Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Świece do uszu (zatkane uszy)

świece uszy zatkane laryngolog

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 piccola

piccola

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 18 styczeń 2013 - 19:56

Ten, kto chce się śmiać niech się śmieje... :P Ale od paru dni słabiej słyszę. Mam zatkane uszy. Prawdopodobnie od przeziębienia albo  po ostatnich częstych wizytach na basenie, czyt. kocham nurkować. Lekarza laryngologa unikam jak ognia, bo kiedyś narobił mi niezłej biedy i od tamtej pory laryngolog jest wersją ostateczną. Obecnie szukam domowych metod "odetkania" uszu, chcę po prostu normalnie słyszeć :) Słyszałam już o różnych metodach, jakiś Pan na forum polecał wlanie wody do gruszki, przechylenie się nad wanną i bardzo mocne wpuszczenie do ucha. Natomiast koleżanka z pracy poleciła mi "świece do uszu" :P Ponoć znalazła je na Allegro, można to robić samemu w domu, a niektórzy jeszcze na tym zarabiają... Zamówiła w Internecie i dała mi w prezencie 2 pałeczki/świece. Powiedziała mi mniej więcej, jak zrobić taki "zabieg". Ale mimo wszystko mam pewne obawy i chciałabym wiedzieć, czy ktoś z Was stosował te świece do uszu i może powiedzieć jak się czuł po tym zabiegu? :dodgy:  Naczytałam się trochę w Internecie, ale wolę posłuchać też Waszych opinii... Chcę jak najszybciej pozbyć się tego problemu, bo w pracy to już mają niezły ubaw ze mnie  :hehe: 


  • 0
"Miłość to pomieszanie podziwu, szacunku i namiętności. Jeśli żywe jest choć jedno z tych uczuć, to nie ma o co robić szumu. Jeśli dwa, to nie jest to mistrzostwo świata, ale blisko. Jeśli wszystkie trzy, to śmierć jest już niepotrzebna - trafiłaś do nieba za życia." William Wharton

#2 piccola

piccola

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 18 styczeń 2013 - 21:19

Bardzo dobry pomysł Januszu :hehe:  ale tę metodę zastosuję jutro  :P Tymczasem metoda ze świecami już zastosowana... efekt oceniam 50/50  :s 


  • 0
"Miłość to pomieszanie podziwu, szacunku i namiętności. Jeśli żywe jest choć jedno z tych uczuć, to nie ma o co robić szumu. Jeśli dwa, to nie jest to mistrzostwo świata, ale blisko. Jeśli wszystkie trzy, to śmierć jest już niepotrzebna - trafiłaś do nieba za życia." William Wharton

#3 Zdzich

Zdzich

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 61 postów
  • Skąd:Lublin

Napisano 19 styczeń 2013 - 13:55

Moim zdaniem przede wszystkim odpuść sobie basen w zimie, świecowanie to kontrowersyjna metoda pomagająca jakoby oczyścić uszy z woskowiny. Jeśli przyczyną jest przeziębienie to woskowanie nie pomoże. Zgodnie z wiedzą medyczną praktyka ta jest niebezpieczna i nie przynosi żadnych rezultatów. Twierdzenie, że zabieg usuwa woskowinę czy ma jakikolwiek pozytywny wpływ na zdrowie nie ma oparcia w dowodach naukowych. Świecowanie uszu nie jest uznawane przez medycynę tradycyjną. Nie liczyłbym na to że "samo przejdzie" tylko jednak poszedłbym do specjalisty..


  • 0

Ex factis non ex dictis amici pensandi sunt


#4 piccola

piccola

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 19:06

Fakt, po pierwszym dniu stwierdzam, że mi te świece nic nie pomogły... Za godzinę zastosuję metodę Janusza74 i zobaczę, co z tego wyniknie:( ;)


  • 0
"Miłość to pomieszanie podziwu, szacunku i namiętności. Jeśli żywe jest choć jedno z tych uczuć, to nie ma o co robić szumu. Jeśli dwa, to nie jest to mistrzostwo świata, ale blisko. Jeśli wszystkie trzy, to śmierć jest już niepotrzebna - trafiłaś do nieba za życia." William Wharton

#5 Zdzich

Zdzich

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 61 postów
  • Skąd:Lublin

Napisano 19 styczeń 2013 - 19:24

Jeśli masz olejek kamforowy to kropelkę na wacik i na noc do ucha/uszu , nie zaszkodzi a może pomóc..


  • 0

Ex factis non ex dictis amici pensandi sunt


#6 Gość_Falka_*

Gość_Falka_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2013 - 21:08

Zatkane ucho to dolegliwość, której może towarzyszyć: przeziębienie, alergia, ból gardła, zapalenie migdałków, zapalenie ucha środkowego i wewnętrznego oraz zapalenie zatok.  Działania, mające na celu odetkanie ucha, zależą od przyczyn zatkania ucha.

1)    Woda utleniona- podgrzej ją do temperatury ciała, tj. 36,6 stopni, następnie wlej do ucha, przytrzymaj moment i wylej. Czynność powtórz z drugim uchem. Sposób ten pomoże tylko w sytuacji, gdy w uchu nie wystąpił stan zapalny.

2)    Krople- zakrop ucho kroplami, które kupisz w aptece bez recepty, pomogą one rozpuścić woskowinę.

3)    Żuj gumę do żucia- pomoże odetkać ucho.

4)    Bardzo często połykaj ślinę.

5)    Oliwa z oliwek- zakrop niedrożne ucho ciepłymi kropelkami oliwy, zabieg ten przyniesie Ci natychmiastową ulgę.

6)    Olej mineralny- zakrop zatkane ucho olejkiem, efekt podobny do stosowania oliwy z oliwek.

7)    Nie używaj patyczków kosmetycznych, ponieważ woskowinę możesz przepchać w głąb ucha.

8)    Para wodna-  weź gorący prysznic , następnie zostań w łazience jeszcze przez około 10-15 minut.

 

Próbowałaś??? Ja to sobie radziłam poprzez nalanie ciepłej wody do ucha kilka razy i wylanie.... i patyczkami nie za głęboko


  • 0

#7 piccola

piccola

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 21:21

Z tego co wiem, to patyczków używa każdy a podobno nie można ze względu na możliwość uszkodzenia bębenków itp. itd. Lać wodą też podobno nie można... tylko co w końcu można?  :dodgy: Koleżanka z forum napisała mi na PRIV, że tych świec trzeba częściej używać a nie raz jak ja, więc tego też wypróbuję... Dzięki Falko Kasiu za rady... wypróbuję na pewno :*


  • 0
"Miłość to pomieszanie podziwu, szacunku i namiętności. Jeśli żywe jest choć jedno z tych uczuć, to nie ma o co robić szumu. Jeśli dwa, to nie jest to mistrzostwo świata, ale blisko. Jeśli wszystkie trzy, to śmierć jest już niepotrzebna - trafiłaś do nieba za życia." William Wharton

#8 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 20 styczeń 2013 - 02:19

Słyszałam, że bardzo dobrym środkiem na odetkanie uszu (jeśli nie jest to stan zapalny, który wymaga leczenia antybiotykiem)jest Audispray, Vaxol (też spray), Otomer (także w sprayu), Aurecon Spray. - Podobno te środki pomagają rozpuścić i usunąć woskowinę i działają skuteczniej, niż krople.
  • 1
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#9 piccola

piccola

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 15:55

Chciałam tylko dodać, że dziś w pracy przy szerokim ziewnięciu... wiecie co :P no, i słyszę good! :P ale dziękuję za rady!!! ;)


  • 0
"Miłość to pomieszanie podziwu, szacunku i namiętności. Jeśli żywe jest choć jedno z tych uczuć, to nie ma o co robić szumu. Jeśli dwa, to nie jest to mistrzostwo świata, ale blisko. Jeśli wszystkie trzy, to śmierć jest już niepotrzebna - trafiłaś do nieba za życia." William Wharton


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych