Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Czarne chmury dla użytkowników atramentowych drukarek HP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2013 - 13:27

23.01.2013 została zawarta ugoda pomiędzy HP a Action SA oraz AB SA dystrybutorami zamienników wkładów do drukarek ActiveJet i TBPrint. Ugoda ta dotyczy sprzedaży wkładów atramentowych naruszających prawa własności intelektualnej wynikające z patentów HP.
Firmy zobowiązały się do zaprzestania sprzedaży wkładów atramentowych naruszających prawa własności intelektualnej HP, zarówno na terenie Polski, jak i innych krajów, w których spółki te prowadzą swoją działalność. Dodatkowo zawarto postanowienie o zniszczeniu wszelkich zapasów produktów posiadanych przez AB, które naruszają prawa własności intelektualnej wynikające z patentów HP.   
Na rozstrzygnięcie sprawy czeka też firma BlackPoint SA.
Więcej szczegółów:

http://nt.interia.pl...oint,nId,773407


  • 0

#2 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 15:20

Czyżby w przypadku kaset z tonerem nie było tego problemu? Mam nadzieję, bo od lat jadę na drukarkach HP ale nie lubię przepłacać i używam właśnie zmienników ActiveJet'a z zupełnie dobrym skutkiem. Kosztują trzy razy mniej.
  • 0

#3 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 24 styczeń 2013 - 16:29

Jak to dobrze, że nie mam drukarki HP :) Jednak miałam kiedyś i wiem jak bardzo drogi jest atrament. - Po kilku latach drukarka HP zepsuła się (nie do naprawienia) i kupiłam nową - już nie tej firmy i jestem teraz bardzo zadowolona.


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#4 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2013 - 16:49

W komentarzach jakie się pojawiają tu i ówdzie, ludzie to posunięcie komentują jako strzał w stopę, że więcej taka polityka przyniesie szkód jak pożytku, a na pewno napędzi klientów konkurencji oraz będzie boom na używany sprzęt laserowy, który będzie w stanie chodzić na napełnianych tonerach bez żadnych magicznych sztuczek...


  • 0

#5 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 24 styczeń 2013 - 17:03

Kuba - trafne spostrzeżenie. - Kosztowna eksploatacja drukarek HP z pewnością napędzi nowych klientów konkurencyjnym firmom.


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#6 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 17:14


Kuba - trafne spostrzeżenie. - Kosztowna eksploatacja drukarek HP z pewnością napędzi nowych klientów konkurencyjnym firmom.
Eksploatacja drukarek innych firm nie jest kosztowna?
  • 0

#7 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 24 styczeń 2013 - 17:18

Janusz74 - mam drukarkę atramentową innej firmy, której druk nie jest gorszej jakości i jej eksploatacja jest o wiele tańsza od HP. - Zanim ją kupiłam zorientowałam się zarówno w cenach samych drukarek, jak i atramentów do nich oraz tzw. zamienników.


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#8 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 24 styczeń 2013 - 18:53

Ja niedawno nabyłem urządzenie wielofunkcyjne HP LaserJet m1132.I jestem jak na razie bardzo kontent ;)  Tonery na allegro tez w miarę przystępnej cenie.
Kiedyś używałem atramentowych ale jakoś nie mile to wspominam.Trochę drukuje i dość często trzeba było kupować tusze i się z tym wszystkim "pierniczyć".


  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#9 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2013 - 19:43

Eksploatacja drukarek innych firm nie jest kosztowna?

Wszystko zależy od samego sprzętu i jego użytkowania. W dużym uproszczeniu, drukarki można podzielić na dwie grupy:

1. drukarki atramentowe, gdzie masz stałą głowicę drukującą i wymieniasz pojemniki z tuszem; w przypadku koloru możesz wymieniać każdy tusz osobno, (tani tusz, ale musisz pilnować, aby tusz nie zapchał głowicy, bo potem nie zawsze w 100% idzie ją przywrócić do życia... czyli masz złom i nowy wydatek,

2. drukarki atramentowe, gdzie masz pojemniki z tuszem zintegrowane z głowicą. te głowice spokojnie wytrzymują parokrotne nabicie. I nawet jak głowica się w końcu zapcha, to nie żal wyrzucić tylko kartridża...

Prawda też jest taka, że drukarki atramentowe może są tanie w zakupie, ale nie są zbyt tanie w eksploatacji, w przeciwieństwie do laserów, które może są i drogie "na wejściu", ale potem koszt wydruku jednej strony jest relatywnie tańszy.


  • 0

#10 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 20:14

Ależ dawno do tego doszedłem i głównie z powodu tego "pierniczenia" i zasychających kardridży przeszedłem na laserówke, na moje potrzeby spokojnie wystarcza, nie drukuję dużo.

Czy laserówki sa dzisiaj aż takie kosztowne? Droższe niz plujki, ale za prosty model HP LaserJet P1102 dałem nie więcej jak 4 stówki z wliczonym oryginalnym tonerem który u mnie smigał ze 2 lata. Kolorowe oczywiście ciagle jeszcze trochę za dużo kosztują.
Dlatego jak napisałem w pierwszym poscie - ciesze się że to wszystko dotyczy tylko atramentów bo za nowy (nie uzupełniany) toner ActiveJeta dałem niedawno stówkę i tez pewno posłuży ze 2 lata.
  • 0

#11 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2013 - 20:32

Czy laserówki są dzisiaj aż takie kosztowne?

Rzecz względna - zależy od potrzeb jakie to urządzenie ma wykonywać - ale nowego, zwykłego, bez wodotrysków lasera Samsunga kupisz już za 200 zł...


  • 0

#12 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 25 styczeń 2013 - 14:58

Używam drukarki atramentowej (urządzenie wielofunkcyjne z drukarką) od ponad 2 lat i nie mam problemu z zapychającą się głowicą lub wysychającym tuszem. - Drukarka jest ustawiona na regularną, automatyczną konserwację i wszystko jest OK! - Tusze mam wymienne każdy kolor osobno - tak jest wygodniej, bo nie muszę wymieniać całego zestawu, gdy skończy się tylko jeden kolor.

 

Drukarki laserowej nie kupowałam,bo do użytku domowego wystarcza mi atramentowa - no i atramentowa zajmuje mniej miejsca, a na tym też bardzo mi zależało.


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#13 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 20:59

Używam drukarki atramentowej (urządzenie wielofunkcyjne z drukarką) od ponad 2 lat i nie mam problemu z zapychającą się głowicą lub wysychającym tuszem. - Drukarka jest ustawiona na regularną, automatyczną konserwację i wszystko jest OK! - Tusze mam wymienne każdy kolor osobno - tak jest wygodniej, bo nie muszę wymieniać całego zestawu, gdy skończy się tylko jeden kolor.

 

Drukarki laserowej nie kupowałam,bo do użytku domowego wystarcza mi atramentowa - no i atramentowa zajmuje mniej miejsca, a na tym też bardzo mi zależało.

Czyli nie miałaś do czynienia z drukarkami Canon i Xerox Phaser 3010 :) Dla oszczędnych którzy potrzebują kombajnu i dużo drukują polecam większego brata Xerox WorkCentre3045NI.


  • 0

#14 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 26 styczeń 2013 - 03:10

Jestem oszczędna i nie drukuję strasznie dużo - mam Brother'a DCP-385C - jakość druku jest dobra, także w kolorze. - Zdjęć nie drukuję, bo nie potrzebuję, ale i taką funkcję ta drukarka posiada.

 

Ponadto, drukarki laserowe szkodzą zdrowiu, więc nie chcę mieć w domu i to w pokoju, gdzie także śpię, czegoś takiego: http://artykuly.kata...zkodza-zdrowiu/

http://www.knowmore....twojemu-zdrowiu


Użytkownik Kicia edytował ten post 26 styczeń 2013 - 03:12

  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#15 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 27 styczeń 2013 - 22:30

Czyli potwierdza się jedno - że wszystko co miłe, dobre i przyjemne jest szkodliwe ;)


  • 0

#16 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 27 styczeń 2013 - 22:47

23.01.2013 została zawarta ugoda pomiędzy HP a Action SA oraz AB SA dystrybutorami zamienników wkładów do drukarek ActiveJet i TBPrint. Ugoda ta dotyczy sprzedaży wkładów atramentowych naruszających prawa własności intelektualnej wynikające z patentów HP.
Firmy zobowiązały się do zaprzestania sprzedaży wkładów atramentowych naruszających prawa własności intelektualnej HP, zarówno na terenie Polski, jak i innych krajów, w których spółki te prowadzą swoją działalność. Dodatkowo zawarto postanowienie o zniszczeniu wszelkich zapasów produktów posiadanych przez AB, które naruszają prawa własności intelektualnej wynikające z patentów HP.   

 

Mam drukarkę laserową HP ale nie przejmuję się tą wiadomością. Rynek nie znosi próżni... Nawet jeżeli te firmy zaprzestaną sprzedaży zamienników, pojawią się inni sprzedawcy niedrogich tonerów. Poza tym, w dobie internetu nie muszę przecież kupować tonera w Polsce, mogę zamówić go za granicą - przy obecnej różnicy w cenie między oryginalnym a zamiennikiem, wyjdę na swoje nawet jeśli zapłacę więcej za przesyłkę.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych