Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

MEYRA - antyreklama


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 01 październik 2012 - 18:18

Chcę zrobić firmie Meyra, której wózki użytkowałem od ponad 10 lat, małą antyreklamę.
Otóż w minionym roku nabyłem w jednym ze sklepów w Polsce wózek produkcji Meyra model ZX1.
Po roku eksploatacji naderwało się siedzenie z lewej przedniej strony. Wózek zareklamowałem w Meyra Polska, skąd został wysłany do producenta w celu rozpatrzenia reklamacji.
Z wielkim zdziwieniem przyjąłem fakt negatywnego rozpatrzenia reklamacji. W uzasadnieniu otrzymałem odpowiedz, cytuje: "Reklamacja siedzenia Pana wózka inwalidzkiego została nie uznana, siedzenie zużyło się podczas eksploatacji wózka w tym przypadku reklamacja nie może być uznana."

Takie uzasadnienie zaskoczyło mnie totalnie, gdy nabywałem ten wózek zapewniano mnie, ze siedzenie jest bardzo wytrzymałe, mimo, że wydaje się być cienkie. Poza tym ja ważę poniżej 50 kg i pod takim ciężarem psuje się siedzenie po roku czasu ???
Byłem przekonany, że nabyłem porządny niemiecki wózek Made in Germany, a tu się okazuje, że jakością ten wózek dorównuje wyrobom Made in China, choć jakość chińskich wyrobów potrafi być bardzo wysoka - od tandety po high quality.

To już polski serwis Meyry chociaż zachował twarz, bo chyba w ramach "zadośćuczynienia" wymienili mi mocno zużyte opony.

Napisałem do firmy Meyra w Niemczech (kolega mi przetłumaczył) co o nich myślę, i zapowiedziałem im, że już więcej nie nabędę żadnego sprzętu ich produkcji, jak i to, że będę robił im antyreklamę, co niniejszym czynię.

Jeśli ktoś przymierzał się do zakupu jakiegoś sprzętu ich produkcji, niech poważnie się zastanowi, bo może się zdarzyć, że w przypadku reklamacji, które wydają się ewidentnie słuszne, mogą się wypiąć i pokazać figę z makiem.

Może dzięki temu postowi choć parę osób zniechęcę do zakupu sprzętu firmy Meyra - będzie to już mój mały sukces :)

Dziękuję za uwagę.
  • 0

#2 Swantewit

Swantewit

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 02 październik 2012 - 18:17

Byłem przekonany, że nabyłem porządny niemiecki wózek Made in Germany, a tu się okazuje, że jakością ten wózek dorównuje wyrobom Made in China

To że wózek faktycznie jest made in China, wcale nie jest wykluczone. Przecież części mogą być produkowane w Azji a jedynie montowane w Niemczech, albo i nawet sam montaż odbywa się tam, wszak koszty robocizny to nie w kij dmuchał...
  • 0

#3 zuza10

zuza10

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 03 październik 2012 - 15:16

Niemieckie wózki produkuje także firma Otto bock, ale ich części robione są również w chinach, przynajmniej z tego co słyszałem od sprzedawcy w sklepie
Link usunięty,reklama sklepu,regulamin punkt 1.2 j)
Moderator.

  • 0

#4 Pablopk

Pablopk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 04 październik 2012 - 10:18

Szkoda ze upada produkcja polskich wózków bo wtedy można by było przynajmniej po polsku naubliżać producentowi.
  • 0

#5 lyzeczka

lyzeczka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 15 październik 2012 - 08:40

niestety teraz wszystko jest made in china :/ wszystko jest robione tak aby tylko wytrzymało okres gwarancji (co nie zawsze się udaje)

zaskoczyłeś mnie postawą firmy :/ myślałam że Mayra to porządna i rzetelna firma a tutaj taki zonk

Pablopk owszem szkoda że polskie firmy znikają z rynku i nie tylko dla tego że można by po polsku dochodzić swego ale dla tego że polacy robili dobry sprzęt a takie fabryki/firmy dawały zatrudnienie wielu ludziom a teraz...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych