Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Bioniczna noga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 06 listopad 2012 - 00:14

W niedzielę 4.XI, odbyła się coroczna impreza SkyRise Chicago, podczas której uczestnicy mają do pokonania 103 piętra klatki schodowej Willis Tower, najwyższego budynku w mieście. W tej imprezie po raz pierwszy wystartował mężczyzna z bioniczną nogą.
Dzięki wcześniej odpowiednio przygotowanych i przymocowanych nerwach do ścięgna udowego w oraz elektrodom wykrywającym napięcia w nerwach - możliwe stało się sterowanie protezą. Samą protezę wyposażono w specjalne silniki, paski, łańcuchy. Teraz wystarczy tylko pomyśleć o poruszaniu się by bioniczna proteza wykonywała odpowiednie ruchy.
Zac Vawter (bo o nim mowa), w ciągu niecałej godziny, sprawnie pokonał 103 piętra i wszedł na szczyt wieżowca WillisTower.
Konstrukcja protezy powstała w Chicagowskim Instytucie Rehabilitacji.

Źródło:
http://gizmodo.pl/z-...t-willis-tower/
http://www.polskiera...Artykul/717558/
  • 0

#2 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 21:42

Super widziałem w TV.Tylko cena była zawrotna . :rumieniec: Chyba się przesłyszałem 180 mln dolarów ?
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#3 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 07 listopad 2012 - 11:32

Super widziałem w TV.Tylko cena była zawrotna . :rumieniec: Chyba się przesłyszałem 180 mln dolarów ?


Cena na pewno była zawrotna, choć sam budżet, wg informacji prasowych, wynosił 8 mln $ i finansowany był przez Departament Obrony. W projekcie oprócz Instytutu Rehabilitacji w Chicago, udział wzięło kilka uniwersytetów w tym sławetny MIT...
  • 0

#4 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 07 listopad 2012 - 14:57

Piękna sprawa - można tylko pomarzyć i zapomnieć ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych