Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

moje marzenie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 ameliaa

ameliaa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 13 październik 2012 - 20:06

Cześć Wszystkim:))

Marzę, pragnę by znów śmigać po górach, podróżować... Wrócić do pracy- tylko te 3 pragnienia trzymały mnie przy życiu po wypadku, którego doznałam 1.06br...

Bez tego życie nie ma sensu;((
  • 1
'Ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam...'

#2 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 14 październik 2012 - 19:41

Cześć Wszystkim:))

Marzę, pragnę by znów śmigać po górach, podróżować... Wrócić do pracy- tylko te 3 pragnienia trzymały mnie przy życiu po wypadku, którego doznałam 1.06br...

Bez tego życie nie ma sensu;((


Co tak biadolisz ?Koniec z zaspokajaniem własnego ego.Czas zrobić coś dla innych .Przeżyłaś ciężkie chwile to staraj się wykorzystać swoje doświadczenie by pomóc innym.Miej marzenia i staraj się je realizować ale nie myśl tylko o sobie.
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#3 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 14 październik 2012 - 20:52

Cześć Wszystkim:))

Marzę, pragnę by znów śmigać po górach, podróżować... Wrócić do pracy
Bez tego życie nie ma sensu;((


Wyobraz sobie, ze mamy to samo marzenie, z ta roznica, ze ja sie pogodzilam.... i uwierz zycie bedzie mialo sens, tyle, ze troche inny.
  • 0

#4 Gość_VANPELIS_*

Gość_VANPELIS_*
  • Gość

Napisano 15 październik 2012 - 10:17

...a ja marzę by być jak najdłużej wśród Najbliższych. By być jak najdłużej obok Przyjaciela i dawać Im wszystkim to, co jeszcze jest we mnie. :)
  • 0

#5 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 15 październik 2012 - 14:16

...a ja marzę by być jak najdłużej wśród Najbliższych. By być jak najdłużej obok Przyjaciela i dawać Im wszystkim to, co jeszcze jest we mnie. :)


I to jest w zyciu najblizsze czlowiekowi pragnienie; drugi czlowiek, bliska osoba, zeby miec sie do kogo przytulic, zeby wiedziec, ze ktos czeka na nas gdy wracamy do domu, czeka na nasz telefon, cieszy sie na nasz widok.
  • 0

#6 ankas321

ankas321

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 październik 2012 - 16:21


Cześć Wszystkim:))

Marzę, pragnę by znów śmigać po górach, podróżować... Wrócić do pracy- tylko te 3 pragnienia trzymały mnie przy życiu po wypadku, którego doznałam 1.06br...

Bez tego życie nie ma sensu;((


Co tak biadolisz ?Koniec z zaspokajaniem własnego ego.Czas zrobić coś dla innych .Przeżyłaś ciężkie chwile to staraj się wykorzystać swoje doświadczenie by pomóc innym.Miej marzenia i staraj się je realizować ale nie myśl tylko o sobie.

Oj oj, to zdecydowanie normalny i zdrowy odruch, że każdy chce wrócić do równowagi, dawnej formy... i że chce walczyć o siebie w pierwszej kolejności jeśli tylko da się coś zrobić !! A Tobie amelioo życzę szybkiego powrotu do zdrowia i odzyskania energii byś potem mogła sama przekazywać ją wspierając innych.
  • 0

#7 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 15 październik 2012 - 16:48

Tez tak uważam, tzn. domyślam się, że piszący proponuje życzliwie zajęcie się pomocą dla innych jako receptę na znalezienie sensu i poukładanie własnego życia, ale moim zdaniem ma święte prawo "pobiadolić" zanim się weźmie w garść (czego życze i w co wierzę), ma prawo do zaspokajania swojego ego czyli zajmowania się rzeczami które dla niej stanowią o sensie i smaku życia no i nie ma obowiązku nikomu pomagać choć oczywiście może jeśli zechce.
Chyba jednak żeby wspierać innych i przekazywać doświadczenia wcześniej sama musi ten sens odnaleźć.
Trzymaj się dziewczyno, jeszcze nie raz się Uśmiechniesz.
  • 0

#8 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 16 październik 2012 - 10:30

Cześć Wszystkim:))

Marzę, pragnę by znów śmigać po górach, podróżować... Wrócić do pracy- tylko te 3 pragnienia trzymały mnie przy życiu po wypadku, którego doznałam 1.06br...

Bez tego życie nie ma sensu;((


Jeżeli cie to pocieszy łażę po górach i podróżuje teraz nieco mniej to ostatnie bo tuz przed 40 chyba powoli ramoleje :) ale jak słyszałem w 40 urodziny ma się to zmienić więc przez najbliższe 3 lata będę ramoleć.( z nieukrywaną radością) A jeżeli nie uda się wrócić do łażenia po górach niech to będzie dla ciebie impuls do nowych nieznanych aktywności
  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#9 ameliaa

ameliaa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 17 październik 2012 - 17:22

Piszecie różne rzeczy, niektórzy mnie oceniają negatywnie, inni być może trochę rozumieją...

A tak naprawdę to wątek o naszych marzeniach... To są rzeczy, które są dla mnie bardzo ważne w życiu i które nie sprawią mi bólu jak ludzie, którym nieraz pomagałam, rzucałam wszystko w imię pomocy ... A po wypadku moim wiekszość sie dowróciła, bo po co mieć koleżanke która ma 2 nogi, 2 rece złamane, w srodku wsz w kawalkach, oszpeconą twarz itd...

Pomoc innym zawsze sprawiała mi radosc i pewnie jak wczesniej bede sie angazowała w rózne akcje-krwiodawstwo,walka z bialaczką i pomoc zwierzaką.... Ale jak ktoś mi pisze, ze jestem egoistka i nic na temat mego życia nie wie to jest to smutne....
tyle z mojej strony...

Ponadto każdy ma prawo do swych marzeń... i do ich uzewnętrzaniania....
  • 0
'Ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam...'

#10 Gość_amber44_*

Gość_amber44_*
  • Gość

Napisano 17 październik 2012 - 23:28

Piszecie różne rzeczy, niektórzy mnie oceniają negatywnie, inni być może trochę rozumieją...

A tak naprawdę to wątek o naszych marzeniach... To są rzeczy, które są dla mnie bardzo ważne w życiu i które nie sprawią mi bólu jak ludzie, którym nieraz pomagałam, rzucałam wszystko w imię pomocy ... A po wypadku moim wiekszość sie dowróciła, bo po co mieć koleżanke która ma 2 nogi, 2 rece złamane, w srodku wsz w kawalkach, oszpeconą twarz itd...

Pomoc innym zawsze sprawiała mi radosc i pewnie jak wczesniej bede sie angazowała w rózne akcje-krwiodawstwo,walka z bialaczką i pomoc zwierzaką.... Ale jak ktoś mi pisze, ze jestem egoistka i nic na temat mego życia nie wie to jest to smutne....
tyle z mojej strony...

Ponadto każdy ma prawo do swych marzeń... i do ich uzewnętrzaniania....


To p prawda Amelio. Niestety przyjaciele są wtedy jeśli jest dobrze, jesli im pomagamy, a gdy nic nie skorzystają na tym to się odwracają i to bardzo często w przypadku choroby, nieszczęscia. Znam to z własnego doświadczenia. No, może nieliczni pozostają, tak , to smutne ale niestety tak jest.A co do marzeń, warto marzyć, bez marzeń życie byloby tylko jałową pustynią. Pozdrawiam:)
  • 0

#11 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 18 październik 2012 - 16:20

Cześć Wszystkim:))

Marzę, pragnę by znów śmigać po górach, podróżować... Wrócić do pracy- tylko te 3 pragnienia trzymały mnie przy życiu po wypadku, którego doznałam 1.06br...

Bez tego życie nie ma sensu;((


Są osoby które nie mogą chodzić po górach inne nie mogą pracować jeszcze innych nie stać na podróże.
Stwierdzenie że życie bez tych rzeczy, nie ma sensu jest bardzo egoistyczne i może kogoś zranić.
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#12 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 18 październik 2012 - 16:32

[quote='staniew' pid='188240' dateline='1350573622']
[quote='ameliaa' pid='188010' dateline='1350155190']

Są osoby które nie mogą chodzić po górach inne nie mogą pracować jeszcze innych nie stać na podróże.
Stwierdzenie że życie bez tych rzeczy, nie ma sensu jest bardzo egoistyczne i może kogoś zranić.
[/quote]

Oj tam zanim się pozbiera i pozna że jednak ma sens minie trochęczasu takimi komentarzami nie pomagasz.
Miałem się nie odzywać ale po raz kolejny bez znajomości faktów ktoś kogoś nazywa egoistą irytujące. Daj sie kobiecie przyzwyczaić do nowej sytuacji
  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#13 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 18 październik 2012 - 17:28

Czynię to co wyznaję :"Lepsza jest jawna nagana, niż nieszczera miłość."
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#14 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 18 październik 2012 - 17:45

Czynię to co wyznaję :"Lepsza jest jawna nagana, niż nieszczera miłość."

A najlepsze jest to, zeby nikogo nie oceniac, nie osadzac . W zamian za to wspierac i obdarowywac pozytywna energia. Przesadziles z tym egoizmem.
  • 0

#15 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 18 październik 2012 - 17:50

Czynię to co wyznaję :"Lepsza jest jawna nagana, niż nieszczera miłość."


Obiło sie o uszka "Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień " Pytanie do ciebie ten bez grzechu co zrobił bo mnie się wydaje ze jednak tego kamienia nie rzucił
  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#16 Maxim

Maxim

    Milczek

  • Zbanowany
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 18 październik 2012 - 18:36

[/ 


Cześć Wszystkim:))

Marzę, pragnę by znów śmigać po górach, podróżować... Wrócić do pracy- tylko te 3 pragnienia trzymały mnie przy życiu po wypadku, którego doznałam 1.06br...

Bez tego życie nie ma sensu;((


Co tak biadolisz ?Koniec z zaspokajaniem własnego ego.Czas zrobić coś dla innych .Przeżyłaś ciężkie chwile to staraj się wykorzystać swoje doświadczenie by pomóc innym.Miej marzenia i staraj się je realizować ale nie myśl tylko o sobie.




No nie wytrzymam , staniew czy Ty czasami używasz tego co kryje sie pod czaszką ? Po pierwsze jest to wątek zatytułowany "Życzenia do złotej rybki" -rozumiesz sens istnienia tego wątku ?
Przyjmijmy na wyrost teze ,że tak . Pójdźmy zatem dalej ,
uzytkownik Ameliaa zatytułowała swój post "moje marzenia" -rozjasnić Ci sens
tego tytułu ,czy znów przyjmiemy teze,że rozumiesz ? Jezeli rozumiesz, to moje
pytanie brzmi tak, czy przeczytałeś dokładnie post Amelii ? Zauważyłeś ,że
napisała : "tylko te 3 pragnienia trzymały mnie przy życiu po wypadku,
którego doznałam 1.06br..." jak bys zadał sobie trud i troche pomyslał to
byś doszedł prostymi metodami matematycznymi do tego ,że od tego czasu
mineło 3,5 miesiąca , i gdybyś był troszeczkę bystry i przewidywalny to
bys tak idiotycznego i chamskiego komentarza nie zamieścił ,bo kto po tak
krótkim czasie mysli o uszczesliwianiu i pomaganiu innym ? Pogieło Cię !!!
I ja tu nie widzę aby Amelia biadoliła , i zaspokajała własne ego,
widzę natomiast ,że jestes osobą sfrustrowaną i generujesz złe emocje wokół
siebie ,i pewnie każdy się ze mną zgodzi ,że takich rad jak Twoja tu nikt
nie potrzebuje , zwłaszcza w takim wątku i w tym przypadku. Zatem jak
bedziesz pisał następny komentarz komuś z dobrą radą to się sto razy
zastanów ,czy swoim chamskim bełkotem nikogo wrazliwego nie skrzywdzisz,
i może wstap do biblioteki i liźnij troche psychologii i sie dowiedz ile
czasu ludzie potrzebują ,aby dojść do siebie po traumatycznych przezyciach.


I mam jeszcze jedno pytanie : Czy małym dzieciom też opowiadasz ,że Świety Mikołaj
nie istnieje ? bo można z góry założyć ,że tak !

I się zastanów nad odpowiedzią ,bo możemy merytoryczniej porozmawiać, co
może kogoś zaboleć .

a teraz jak masz odrobinę przyzwoitości to powinieneś Amelie przeprosić za tak brutalny i nieuzasadniony atak na jej post,a jak nie , to będzie świadczyło tylko o Tobie , tyle na temat
  • 0
TROPICIEL SZURNIĘTYCH STARUCH W MOHEROWYCH BERETEACH

#17 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 18 październik 2012 - 19:26

a teraz jak masz odrobinę przyzwoitości to powinieneś Amelie przeprosić za tak brutalny i nieuzasadniony atak na jej post,a jak nie , to będzie świadczyło tylko o Tobie , tyle na temat


Racja święta racja choć mam przeczucie graniczące z pewnością że się rozczarujemy
  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#18 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 18 październik 2012 - 21:53

Użytkownikowi Ameliaa życzę jak najlepiej a bystrzakom , fanom bajek, prawie psychologom mówię stanowczo- nie zgadzam się z Wami.Życie nie jest bajką , sytuacje jakich doświadczamy często wykraczają poza schematy psychologi. Wierzę że można wyjść z beznadziejnej sytuacji ale nie można w tym przyjmować biernej postawy.
:rumieniec:Kiedy byłem dzieckiem wierzyłemi i marzyłem jak dziecko (w mikołaja . złotą rybkę) trochę już podrosłem .....
Wszyscy oczekują przeprosiń?Cofam się do dzieciństwa.
Przepraszam że wdepłem w te gniazdo.
Kubuś mówił:
"- Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo.
- Wszystko to przez to, że zanadto lubię miodek. Ratunku!
- Miałbym pewien pomysł, ale nie myślcie, żeby był bardzo dobry.
- Myślę i myślę, i teraz już wiem, że to jest bardzo zły gatunek pszczół.
- Byłem gapą, strasznie głupim gapą. Jestem po prostu Miś o Bardzo Małym Rozumku." ;)
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#19 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 19 październik 2012 - 00:17

bystrzakom , fanom bajek, prawie psychologom mówię stanowczo- nie zgadzam się z Wami.Życie nie jest bajką , sytuacje jakich doświadczamy często wykraczają poza schematy psychologi. Wierzę że można wyjść z beznadziejnej sytuacji ale nie można w tym przyjmować biernej postawy.


Wiesz, jak na czlowieka, ktory obficie sypie cytatami z Pisma Swietego, wykazujesz razacy brak empatii.
Osadzasz innych, a sam nie umiesz sie przyznac do bledu, jeszcze dyskutantow probujesz obrazac.

cytat z Biblii (Mat. 7:3–5): A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.


Wstyd mi za Ciebie.
  • 0

#20 Maxim

Maxim

    Milczek

  • Zbanowany
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 19 październik 2012 - 03:35

Użytkownikowi Ameliaa życzę jak najlepiej a bystrzakom , fanom bajek, prawie psychologom mówię stanowczo- nie zgadzam się z Wami.Życie nie jest bajką , sytuacje jakich doświadczamy często wykraczają poza schematy psychologi. Wierzę że można wyjść z beznadziejnej sytuacji ale nie można w tym przyjmować biernej postawy.
:rumieniec:Kiedy byłem dzieckiem wierzyłemi i marzyłem jak dziecko (w mikołaja . złotą rybkę) trochę już podrosłem .....
Wszyscy oczekują przeprosiń?Cofam się do dzieciństwa.
Przepraszam że wdepłem w te gniazdo.
Kubuś mówił:
"- Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo.
- Wszystko to przez to, że zanadto lubię miodek. Ratunku!
- Miałbym pewien pomysł, ale nie myślcie, żeby był bardzo dobry.
- Myślę i myślę, i teraz już wiem, że to jest bardzo zły gatunek pszczół.
- Byłem gapą, strasznie głupim gapą. Jestem po prostu Miś o Bardzo Małym Rozumku." ;)


staniew


"bystrzakom , fanom bajek, prawie psychologom mówię stanowczo-
nie zgadzam się z Wami." -nie musisz się z niczym zgadzać,bo
każdy ma prawo do własnej opinii, tylko pamietaj ,że nikt do
tej pory nie napisał ,że masz rację, więc reszte sobie sam
dopowiedz...


wprowadźmy teraz trochę logiki do tej dyskusji, bo widzę ,że Tobie
trzeba chyba łapotologicznie ukazać braki Twojego logicznego
myślenia, zatem przejdźmy do faktów :

uzytkownik Amelia zamieścił post pt "moje marzenia" w wątku
zatytułowanym Życzenia do złotej rybki, i informuje nas o
o czym marzy i o tym ,że te marzenia trzymały ją przy zyciu
po wypadku ,którego doznała 01.06 br ,nastepnie dodaje ,że
"bez tego zycie nie ma sensu "

I co z tego może wywnioskować inteligentny czytelnik ?

-po pierwszeże, że od wypadku mineło ok 3,5 miesiąca,
-po drugie ,że walczyła o zycie
-po trzecie ,że to musiał być powazny wypadek
-po czwarte po zajrzeniu w profil autorki dowiadujemy
się ,że jest na Iponie dopiero od kilku dni
-po piate że była osobą prawdopodobnie w pełni sprawną
-po szóste że jest prawdopodobnie obecnie w fazie wczesnej rehabilitacji lub jeszcze w szpitalu
-po siódme najwazniejsze -że szuka tu wsparcia



a ty staniew co robisz ? częstujesz na przywitanie
Amelie uderzeniem obuchem w głowę ,nie wiedząc nic
o tej osobie i nie znając jej obecnego stanu zdrowia

pomyslałeś może ,że np jest to osoba po amputacji
obu kończyn i leży np w szpitalu obecnie ? taki
scenariusz mógł mieć miejsce ,no ale po co mysleć
lepiej chlapnąć coś takiego :

"Co tak biadolisz ?Koniec z zaspokajaniem własnego ego.
Czas zrobić coś dla innych .Przeżyłaś ciężkie chwile
to staraj się wykorzystać swoje doświadczenie by pomóc innym.
Miej marzenia i staraj się je realizować ale nie myśl tylko o sobie."

I teraz staniew w aksjomatach wyjaśnij swój komentarz:

-w którym miejscu autorka zaspokaja własne ego ?
-"czas zrobić coś dla innych" - bo inaczej to co ?
-"przezyłaś ciężkie chwile" -skąd masz pewnośc ,że przezyła ?
może jeszcze przeżywa !
-"miej marzenia...ale nie myśl tylko o sobie"-który fragment
postu Amelii wskazuje na to ,że myśli tylko o sobie ?

czekam z niecierpliwością na odpowiedzi, tylko nie wyskakuj mi czasem,
z tekstem ,że chciałes zmotywować Amelie do działania ,
bo momentalnie obalę to założenie w tym przypadku

Reasumując ,można z wielkim prawdopodobieństwem stwierdzić,
że jesteś osobą mało inteligentną ,mającą trudności z
logicznym myśleniem ,gdyż nie potrafisz powiązać ze sobą
oczywistych faktów, bo gdyby było inaczej nie napisałbyś
tego co napisałeś,no chyba ,że jesteś po prostu zwykłym chamem
bez krzty zrozumienia i zyczliwości dla drugiego człowieka ...



************************


i nie rozsmieszaj mnie z tym cofaniem do dzieciństwa, bo z
tego co widzę to nie musisz się cofać,bo biorąc pod uwagę twój
obecny intelekt jest on chyba na poziomie gimnazjalisty, i
powiedz mi dlaczego podpierasz się w komentarzach cytatami?
sadzisz , że wtedy intelektualnie błyszczysz ? nagminne
uzywanie cytatów i fragmentów, świadczy tylko o tym ,że
nie potrafisz samodzielnie skonstruować nic błyskotliwego
i w miarę inteligentnego , proponuje zatem dużo czytać ,
książki naprawdę nie gryzą ... Kubusia Puchatka z tego co widze
już zaliczyłes, więc już najwyższa pora ,abyś sięgnął po lektury
z wyższej półki, zacznij od programowych z gimnazjum...

************************

I jeszcze tak na marginesie, jak nie umiesz szczerze przepraszać,
to lepiej nie przepraszaj wcale, to lepsze niż sarkazm...
  • 0
TROPICIEL SZURNIĘTYCH STARUCH W MOHEROWYCH BERETEACH


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych