Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

PayPal


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 07 październik 2012 - 12:38

Ktoś tu dzisiaj założył temat "czego nie można kupić w internecie" a ja mam raczej problemy typu jak zapłacić w przypadku płatności zagranicznych w innej walucie.

Używa ktoś z was PayPal'a? Byłbym wdzięczny za rozwianie paru wątpliwości, wskazówki w rodzaju jak zasilić eurosami swoje konto paypalowe i ogólne wrażenia ze współpracy z tym "pośrednikiem".
  • 0

#2 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 07 październik 2012 - 13:44

Mam konto paypal. Wykorzystuję je czasami do robienia zakupów w USA. Konto zasilam złotówkami i wymieniam je wewnątrz paypala na USD. Kurs niezbyt atrakcyjny. Na ostatniej transakcji, która była na kwotę ok. 300 USD "starciłem" około 25 zł na różnicach kursowych. Dla mnie jest to do zakceptowania.

Jeżeli chcesz zasilać w euro to musisz:
- mieć konto w euro w jakimś banku (np. PKO) - koszt jakieś 5-20 zł za przelew, zalezy od banku, plus koszty konta walutowego
- robić przelewy z własnego konta zlotówkowego w walucie euro (koszt około 10 zł za przelew, plus koszt delikatnej straty na kursie bankowym PLM/EUR

Ogólnie polecam - jest wygoda, ceny transakcji nienajniższe, ale do zaakceptowania.

Rozważ zamiast paypala kartę walutową https://www.inkantor.../karty-walutowe, na jednorazową transakcję się nie opłaca (bo koszt karty to 20 zł), ale wydaje się to najtańszy sposób na płacenie w sklepach internetowych w euro.
  • 0

KNP


#3 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 07 październik 2012 - 14:02

Kazda karta kredytowa dziala na zasadzie przeliczenia waluty i mozna sie nia poslugiwac wszedzie. Mankamentem tylko moze byc malo atrakcyjny kurs przeliczeniowy.
  • 0

#4 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 07 październik 2012 - 15:51

Jeżeli chcesz zasilać w euro to musisz:
- mieć konto w euro w jakimś banku (np. PKO) - koszt jakieś 5-20 zł za przelew, zalezy od banku, plus koszty konta walutowego
- robić przelewy z własnego konta zlotówkowego w walucie euro (koszt około 10 zł za przelew, plus koszt delikatnej straty na kursie bankowym PLM/EUR

Powiedz mi, taki przelew z konta walutowego czy też złotówkowego na konto paypalowe liczony jest jako przelew krajowy czy tez przelew zagraniczny?

I jeszcze jedno - czy któreś z Was miało jakieś problemy z weryfikacją konta PayPal? Przeglądałem tematy na kilku forach i wiele osób skarżyło się, że bez jakiegoś szczególnego powodu blokowano im środki na koncie i proszono o potwierdzenie tożsamości poprzez kopie rozmaitych dokumentów czasami dosyć absurdalnych.
  • 0

#5 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3593 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 07 październik 2012 - 16:26

Jako przelew krajowy. Przelew idzie na konto w Danske Bank A/S S.A. Oddzial w Polsce, Warszawa.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#6 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 07 październik 2012 - 17:20

Kazda karta kredytowa dziala na zasadzie przeliczenia waluty i mozna sie nia poslugiwac wszedzie. Mankamentem tylko moze byc malo atrakcyjny kurs przeliczeniowy.

Pewnie, że można. Tylko nie jest to korzystne. W przypadku zapłaty np. kartą VISA rachunku w Euro kwota jest przeliczana na USD, a potem na złotówki. Tracisz więc na dwóch spreadach. Dodatkową niemiłą niespodzianką jest 2,8% prowizji za transakcję.

Przykład: Zapłaciłem teraz w sierpniu za hotel w Budapeszcie kartą VISA. W złotówkach mnie to wyniosło około 650 zł. Gdybym płacił forintami to zapłaciłbym mniej o około 80 zł. Te 80 złotych to spread HUF/USD, spread USD/PLN i wspomniane 2,8% prowizji.

Janusz, co do Twoich pytań:
Na pierwsze odpowiedział Marder
W przypadku drugiego: Nie miałem problemów z weryfikacją konta bankowego. Nic nie musiałem wysyłać tradycyjną pocztą. Wszystko online.
  • 0

KNP


#7 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 07 październik 2012 - 17:37

Pewnie, że można. Tylko nie jest to korzystne. W przypadku zapłaty np. kartą VISA rachunku w Euro kwota jest przeliczana na USD, a potem na złotówki. Tracisz więc na dwóch spreadach. Dodatkową niemiłą niespodzianką jest 2,8% prowizji za transakcję.


O podwojnych przeliczeniach nie wiedzialam, a prowizja to chyba zalezy od rodzaju karty.
Czy mozna spytac co Ty np. kupujesz w USA? Jak to jest przesylane, jaki jest koszt wysylki? Tak ogolnie przykladowo, jesli nie jest to zbytnie wscibstwo.
  • 0

#8 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 07 październik 2012 - 18:50

I jeszcze jedno - czy któreś z Was miało jakieś problemy z weryfikacją konta PayPal?


Żadnych kłopotów. Przyczyną takich kłopotów mogą być różnice w danych osobowych w koncie PayPal i naszym koncie bankowym.
  • 0

#9 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 07 październik 2012 - 21:39

O podwojnych przeliczeniach nie wiedzialam, a prowizja to chyba zalezy od rodzaju karty.
Czy mozna spytac co Ty np. kupujesz w USA? Jak to jest przesylane, jaki jest koszt wysylki? Tak ogolnie przykladowo, jesli nie jest to zbytnie wscibstwo.

VISA jest rozliczna w USD, Mastercard w EUR.

Kupuję drobiazgi, np. perfumy, których nie ma w Polsce. Największe co kupiłem to irobot roomba (waga około 7 kg). Koszty wysyłki to 100-200 zł.
  • 0

KNP


#10 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 08 październik 2012 - 00:35

Jak sie sprawdza ten odkurzacz w praktyce? Czy obija meble?
  • 0

#11 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 08 październik 2012 - 15:47

Roomba 770 sprawdza się bardzo dobrze ma jednak swoje ograniczenia:
- sprząta wolno i jest umiarkowanie hałaśliwa - ustawiam na sprzątanie jak mnie nie ma lub w zamkniętych pomieszczeniach
- gubi się jak ma przejechać z pomieszczenia do pomieszczenia - pomieszczenia sprzątam pojedynczo - wrzucam roombę, zamykam drzwi i sobie sprząta :)

Mebli nie obija, ze schodów tez nie spadnie. Powierzchnię trzeba jej wstępnie ogarnąć - pozbierac kable (np. ładowarkę), poustawiać wirtualne ściany itp. Roomba nie lubi chodniczków i drobiazgów porozrzucanych po podłodze :) Za to jest dokładna
  • 0

KNP


#12 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 08 październik 2012 - 16:46

Dzieki za informacje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych