Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jak ma się zważyć osoba pozbawiona równowagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 lena30

lena30

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 17:10

Chciałbym się zważyć, a nie jestem w stanie ani na chwilę stanąć samodzielnie. Muszę się czegoś trzymać, a wtedy waga oczywiście wariuje. Kilka razy w szpitalach korzystałam ze specjalnych wag dla osób na wózku. Czy jest jakieś inne wyjście czy trzeba specjalne załatwiać sanaturium/szpital żeby się zważyć? :)
  • 0

#2 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 18:34

Mam podobny problem, nie ważyłem się kilka lat. Próbowałem wjechać wózkiem na wagę towarową w pobliskiej kuchni ale niestety była za mała. Musze się kiedyś umówić z postawnym kumplem który będzie w stanie mnie dźwignąć na chwilę, stanąć na wadze a potem odjąć od wyniku jego kilogramy :o)
Tyle, że aby kontrolować swoją wage pasowałoby ją znac na bieżąco a nie da się ukryć, że kilka kilogramów złapałem. Z drugiej strony - bez zważenia dowodów na to nie ma ;o)
  • 0

#3 lena30

lena30

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 19:08

O to to kiedyś jak byłam mała to mnie matka dźwigała.
  • 0

#4 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 10 grudzień 2012 - 21:03

A stołek lub inne krzesło postawić na wadze, przesiąść się, zważyć się a potem od wagi odjąć ciężar siedziska?
  • 1

#5 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 23:14

A stołek lub inne krzesło postawić na wadze, przesiąść się, zważyć się a potem od wagi odjąć ciężar siedziska?

:s
Z całym szacunkiem - Przesiadałeś się kiedyś na krzesło które stoi na wadze? Nie jest to specjalnie stabilne...
BTW podobny problem miałem kiedyś przy prześwietleniu, podobno teraz są urządzenia gdzie reguluje sie wysokość, w szpitalu gdzie prześwietlałem płuca nie było żadnych ułatwień, ktos mnie podtrzymał pod ramię ale wynik był niewyraźny. Po prostu powiedziałem zgodnie z prawdą, że to prześwietlenie to formalność i na wyniku mi tak naprawdę nie zależy, gość machnął ręką i napisał że jest OK, sam nie miał pomysłu co w tej sytuacji zrobić.
  • 0

#6 lena30

lena30

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 10:47

Spróbuję z tym stołkiem, ale nie sądzę, żeby się udało.
  • 0

#7 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 11 grudzień 2012 - 11:12

Jest na to sposób, ale jest potrzebna odrobina życzliwości i zrozumienia od ludzi dobrej woli, jednak myślę, że jest to do załatwienia ;)
Mam nadzieję, że nie urazi Cię mój pomysł...
Mianowicie - duże lecznice/kliniki weterynaryjne mają specjalne wagi, które zamontowane są w podłodze. Wjeżdżasz na taka wagę razem z wózkiem, a potem przesiadasz się na coś wygodnego i ktoś waży sam wózek - i już wiadomo, że różnica jest Twoją właściwą wagą.

Pozdrawiam :)
  • 1
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#8 abizolek

abizolek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 142 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 12 grudzień 2012 - 06:56

Może to nienajlepszy pomysł, nigdy go nie wypróbowałem, ale gdyby postawić obok siebie w jakiejś odległości 2 wagi łazienkowe, na nie położyć jakiś lekki i trwały podest, tak, żeby można było odczytać wskazania wag, jakoś na nim stanąć z podporą, albo wjechać, odczytać, potem jakoś odjąć ciężar podestu i podpory? Hmm. Pewnie po drugiej kawie pomysł wyda mi się naprawdę głupi...
  • 0

Najlepsze w tym wszystkim jest poznawanie nowych rzeczy.


#9 Awenturia

Awenturia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 07 lipiec 2014 - 18:02

Mam ten sam problem, ale jeszcze go nie rozwiązałam.


  • 0

#10 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 07 lipiec 2014 - 18:20

Najlepiej poprosić kogoś silnego żeby wziął Cię na ręce i razem się zważyć. Ja tak robię, ale u mnie w rodzinie młodych i silnych nie brakuje. Myślę że nie wszyscy mają kogoś takiego w bliskim otoczeniu, ale może jak dobrze się rozejrzymy to jakiś sąsiad czy kolega ze szkoły znajdzie się.


  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#11 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 07 lipiec 2014 - 22:24

Wszystko pięknie - ładnie, ale zwykła łazienkowa waga waży do (chyba) 120 kg., czy coś koło tego. Jak wpakują sie na nią dwie osoby, to najzwyczajniej w świecie  albo się popsuje, albo rozwali, albo przekręci licznik. Może waga w jakimś hipermarkecie, najlepiej budowlanym, bo w spożywczym pewnie zaraz by chcieli książeczkę sanepidowską...


  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#12 Matyldzia

Matyldzia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 07 lipiec 2014 - 23:59

Waga lekarska dla niepełnosprawnych (siedząca) SECA.

 

img_bddee6fd-c821-4c25-a5ac-78ac93b447d3


  • 0

#13 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 12:44

Wszystko pięknie - ładnie, ale zwykła łazienkowa waga waży do (chyba) 120 kg., czy coś koło tego.

Moja waga jest do 150 kg, ale faktycznie może zabraknąć skali, a co dopiero na tej do 120 kg.


  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych