Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

zatrudnienie niepełosprawnego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 jaro_222

jaro_222

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 21:33

Witam mam takie pytanie znajomy chciałby mnie zatrudnic w warsztacie samochodowym jako takiego pomocnika tzn pojedzie po czesci kawe zrobi posprzata itp jakie kozysci mialby ten znajomy z przyjecia mnie i czy ewentualnie moglby dostac jakies pieniadze na urzadzenie stanowiska pracy np kupic narzedzia ja posiadam 2 gr niepelnosprawnosci orzeczona w centrum do spraw orzecznictwa oraz rente z zus socjalna. Chcialbym zeby ktos mi wytlumaczyl tak na chlopski rozum.
  • 0

#2 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 08 grudzień 2012 - 18:34

http://niepelnospraw...iazane-z-praca/ tutaj masz wszystkie informacje. Wzięłam link z lubelskiego portalu, bo najdokładniej opisane. Raczej wszędzie jest tak samo
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#3 adania

adania

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 84 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 17:55

Jaro jeżeli chodzi o zatrudnienie Ciebie przez znajomego, to nie powinno być przeszkód. Pracodawca może wystąpić o refundację przystosowania stanowiska pracy do starosty. tzn. pierwsze musi złożyć wniosek, po zatwierdzeniu ponieść koszty wyposażenia stanowiska pracy. Potem otrzyma refundację.
Obecnie można otrzymać na ten cel ok.25000 zł. Warunek musi utrzymać to stanowisko 3 lata.
Po podpisaniu z Tobą umowy o pracę i wypłacie pierwszego wynagrodzenia, może wystąpić do PFRON Warszawa o refundację Twojego wynagrodzenia do 20 dnia następnego miesiąca. Wysokość dofinansowania do wynagrodzenia i składek społecznych jest uzależniona od stopnia niepełnosprawności i zmienia się co kilka miesięcy. Uważam, że dobrze byłoby zacząć od lekarza medycyny pracy, czy możesz pracować na tym stanowisku i nie będzie to kolidować z Twoim schorzeniem. Warto za tym pochodzić, bo jest to szansa na pracę i wynagrodzenie dla Ciebie a dla Twojego pracodawcy szansa na pracownika z dofinansowaniem / czyli taniego/
  • 0

#4 mazuryprzemek23

mazuryprzemek23

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 19:51

Cześć, mam pytanie: czy na forum jest gdzieś wątek z ogłoszeniami pracodawców którzy poszukują osób niepełnosprawnych do pracy. Jestem tutaj nowy i ciężko mi się w tym obeznać. Jestem z zawodu księgowym, doświadczenie w rozliczaniu dofinansowań do wynagrodzeń z pfron.


  • 0

#5 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 19:59

Cześć, mam pytanie: czy na forum jest gdzieś wątek z ogłoszeniami pracodawców którzy poszukują osób niepełnosprawnych do pracy. Jestem tutaj nowy i ciężko mi się w tym obeznać. Jestem z zawodu księgowym, doświadczenie w rozliczaniu dofinansowań do wynagrodzeń z pfron.
Na Forum nie ale na portalu IPON jest, proszę spójrz tu:
http://www.ipon.pl/o...zenia/index.php
  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych