Nietykalnych" , "Hasta la vista" czy "Ja w środku tańczę"...Motyl i skafander to filozoficzna opowieść ...
Nietykalnych nie widziałam a chciała bym,przy okazji gdy by ktos z was ściagnął mi go prosze o wiadomość na priv.
Dobrze że napisałas ze Motyl i skafander to ambitne kino,tym bardziej mam na niego ochotę.

Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 01 luty 2013 - 15:43

  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#4 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 01 luty 2013 - 20:38

Polecam bardzo dobry film!
Nietykalny też dobry. Ale większe wrażenie wywarł na mnie "Motyl i skafander".
Miłego seansu :D


  • 1

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#5 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 02 luty 2013 - 12:41

Obejrzałam,wyzwolił we mnie takie emocje ze chyba nie potrafie o nim pisac.
W tym poście powinny byc same wykrzykniki [!!!!!!!!!!!]
Szanujmy człowieka nawet jesli nie potrafi sie podetrzeć (celowo uzywam takiej skrajności) a pretensje,żal,odraze czy jakkolwiek inaczej by tego nie nazwać miejmy do O.N. za charakter ale nigdy!za fizyczność.

Prosze zostawić ten post bez kontrargumentów-zgadzam sie bo.../nie zgadzam sie bo... Obejrzyjcie film i wtedy piszcie bo ja mam wrażenie ze po obejrzeniu tego filmu w widzu coś sie zmienia...

 

http://vod.pl/motyl-i-skafander,80126,w.html


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 03 luty 2013 - 12:51

  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#6 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 02 luty 2013 - 14:56

Ten obraz, porusza w człowieku takie pokłady emocji, dotyka samej głębi Naszej świadomości, że naprawdę ciężko opisać co się czuje. Szacunek dla bohatera obrazu, podziw - TAK ale przede wszystkim zmusza do zastanowienia się, nad samym sobą, nad własnym życiem, istnieniem. Film godny polecenia, nikt kto go nie zobaczył nie zrozumie jego przesłania.
  • 4
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#7 kalipso

kalipso

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 10 maj 2013 - 13:57

Bardzo dobry film! Polecam go wszystkim.


  • 0

#8 Jaskółka

Jaskółka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 316 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 12 maj 2013 - 10:13

Po przeczytaniu Waszych komentarzy na temat tego filmu, podekscytowana postanowiłam go obejrzeć, pomyślałam, kurcze, to musi być jakiś zajefajny film... obejrzałam ... i nic. Przecież to normalne, że im więcej ma się kasy, tym lepszą ma się opiekę medyczną. Czy ja, sparaliżowana leżałabym taka wychuchana w szpitalu? Nie, leżałabym tam obsrana, dopóki mąż lub mama nie przyszli by mnie przewinąć i umyć.... po krótkim czasie zostałabym oczywiście wypisana, żeby nie blokować miejsca innym, bo mi i tak już nie pomogą.... w całym tym filmie podobało mi się jedno zdanie: "Najważniejsze, to nie zatracić w sobie człowieka". I tyle, ale oglądanie całego filmu dla jednego zdania to dla mnie strata czasu.


  • 0
- wkłady do pochłaniaczy wilgoci, kadzidełka, olejki - sprawdź sam!

Znajdź siłę w swym sercu , aby biła blaskiem Twych oczu - Jaskółka Uwięziona

#9 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 14 maj 2013 - 09:23

Jaskółko droga My mieszkamy tam gdzie mieszkamy.

W krajach cywilizowanych:)) jest o niebo lepiej i żaden sparaliżowany nie czeka na Rodzinę, żeby go przewinęła.

Ja również leżałam w szpitalach, byłam chora tak jak główny bohater tego filmu.

Jestem po udarze i paraliżu 4 kończynowym.z syndromem locked- in.

To co się dzieje w naszych szpitalach i jak traktują człowieka sparaliżowanego woła o pomstę do nieba.....Jak nic nie warty, obsr...[ tak masz rację Jaskółko] kawałek mięsa bez uczuć, no ewentualnie traktują  taką osobę jak 7 letnie dziecko " A teraz pojedziemy do kościółka" albo " co tak sikasz w te pieluchy!! Matka ma za dużo pieniędzy,?" 

 

 

Ja na tym filmie płakałam, może dlatego ,że Jean-Dominiqe Bauby był chory tak samo jak ja, i poruszyło to we mnie uczucia ,które próbowałam uśpić.

 

 Bo własne ciało to najgorsze więzienie świata.


  • 3
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#10 puntodivista

puntodivista

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 19 maj 2013 - 19:05

Po przeczytaniu Waszych komentarzy na temat tego filmu, podekscytowana postanowiłam go obejrzeć, pomyślałam, kurcze, to musi być jakiś zajefajny film... obejrzałam ... i nic.

Ja oglądam ten film dość długi czas temu, być może sobie przypomnę. Ale pamiętam, że liczyłam na wielkie "wow" a jednak mnie nie trafiło. Ale do mnie rzadko trafiają takie obrazki - częściej do moich zdrowszych znajomych, którzy nagle zaczynają doceniać co mają.


  • 0

Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami...


#11 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 11 czerwiec 2013 - 16:43

Wszystkich chcących jednak obejrzeć ten film zapraszam do kanału TVP Kultura, dzisiaj o godzinie 20:05 :) :) :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych