Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Problem z zainstalowaniem Kadu-prosze o pomoc.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 17 grudzień 2012 - 12:51

Namieszałam (nie wiem co) i z kadu zrobił mi się błąd systemu. Odinstalowałam po to żeby zainstalować znów i tu jest problem Instalacja ok,ściąga się ale potem zamiast kadu otwiera się html strony (tak to się chyba nazywa).
Coś takiego:

BZh91AY&SYŽJ–˜F‡˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙ă\€ůąĽűÇŃP


Co mam zrobić żeby normalnie zainstalować kadu?
Może temat wydaje sie niepoważny ale potrzebuje komunikatora
Ps. Przy instalacji gg (którego nie chce),wyskakuje błąd.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#2 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 17 grudzień 2012 - 14:47

Namieszałam (nie wiem co) i z kadu zrobił mi się błąd systemu.

Kasiu odinstaluj potem w Program Filles usuń katalog kadu. wcześniej oczywiście wyeksportuj sobie listę kontaktów.
  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#3 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 17 grudzień 2012 - 16:02

Piotr robiłam to i po zainstalowaniu od nowa,to samo-lista html. Niestety to jakieś poważniejszy problem.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#4 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 17 grudzień 2012 - 16:23

A ja mówię, że musisz wszystkie katalogi kadu wywalić i od nowa profil założyć
  • 0

#5 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 17 grudzień 2012 - 17:18

Wszystko wywaliłam dalej to samo. Pracuje na tym i mam pytanie. Znalazłam stronę ze sterownikami do kadu http://programy.pl/p...8-stable32.html
Pytanie: Co mam ściągnąć-pomocy! :)
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#6 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2012 - 13:54

Wszystko wywaliłam dalej to samo. Pracuje na tym i mam pytanie. Znalazłam stronę ze sterownikami do kadu http://programy.pl/p...8-stable32.html
Pytanie: Co mam ściągnąć-pomocy! :)


Oprócz usunięcia wszystkich folderów kadu znajdujących się w C:\Program Files, poszukaj folderów kadu w ustawieniach lokalnych w swoim profilu. Przejrzałbym jeszcze rejestr Windows, czy aby tam nie pozostały jakieś zbędne wpisy po programie. Chyba, że nie używasz Windows... Pobierz stąd http://www.kadu.im/w/Pobierz:Windows jest to wersja 0.12.2 wersja 0.12.3 jest do pobrania stąd: http://www.programos...ogram,kadu.html
  • 0

#7 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 19 grudzień 2012 - 11:40

Kuba dzięki wielkie no to walczę dalej. W razie problemów ujawnię się tutaj.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#8 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 19 grudzień 2012 - 19:41

W razie potrzeby do całkowitego usunięcia programu i wszelkich śladów po nim wykorzystaj jakiś program do deinstalacji softu, taki jak np. Perfect Uninstaller który usunie nie tylko pliki, ale wyczyści też pozostałości w rejestrze (sam rejestr systemowy jest wg. mnie chorym windowsowym wynalazkiem, ale to temat na inny dzień).

Powodzenia
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#9 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 19 grudzień 2012 - 20:14

W razie potrzeby do całkowitego usunięcia programu i wszelkich śladów po nim wykorzystaj jakiś program do deinstalacji softu, taki jak np. Perfect Uninstaller który usunie nie tylko pliki, ale wyczyści też pozostałości w rejestrze (sam rejestr systemowy jest wg. mnie chorym windowsowym wynalazkiem, ale to temat na inny dzień).

Powodzenia


Parę razu już się naciąłem, że nie wszystkie programy do deinstalacji softu poprawnie sobie radzą z usuwaniem plików, szczególnie w sytuacji, kiedy podczas standardowego usuwania wystąpił jakiś błąd... Wtedy trzeba ręcznie usuwać foldery z plikami i wpisy w rejestrze. :(
Oczywiście najlepsze efekty osiąga się, kiedy program do deinstalacji jest stosunkowo wcześnie zainstalowany... Wtedy ma możliwość pilnowania wszystkich instalacji i modyfikacji programów w systemie.
  • 0

#10 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 19 grudzień 2012 - 20:30

Wtedy trzeba ręcznie usuwać foldery z plikami i wpisy w rejestrze.

Tak, ale lepiej żeby ktoś mniej biegły w tym rzemiośle nie dłubał w rejestrze. Z tego rzadko wynika coś dobrego.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#11 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 20 grudzień 2012 - 15:42

Kasia dawno Ci mówię, odważ się i zainstaluj inny system. Powiesz, że linuks jest trudny, ale masz przykład teraz. Jak w windzie coś się spieprzy to już kap na maxa.
  • 0

#12 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 20 grudzień 2012 - 16:47

Jak w windzie coś się spieprzy to już kap na maxa.


Oczywiście, to się stanie w najmniej spodziewanym momencie i kiedy nie masz aktualnej kopii archiwalnej swoich danych... ;)
Nie mniej, należy pamietać, że przy korzystaniu z komputera przez wiele osób i wiele kont, wystarczy tylko raz zainstalować dany program. Zazwyczaj jest to domyślna lokalizacja C:\Program Files i tu są wszystkie ważne pliki programu. Natomiast, na każdym koncie użytkownika np. C:\Users\nasz_login\Dane aplikacji lub Dane lokalne tworzony jest specjalny folder z profilem danego użytkownika. Czasem wystarczy tylko skopiowanie danego folderu w inne miejsce, by po awarii i przeinstalowaniu danego programu przywrócić swoje ustawienia. Sprawa jest prosta o ile awarii ulega sam program, gorzej kiedy profil powoduje kłopoty - wtedy jest trochę z tym zabawy...
  • 0

#13 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 21 grudzień 2012 - 13:07

Nie udało mi się niestety ale bardzo dziękuje za pomoc.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#14 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2012 - 15:37

A sprawdzałaś i taką możliwość jak przywrócić system do czasu zanim zaczęłaś mieszać i wtedy próbować zainstalować kadu?
  • 0

#15 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 21 grudzień 2012 - 17:36

Nie nie Kuba tak głęboko nie wchodzę,nie dam rady.
******************************************
Udało mi się :) Nie umiałam wejść szczegółowo w dysk i tam wszystko odinstalować. Weszłam ale nie umiem powiedzieć jak :) uff dzięki.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych