Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Karta parkingowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 arletta88

arletta88

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 24 czerwiec 2012 - 14:10

Ja miałam kartę parkingową wydaną na stałe przez wydział komunikacji ale niestety zgubiłam (albo bardziej prawdopodobne że mi ukradli). Czy występując o duplikat takiej karty muszę koniecznie stawić się na komisji lekarskiej w PCPR czy mogę jednak starać się o duplikat w wydziale komunikacji?
  • 0

#22 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 24 czerwiec 2012 - 16:01

Oczywiście że możesz się ubiegać o "duplikat" karty parkingowej, nie musisz ponownie stawać na komisję, twoje orzeczenie jest wydane na stałe, musisz jedynie złożyć potrzebne dokumenty w starostwie w twojej miejscowości, w wydziale komunikacji.

- wypełniony wniosek
- ważne orzeczenie o niepełnosprawności
- zdjęcie 3,5 x 4,5 cm
- opłata skarbowa 25 zł.

W twoim przypadku, musisz jeszcze z wszystkimi dokumentami, dostarczyć oświadczenie o tym że karta parkingowa została, skradziona, zniszczona, lub zagubiona, to wszystko, pozdrawiam. :)

www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/111185
  • 0

#23 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 24 czerwiec 2012 - 17:55

Czy występując o duplikat takiej karty muszę koniecznie stawić się na komisji lekarskiej w PCPR czy mogę jednak starać się o duplikat w wydziale komunikacji?

Wszystko się zgadza tak' date=' jak wspomniał [b']@bodzio2[/b]. Poza tym zawsze wszelkich informacji możesz uzyskać we wspomnianym wydziale komunikacji. Powodzenia.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#24 brauniack

brauniack

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 23:04

Witam

Jestem osoba niepelnosprawna z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu. Mam na orzeczeniu okreslone choroby oczu astmy i epilepsja. Pytalem sie w starostwie o karte parkingowa ale mi nie przysluguje poniewaz na orzeczeniu chyba w punkcie 9 tam gdzie sa ustawy o ruchu drogowym pisze że nie spełnia. Czyli mimo że mam trudności w poruszaniu się przez oczy i astme mimo to nie przysluguje mi karta? Uwazam to za dyskryminacje. Prosze o opinie i podstawy prawne.
  • 0

#25 Roger

Roger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 23:18

[quote='brauniack' pid='191138' dateline='1355868278']
Witam Pytalem sie w starostwie o karte parkingowa ale mi nie przysluguje poniewaz na orzeczeniu chyba w punkcie 9 tam gdzie sa ustawy o ruchu drogowym pisze że nie spełnia.

Prawdopodobnie we wniosku dotyczącym orzeczenia Twej niepełnosprawności nie było uwzględnione przez Ciebie że potrzebujesz tego też do karty parkingowej :facepalm: i w takim układzie w tym punkcie masz właśnie tak napisane ewentualnie wg. szacownej komisji Twoja choroba nie uprawnia do skorzystania z ustawy o ruchu drogowym. :)
  • 0

#26 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 19 grudzień 2012 - 08:28

Temat był już poruszany na forum:
http://www.ipon.pl/f...d.php?tid=13104
http://www.ipon.pl/f...d.php?tid=14195
W przypadku wątpliwości pytaj śmiało.
Pozdrawiam serdecznie :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#27 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 19 grudzień 2012 - 11:39

Jestem osoba niepelnosprawna z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu. Mam na orzeczeniu okreslone choroby oczu astmy i epilepsja. Pytalem sie w starostwie o karte parkingowa ale mi nie przysluguje poniewaz na orzeczeniu chyba w punkcie 9 tam gdzie sa ustawy o ruchu drogowym pisze że nie spełnia. Czyli mimo że mam trudności w poruszaniu się przez oczy i astme mimo to nie przysluguje mi karta? Uwazam to za dyskryminacje. Prosze o opinie i podstawy prawne.

Pogratulować. Epilepsja, choroby wzroku? Tak, napewno tutaj jest potrzebna SPECJALNA KARTA PARKINGOWA. Ale o ile się orientuję , to takowych jeszcze nie wydają. I bardzo dobrze!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych