Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Pedro Pimenta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 19 listopad 2012 - 06:49

http://www.joemonste...milosc_do_zycia

Zastanawia mnie tylko, na jakich protezach on by śmigał, gdyby żył w naszym, mlekiem i miodem płynącym kraju?
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#2 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 19 listopad 2012 - 11:29

Prawdopodobnie na takich samych, ale za to czas w jakim by je zdobył, byłby nieporównywalnie dłuższy. Po drodze musiałby odwiedzić x fundacji, udzielić x wywiadów czy pokazać się w x reportażach w tv.:facepalm: No chyba, że wcześniej wygrałby w lotto:D

x - bliżej nie określona liczba - na pewno duża...:dodgy:
  • 0

#3 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 19 listopad 2012 - 15:09

Słuchałem kiedyś wywiadu z Markiem Kamińskim który był akurat po wyprawie na biegun z Jankiem Melą i jedną wypowiedzią mnie wówczas do siebie całkowicie przekonał. Doceniałem jego wyczyny na tej zasadzie, że facet realizuje swoje marzenia a to zawsze jest dla mnie coś wartościowego, ale nie byłem jakoś tak bezgranicznie zauroczony tymi wszystkimi przedsięwzięciami, nie przeżywałem tego szczególnie zwłaszcza gdy telewizja robiła z tego swego rodzaju show.
No i opowiadając o tej wyprawie z Jankiem Marek Kamiński powiedział, że tak naprawdę to nie miało największego znaczenia czy ten biegun zdobędą. Czuł wtedy wielką odpowiedzialność za siebie i za Janka ale zdobył się na szczerość i powiedział coś w rodzaju czy my byśmy zdobyli biegun czy nie to chłopakowi zostaną te protezy. Ten cały show i wielkie halo tak naprawdę temu w gruncie rzeczy służyły by chłopak mógł potem możliwie normalnie żyć dzięki owym "kosmicznym" protezom zdobytym dzięki sponsorom wyprawy- od tamtego czasu gość cieszy się moim naprawdę wielkim szacunkiem i zupełnie inaczej podchodzę do jego wyczynów.
Powiedział też że -uwaga, drastyczne ale prawdziwe- w obozie w Oświęcimiu razem z włosami czy innymi przedmiotami zgładzonych leżą min protezy. I te protezy są lepsze niż te, które w tamtym czasie dostawało się z NFZ-u...
  • 0

#4 Gość_Falka_*

Gość_Falka_*
  • Gość

Napisano 20 listopad 2012 - 15:24

Wow!!! Te protezy wyglądają na b precyzyjnie zrobione i co najważniejsze widać, że można regulować ścisk na przedmiotach (czyżby jakiś implant w mózgu???), ruchy nadgarstka itd. Kiedy ja byłam nastolatką można było zapomnieć o takich protezach - teraz to już jest WYŻSZA TECHNOLOGIA! :) Obstawiam, że koszt kilka mln dolarów ze jedną kończynę... Ciekawa jestem kiedy naukowcy odkryją sztuczną skórę na tyle podobną do skóry właściciela, że prawie niezauważalnie różną dla oka. Jestem świadoma, że przyjdzie mi umrzeć bez palców jeśli nie zdecyduje się na przeszczep od osoby zmarłej (a nigdy się nie zdecyduje na profanację czyjegoś ciała), ale 3mam kciuki za rozwój technologii i za to, że dzieciaki które się wkrótce urodzą dostaną szansę na w pełni normalne życie i posmakują jak to jest mieć wszystkie kończyny :)
  • 0

#5 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 21 listopad 2012 - 00:16

Ciekawa jestem kiedy naukowcy odkryją sztuczną skórę na tyle podobną do skóry właściciela, że prawie niezauważalnie różną dla oka.


Technologia idzie do przodu, ale jeszcze trochę poczekamy, by przeszczepiać wyhodowane w próbówce własne organy...
Co do skóry, to coraz częściej w przypadkach głębokich oparzeń jest stosowana sztuczna skóra Integra, jednak koszt takiego wynalazku oscyluje w granicach 260-290 tys. zł za metr kwadratowy:facepalm:
Kolejnym krokiem jest sztuczna skóra samoregenerująca się... tech.money.pl/sztuczna-skora-na-wyciagniecie-reki-0-1197351.html
Także, blisko coraz bliżej do sztucznej prawdziwej skóry
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych