Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jak sobie radzić z bólem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 monian

monian

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 03 sierpień 2012 - 20:18

Choruję na ataksję wrodzoną. Mam 24l. Ostatnio podczas ręcznego pisania pojawił się ból karku. Wcześniej ból karku pojawiał się ( najprawdopodobniej w związku z emocjami) nigdy jednak nie był tak silny ( tym razem miałam wrażenie, że on chce mi się złamać. Bardzo proszę piszcie jeśli macie podobny problem, ciekawi mnie jak sobie z nim radzicie lub zapobiegacie jego powstaniu?
  • 0

#2 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 03 sierpień 2012 - 23:04

Bol swiadczy o stanie zapalnym, przykurczu, obrzeku, ucisku na nerw, kregi. Mozna sprobowac masaz, masci rozgrzewajace lub Voltaren, zobaczyc co lepiej dziala. Dobre sa rowniez metody relaksacyjne. Badanie krwi na poziom CRP wykaze czy jest stan zapalny. Dobre na obrzeki sa rowniez oklady z lisci kapusty przygotowanej w odpowiedni sposob. Duzo plynow.
  • 0

#3 monian

monian

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 04 sierpień 2012 - 19:02

Bol swiadczy o stanie zapalnym, przykurczu, obrzeku, ucisku na nerw, kregi. Mozna sprobowac masaz, masci rozgrzewajace lub Voltaren, zobaczyc co lepiej dziala. Dobre sa rowniez metody relaksacyjne. Badanie krwi na poziom CRP wykaze czy jest stan zapalny. Dobre na obrzeki sa rowniez oklady z lisci kapusty przygotowanej w odpowiedni sposob. Duzo plynow.

 
Tylko, że w tym wypadku przyczyna jest neurologiczna, a ból wiąże się z postępem choroby ( ataksja wrodzona). Jest to tzw nerwoból. Jeśli masaż to proszę o sprecyzowanie jaki, jeśli zaś techniki relaksacyjne to również proszę o sprecyzowanie jaki? Interesują mnie w szczególności metody przeznaczone do samodzielnego stosowania i metody zapobiegania.
  • 0

#4 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 05 sierpień 2012 - 12:45

Tylko, że w tym wypadku przyczyna jest neurologiczna, a ból wiąże się z postępem choroby ( ataksja wrodzona). Jest to tzw nerwoból. Jeśli masaż to proszę o sprecyzowanie jaki, jeśli zaś techniki relaksacyjne to również proszę o sprecyzowanie jaki? Interesują mnie w szczególności metody przeznaczone do samodzielnego stosowania i metody zapobiegania.


Nie znam sie na ataksji, zasiegnij porady neurologa, chociaz sadze, ze takowy zastosuje jakies blokady w mozgu przewciwbolowe a nie odniesie sie do eliminacji, czy zlagodzenia przyczyny.
Napisalam to co wiem o bolu ze swojego doswiadczenia. Nerwobol to albo stan zapalny nerwu, lub ucisk na nerw . Kazdy stan zapalny ma swoja przyczyne. Stany zapalne tworzone sa przez sam organizm w celu usuniecia szkodliwych substancji, np. toksyn, lub patogena i jego toksyn. Moze byc rowniez spowodowany przez silny lub przewlekly stres.
Nic o sobie nie piszesz a oczekujesz precyzyjnych rekomendacji.
Masaz powinien byc taki jaki przynosi ulge, wiec trzeba samemu dobrac metoda prob i bledow lub zasiegnac porady masazysty/rehabilitanta. Techniki relaksacyjne tez beda odzdzialywac indywidualnie. Jeden woli to , drugi tamto. Jest na ten temat cala masa materialu w necie. Trzeba poszperac, czasem spedzic kilka dni, tygodni, zeby sobie cos odpowiedniego dobrac. Nie ma gotowcow uzdrawiajacych wszystkich i wszystko jednakowo i skutecznie.
Zastosuj sobie gorace kapiele z soli. 
http://www.samadi.re....pl/stres02.htm
  • 0

#5 monian

monian

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 05 sierpień 2012 - 21:53

Zastosowanie kąpieli jest ciężkie do wykonania bo nie mam wanny tylko prysznic.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych