Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Niepełnosprawni --- jacy jesteśmy, inteligentni , atrakcyjni a może?????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 12 lipiec 2012 - 18:50

Wieczorami gdy mam chwilę wchodzę na forum iponu . Czytam różne wątki , nie raz włączę się do dyskusji . Jeżeli coś znam z autopsji , bo jeżeli nie , nie zabieram głosu . No i często otrzymuję informacje czytaj ze zrozumieniem. Zastanawiam się w tym momencie czy to nie nowa choroba iponu . Często głos zabierają osoby które tak na prawdę nie wiedzą o czym piszą
Czyli cierpimy na manie wyższości bo umie włączyć komputer wpisać w Google jakiś temat i już jesteśmy mądrzejsi . Pisząc na forum starajmy się zrozumieć osoby , które proszą o pomoc . Nie urażając nikogo , nie wszyscy wiedzą co to są np. neurony jak to działa . Bo jest im to zupełnie nie potrzebne . Przypomina mi się pewien wątek mężczyzny , który nie umie poradzić sobie z bólem . A że ja ze wsi , a tu wszystko tłumaczy się na chłopski rozum , tłumaczyłam mu że ból tworzy się w mózgu ( no nie dokładnie tak jest ) i jeżeli mózg zajmie czymś innym zacznie zapominać o bólu . Mój lekarz zawsze mi mówił i mówi nie myśl o bólu . No i oczywiście czytaj ze zrozumieniem bo ból jest w neuronach , mój iloraz inteligencji nie jest niski , i na wielu rzeczach się znam
Poruszane są też tematy atrakcyjności
Osoby niepełnosprawne są naprawdę atrakcyjne , seksowne i inteligentne . Tylko zacznijcie w to wierzyć i wykorzystywać . Zobaczcie ilu z nas ma skończone studia , ma firmy . Seksowność jest w każdym . Dla jednych demonem seksu będzie kobieta o Rubensowskich kształtach , a dla drugich wieszak . Wszystko kwestia gustu . Mężczyźni , czy mężczyzna na wózku czy o kuli nie może być atrakcyjny . Nie tyle że nie może ale jest
Czyli jesteśmy niedowartościowani , zakompleksieni, nieatrakcyjni Ale tylko dla tego bo sami się za takich uważamy
Randki iponu jest tu tyle fantastycznych osób które są same , nie umieją odnaleźć swojej drugiej połówki
Czyli zastanówmy się czego tak naprawdę chcemy , czy chcemy resztę życia spędzić sami bo szukamy księcia lub księżniczki z bajki .Czy poznamy kogoś kto jest np. o kuli , a może głuchoniemy . Który może nie jest Leonardo di Capri a ona nie Jennifer Lopez . Ale są to osoby które dadzą nam trochę ciepła , uczucia
Po przeczytaniu mojego wątku roztoczą się na de mną gromy z jasnego nieba . Ale za nim to zrobicie pamiętajcie
1. Jesteśmy inteligentni
2. Atrakcyjni
3. Seksowni
4. Jesteśmy niepowtarzalni
I nie pozwólcie sobie wmówić że jest inaczej , bo to nie prawda
  • 0

#2 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 12 lipiec 2012 - 21:59

Wieczorami gdy mam chwilę wchodzę na forum iponu . Czytam różne wątki , nie raz włączę
1. Jesteśmy inteligentni
2. Atrakcyjni
3. Seksowni
4. Jesteśmy niepowtarzalni
I nie pozwólcie sobie wmówić że jest inaczej , bo to nie prawda


Zgadzam się z tobą w 10000 procentach, a co do tego ze się wywyższamy i na wszystkim znamy. Cóż narodowa cecha chyba Co do agresji na forum złożony problem. Z jednej strony pewnie z powodu naszych dolegliwości bywamy agresywni, czysto zwierzęce. Z drugiej strony agresje czasem budzi fakt że się w czasie wymiany opinii nie widzimy tylko czytamy spowodować nerwy, bo masę niuansów z tonu głosu grymasu nam umyka
  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#3 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:15

Jestem :
1 inteligentny
2. Atrakcyjny
3. Seksowny
4. Jesteśmy niepowtarzalny
ba mam studia, prawo jazdy, patent żeglarza, znam język angielski, jestem punktualny, uczciwy, szczery itd ... itd ... ale żyję w zacofanym Kraju dalej zwanym POLSKĄ. Tu ludzie wstydzą się z niepełnosprawnymi pokazać a co dopiero wiązać. Jestem na iponie od lat, jakoś moja skrzynka nie pęka w szwach. Eh
  • 0

#4 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:28

Jestem :
1 inteligentny
2. Atrakcyjny
3. Seksowny
4. Jesteśmy niepowtarzalny
ba mam studia, prawo jazdy, patent żeglarza, znam język angielski, jestem punktualny, uczciwy, szczery itd ... itd ... ale żyję w zacofanym Kraju dalej zwanym POLSKĄ. Tu ludzie wstydzą się z niepełnosprawnymi pokazać a co dopiero wiązać. Jestem na iponie od lat, jakoś moja skrzynka nie pęka w szwach. Eh


Hmm serio może jestem wyjątkiem ale nie zauważyłem żeby się mnie ludzie wstydzili a już na pewno nikt się nie wstydzi ze mną pokazać choć moja niesprawność jest dość widoczna co do wiązać się ze mną . Hmm jeżeli już ktoś nie chce to raczej z powodu mojego charakteru i wad. A nie niepełnosprawności
  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#5 Jaskółka

Jaskółka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 316 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:36

A mnie zaś drażni ten cholerny podział na niepełnosprawnych i pełnosprawnych, a co gorsza podział wypływa od samych osób niepełnosprawnych.
Na randkach Iponu są tak samo piekne, seksowne i inteligentne osoby jak i na innych portalach randkowych. Są też tak samo brzydkie i mało inteligentne osoby - zupełnie tak jak na innych portalach randkowych.

To głupie jest myśleć - jestem niepełnosprawna to jestem inna, wyjątkowa. Jestem inna i wyjątkowa, ale dlatego że każdy z nas jest inny i wyjątkowy - obojętne czy chory czy zdrowy.

A tak na marginesie niepełnosprawny to może być plemnik, który nie wie jak dopłynąć do jajeczka.
Człowiek to człowiek - pełnosprawny czy nie - po prostu człowiek.
  • 0
- wkłady do pochłaniaczy wilgoci, kadzidełka, olejki - sprawdź sam!

Znajdź siłę w swym sercu , aby biła blaskiem Twych oczu - Jaskółka Uwięziona

#6 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 12 lipiec 2012 - 23:10

To głupie jest myśleć - jestem niepełnosprawna to jestem inna, wyjątkowa. Jestem inna i wyjątkowa, ale dlatego że każdy z nas jest inny i wyjątkowy - obojętne czy chory czy zdrowy.

A tak na marginesie niepełnosprawny to może być plemnik, który nie wie jak dopłynąć do jajeczka.
Człowiek to człowiek - pełnosprawny czy nie - po prostu człowiek.


Witaj
I masz i nie masz racji jednocześnie. Podział na sprawnych i niepełnosprawnych jest naturalny. Tak po prostu jest. Cechy jakie tworzą z nas niepełnosprawnych są tak wszechogarniające nasze istnienie i często bardzo nas odróżniają ze nie ma sensu udawać, że tak nie jest. Z drugiej strony Masz całkowitą racje człowiek to człowiek i już.

Dla Mnie problem z podziałem na sprawnych i niesprawnych jest identyczny jak podział na kobiety i mężczyzn. Udawanie że nasza płeć nas nie różni jest tak samo bezcelowe jak udawanie że nie różnimy się od sprawnych. Bo się po prostu różnimy
Problem leży gdzie indziej czasem niektórym się wydaje ze różnice o których piszę decydują o naszym człowieczeństwie lub jego braku. atrakcyjności lub jej braku itd a to tak nie działa. Jeżeli chcemy być atrakcyjni najpierw zanim ktoś w to uwierzy my sami musimy w to wierzyć. Wtedy różnice nabiorą właściwej proporcji i wszystko będzie ok
Co do niepełnosprawności plemnika .... hmm nie bylłbym taki ostry może nie był w harcerstwie i nie umie czytać mapy. Ale tak to jest zdrowy ? Kto wie
  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#7 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 lipiec 2012 - 23:20

Anetka Boże jaka śliczna ta tchórzofretka :) To twoje maleństwo??? Cóż za słodziak :) Nie mogłam się powstrzymać :P

1. Jesteśmy inteligentni
2. Atrakcyjni
3. Seksowni
4. Jesteśmy niepowtarzalni
I nie pozwólcie sobie wmówić że jest inaczej , bo to nie prawda

A wracając do tematu... Rozumiem twoje pozytywne nastawienie do świata i ludzi oraz dobrych chęci, ale czy to nie jest droga do narcyzmu?? Dołować się nie wolno, ale takie coś sprowadza się do tego, że skoro jesteśmy tak zaje**iści to po co nam drugi człowiek i jego przyjaźń? To czy ktoś ma obniżoną samoocenę czy też normalną raczej ma niewiele wspólnego z tym czy jest niepełnosprawny czy zdrowy.

Jeżeli coś znam z autopsji , bo jeżeli nie , nie zabieram głosu . No i często otrzymuję informacje czytaj ze zrozumieniem. Zastanawiam się w tym momencie czy to nie nowa choroba iponu . Często głos zabierają osoby które tak na prawdę nie wiedzą o czym piszą

A może to właśnie twój błąd? To nie dobrze dusić w sobie swoje zdanie i emocje. Moim zdaniem pisz tyle ile podpowiada ci serce, a nie rozum, a bynajmniej chociaż spróbuj zamiast się krępować - tu nie chodzi o obnażanie się na forum a zwykłą rozmowę, która nie koniecznie musi być idealna... ;) Skąd wiesz że nie wiedzą co piszą? A może tak jak ty mają dobre chęci, ale nie umieją ubrać swych myśli w odpowiednie słowa tzn zrozumiałe dla wszystkich udzielających się na forum i tym ranią kogoś lub też w brutalny sposób chcą zwrócić na siebie uwagę - coś jak ostatni krzyk rozpaczy???
  • 0

#8 Jaskółka

Jaskółka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 316 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 12 lipiec 2012 - 23:40

Widzisz Piotrze, różnica między pełnosprawnymi a niepełnosprawnymi jest, ale żeby od razu tak dzielić i generalizować, to mi się nie uśmiecha. Ja to widzę trochę inaczej, nie używam pojęcia "bo on jest niepełnosprawny", nie wkładam go do jednego worka, że jak jest niepełnosprawny to jest taki sam jak wszyscy niepełnosprawni. Jeden niepełnosprawny może być sliczny , tak samo jak i wśród zdrowych ludzi zdarzają się śliczni, drugi zaś może być mniej śliczny, tak jak i u zdrowych zdarzają się brzydale. Zdrowi ludzie też mają takie same problemy z samoakceptacją co niepełnosprawni, narzekają że są za grubi, za mało pociągający dla drugiej osoby...
Mnie osobiście poraził tytuł tego tematu : Niepełnosprawni jacy jesteśmy - no i jacy jesteśmy? Wszyscy tacy sami? Jeden jest mądry , inny mniej mądry, jeden jest piękny (jak moja fretka :D), inny jest mniej piękny, jeden jest ciekawy, drugi nudny jak flaki z olejem, jeden chodzi co niedziela do kościoła, inny woli iść w tym czasie na piwo albo na fajka ze znajomymi, albo pobyczyć się dłużej w łóżku.
Więc wydaje mi się, że my niepełnosprawni jesteśmy tacy sami jak pełnosprawni.
A gdzie nie dojdę to mnie zaniosą :hehe:


Falka, to moje maleństwo ma nieco ponad rok i od marca mieszka ze mną i jest oczkiem w głowie całej rodziny, a najbardziej moim:heart:
  • 0
- wkłady do pochłaniaczy wilgoci, kadzidełka, olejki - sprawdź sam!

Znajdź siłę w swym sercu , aby biła blaskiem Twych oczu - Jaskółka Uwięziona

#9 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 13 lipiec 2012 - 14:03

Tacy jak inni,mniej lub bardziej rozgarnięci i mniej lub bardziej piękni. Po co dzielić na chorych i zdrowych. Tak jak wszędzie to i na tym portalu są różni ludzie
  • 0

#10 suzzana

suzzana

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 14:04

ba mam studia, prawo jazdy, patent żeglarza, znam język angielski, jestem punktualny, uczciwy, szczery itd ... itd ... ale żyję w zacofanym Kraju dalej zwanym POLSKĄ. Tu ludzie wstydzą się z niepełnosprawnymi pokazać a co dopiero wiązać. Jestem na iponie od lat, jakoś moja skrzynka nie pęka w szwach. Eh


No cóż ludzie są różni jedni się wstydzą inni nie... ze związkami jest różnie tak samo u ludzi pełnosprawnych jak i niepełnosprawnych. Ja szukałam długo partnera i jak odpuściłam sam się znalazł... Sądzę, że każdy kiedyś znajdzie osobę dla siebie odpowiednią, i na pewno nie będzie się wstydzić, a jeszcze chwalić drugą połówką, a jeśli tak nie będzie to nie warto się w to bawić:D
  • 0

#11 Melchior

Melchior

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 15:46

Suzzana, nie przejmuj się tym co wypisuje Oli. Poczytaj trochę jego postów, on zawsze tak narzeka.
A Tobie Oli życzę więcej optymizmu i żebyś znalazł sobie kogoś. Dam Ci radę: przestań tak biadolić, bo to odstrasza kobiety.
  • 0
Armata: narzędzie stosowane do poprawiania granic państwowych.
Ambrose Bierce

#12 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 13 lipiec 2012 - 15:49

[quote='Oli' pid='184493' dateline='1342127708']
Jestem na iponie od lat, jakoś moja skrzynka nie pęka w szwach. Eh[/quote] @Oli uważaj, bo jeszcze się skrzynka zapełni i dopiero będzie problem ;) Wtedy to już nikt się "nie dobije" do Ciebie :P Już całkiem poważnie to wszystko przed Tobą, bo przecież nigdy nic nie wiadomo. W każdym bądź razie szczerze życzę Ci tego :)
[quote name=''bea69' pid='184488' dateline='1342115446']Pisząc na forum starajmy się zrozumieć osoby ' date=' które proszą o pomoc . Nie urażając nikogo , nie wszyscy wiedzą co to są np. neurony jak to działa . Bo jest im to zupełnie nie potrzebne .[/quote']
Wracając do tematu byłoby zbyt pięknie, gdyby za każdym razem tak dobrze się działo. Jak sama wspomniałaś jest to forum, a więc większa liczby osób, o różnych charakterach, temperamentach i podejściu. Swego czasu miałam wrażenie, że niektórzy wchodzą tu tylko po to, aby "innym krwi napsuć", dosłownie głupimi, pustymi postami. Obecnie jest spokojniej, ale ci ..., bo jeszcze wywołam. Przy takiej liczbie użytkowników pewnych zachowań nie da się wyeliminować całkowicie. Cieszę się, że nie jest gorzej, bo niekiedy czytając tu i ówdzie to człowiek popada w "czarnowidztwo". Na szczęście patrząc w drugą stronę, czyli przeciwstawnie to bardzo często jednak padają też takie wypowiedzi, że podnosi to na duchu i chwała każdemu z osobna za taką postawę. Tym sposobem mamy pewnego rodzaju równowagę. Idąc za Twoim głosem @bea69 napiszę - przestańmy narzekać, zacznijmy cieszyć się z tego, co mamy i bądźmy bardziej życzliwi i solidarni z sobą właśnie tu. Pewnie takie założenie przyświecało początki istnienia IPON-u i warto to kontynuować do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej ;) :)
[quote='Melchior' pid='184518' dateline='1342190767']
Poczytaj trochę jego postów, on zawsze tak narzeka.[/quote]
Narzekanie też jest ważne, jeśli ma się komu ponarzekać. Nic w tym złego. Przyznaję się "bez bicia" czasem lubię sobie ponarzekać, przynajmniej wyrzucę z siebie, co nieco ;) :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#13 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 13 lipiec 2012 - 16:03

Mówiąc brzydko żyjemy tutaj w stadzie,IPON jest jak Polska czyli zbieranina różnych osobliwości. Ludzie zdrowi też narzekają,też są idiotami itp. Nie podoba mi się taka inność że jak niepełnosprawny to narzeka albo że jakiś lepszy jest.
Jesteśmy zwykłymi ludźmi i tyle. W każdej grupie są czarne owce i na każdym portalu jest na kogo narzekać
  • 0

#14 marcinek77

marcinek77

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 18:44

kiedys jak spytalem kumpeli czy sie lituje nademna to odpowiedziala ty jestes oczytany i wygadany nie narzekasz masz klopoty z chodzeniem a nie z glowa dlaczegp mialabym sie z toba nie zadawac:)
  • 0

#15 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 13 lipiec 2012 - 19:04

Hmm... Zastanawiam się czy są osoby niepełnosprawne na tym forum, które kładą się do łóżka i wstają z myślami: o matko jaka/i jestem nieszczęśliwy/a, bo jestem niepełnosprawna!!! Moje życie byłoby piękniejsze gdybym był/a zdrowa, bo codziennie rano wstawałabym/wstawałbym do pracy ochoczo robiąc nadgodziny, a dookoła mnie kręciłyby się caaałe tabuny płci przeciwnej. Potem drinki, bankiety, podróże dookoła świata... Może byłabym/byłbym sławny? Może miałbym/miałabym perskie dywany i willę z basenem gdybym był/a zdrowa?? :hehe: :hehe: :hehe: No właśnie... przecież takie myślenie jest bez sensu... Ciągłe podkreślanie NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI gdyż ten stan jest jaki jest, ale czy on nas w czymś przekreśla tak naprawdę? Ogranicza w niektórych sprawach - to fakt, ale to nie zmienia faktu, że nadal możemy decydować o swoim życiu i pisać swoją własną historię. Nawet elity z górnych półek nie mają wcale aż tak kolorowego życia jak się zdaje, bo są w ciągłym biegu i nieustanie muszą się trudzić aby nie wypaść z obiegu. ;)
  • 0

#16 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 13 lipiec 2012 - 21:01

Falka
Nie mogłam doczekać się Ciebie na forum , nie wiadomo ile było by postów . Ty na każdym jesteś co najmniej kilka razy , dosłownie omnibus
Napisałaś
A wracając do tematu... Rozumiem twoje pozytywne nastawienie do świata i ludzi oraz dobrych chęci, ale czy to nie jest droga do narcyzmu?? Dołować się nie wolno, ale takie coś sprowadza się do tego, że skoro jesteśmy tak zaje**iści to po co nam drugi człowiek i jego przyjaźń
Piszesz że rozumiesz moje pozytywne nastawienie do świata . Wież mi że nie rozumiesz , bo mnie nie znasz
Piszesz że to droga do narcyzmu , czyli samouwielbienie . Jeżeli na prawdę przeczytała byś tekst , to zrozumiała byś że to chodzi o to że osoby niepełnosprawne są dołowane przez innych . Same mało kiedy się dołują . A jeżeli znajdzie się ktoś kto im powie że jesteście naprawdę wartościowi . I zaczną w to wierzyć to czy to jest narcyzm .
Falka aby pisać o niektórych rzeczach trzeba je na prawdę znać . Nie pisać , żeby pisać . Lubie czytać wypowiedzi ANIOŁECZKA , są życzliwe , inteligentnie napisane , nikogo nie urażają .
Piszesz po co nam drugi człowiek, wiesz po co . Jak wracasz do domu po pracy ( pracuje w zakładzie pracy chronionej i wież mi nie jest to raj dla niepełnosprawnych ), bierzesz się za remont domu , masz odciski wielkości Mont Everestu. To wieczorem włączam gg i godzinę mam tylko dla siebie A dzięki rozmowie z moim przyjacielem odpoczywam .A poz tym przyjaciel jest uzupełnieniem tego czego w nas nie ma
Piszesz ze osoby niepełnosprawne mogą decydować o swoim życiu . Jesteś tego tak zupełnie pewna . Osoby z dziecięcym porażeniem umysłowym są inteligentne , kończą studia . Ale według prawa nie mogą zawrzeć związku małżeńskiego. Bo są upośledzone
Chodzi o to aby uwierzyć w siebie , cieszyć się każdą sekundą życia . Nie dołować innych , a ty to uwielbiasz . Mam nadzieje że nie pracujesz w telefonie zaufania . Bo ilość samobójstw by wzrosła
Falka prowadzę warsztaty tkackie dla dzieciaków i wiem jak ważne jest , aby je dowartościować . Chyba nigdy nie widziałaś radości w oczach drugiego człowieka
Do napisania tego postu nakłoniło mnie moje życie , to co przeszłam . I jedno życzliwe słowo które pozwoliło mi być znowu sobą . Ale to już inna bajka
  • 0

#17 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 14 lipiec 2012 - 08:51

Ty na każdym jesteś co najmniej kilka razy , dosłownie omnibus

Masz rację. Znikam na dłuugo, bo nic tu po mnie. Nigdy nie wpycham się z butami tam gdzie mnie nie chcą. Oczywiście wyjęłaś moje słowa z kontekstu i zrobiłaś ze mnie potwora bez uczuć :P :hehe: Przyzwyczaiłam się już do tego i jakoś mnie to nie rusza. Piszę to co myślę, a nie po to aby zadowolić czyjeś oczekiwania. W życiu prywatnym również zawsze gdy tylko mogę mówię wprost co myślę przez co jedni mnie kochają inni nienawidzą...

Jeżeli na prawdę przeczytała byś tekst , to zrozumiała byś że to chodzi o to że osoby niepełnosprawne są dołowane przez innych.


Pisałaś w stylu: niech osoby niepełnosprawne uwierzą że są takie i takie, natomiast ani słowa o prześladowaniu tzn dołowaniu przez osoby z zewnątrz. Poza tym co za bzdura?? Kto niby dołuje osoby niepełnosprawne? Ich kochające rodziny? Przyjaciele? No daj sobie siana... Jesteś rozgoryczona i to dobrze, że wyrzuciłaś to z siebie no, ale nie zakładaj, że wszyscy ludzie są źli i czasem trafi się tylko taki ANIOŁEK co jest wyjątkiem od tej reguły :P

Lubie czytać wypowiedzi ANIOŁECZKA , są życzliwe , inteligentnie napisane , nikogo nie urażają .

Taka już aniołów rola ha ha ha :) Pozdrawiam przy okazji... ;)

Piszesz po co nam drugi człowiek, wiesz po co .


Napisałam: po co nam drugi człowiek jeśli jesteśmy tacy super. Miałam na myśli że nie warto skupiać się na swojej zaje***iści tylko na pozytywach osób z otoczenia. Nie zrozumiałaś mnie...

pracuje w zakładzie pracy chronionej i wież mi nie jest to raj dla niepełnosprawnych


Prawda. Znam to z autopsji... heh... Dla pracodawcy liczy się tylko maksymalizacja zysków i ma gdzieś, że komuś może być za ciężko. Mi to przypomina obozy pracy - nie odejdzie bo nie ma dokąd...

To wieczorem włączam gg i godzinę mam tylko dla siebie A dzięki rozmowie z moim przyjacielem odpoczywam .

Przyjaźń tylko i aż wirtualna... Gdyby nie internet nie poznałabym mojej obecnej koleżanki. Można poznać tą drogą prawdziwą przyjaźń? ojj można bez dwóch zdań!

Piszesz ze osoby niepełnosprawne mogą decydować o swoim życiu . Jesteś tego tak zupełnie pewna . Osoby z dziecięcym porażeniem umysłowym są inteligentne , kończą studia . Ale według prawa nie mogą zawrzeć związku małżeńskiego. Bo są upośledzone

Myślisz, że do poduszki czytuje książki prawnicze?? Pewnie, że nie wiedziałam. Poza tym to znowu skrajność, bo ile tak naprawdę znasz osób z taką chorobą które chciały zawrzeć związek? Moim zdaniem jeśli uparłyby się i udowodniły przed sądem swoją zaradność życiową to sąd musi przypadek rozpatrzyć indywidualnie i są w stanie wygrać ten proces przy pomocy prawnika. Już milczę, bo to nie moja działka...

Nie dołować innych, a ty to uwielbiasz . Mam nadzieje że nie pracujesz w telefonie zaufania . Bo ilość samobójstw by wzrosła

Uuu jak ty mnie świetnie znasz ;) Muszę ciebie rozczarować, bo jeszcze nikt przeze mnie nie popełnił samobójstwa. :P

Falka prowadzę warsztaty tkackie dla dzieciaków i wiem jak ważne jest , aby je dowartościować . Chyba nigdy nie widziałaś radości w oczach drugiego człowieka
Do napisania tego postu nakłoniło mnie moje życie , to co przeszłam . I jedno życzliwe słowo które pozwoliło mi być znowu sobą . Ale to już inna bajka

Taaak znasz mnie w pełni - można powiedzieć, że od dziecięcia :hehe: Ciekawe co to było za słowo... czyżby KOCHAM? Stawiam flaszkę, że to był facet stanu wolnego, a nie kobieta... ;) :devil: Zastanawiam się ile postów przeze mnie napisanych przeczytałaś, że wiesz o mnie więcej od pozostałych tu osób? Hmm... jakoś o to, że mnie zdołowałaś się nie martwisz. Czyżbym ja nie była niepełnosprawna, więc mi można dokopywać? :P ha ha ha
  • 0

#18 Difra

Difra

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 437 postów

Napisano 14 lipiec 2012 - 15:25

bea69 napisał(a):
Osoby z dziecięcym porażeniem umysłowym są inteligentne , kończą studia . Ale według prawa nie mogą zawrzeć związku małżeńskiego. Bo są upośledzone

Nie jestem prawnikiem, ale znam minimum 5 osób, w tym też tutaj na IPONie, które bez problemów, mimo MPD, wzięły ślub bez żadnych sądów i udowadniań, że są poczytalne. Nie wiem skąd bierzesz takie informacje, ale na drugi raz- proszę- sprawdzaj zanim napiszesz coś bezpodstawnego.
  • 0
Pies szczeka- karawana idzie dalej!

"Albo jest idealizm, albo jest materializm, albo nie ma ku.wa nic śmiesznego" [W.Dymny]

#19 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 14 lipiec 2012 - 15:49

Difra
Jeżeli nie miała bym wiedzy na ten temat nie pisała bym o tym. A z kąt mam takie informacje z TV . Przez około rok czasu dziewczyna z dziecięcym porażeniem mózgowym nie mogła zawrzeć związku małżeńskiego . Dopiero po interwencji różnego rodzaju fundacji udało się . Zaangażowała się w to Anna Dymna z Fundacji ''Mimo Wszystko''. A chodziło mi tylko o udowodnienie że nie zawsze osoby niepełnosprawne mogą decydować o sobie
  • 0

#20 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 14 lipiec 2012 - 15:57

Przez około rok czasu dziewczyna z dziecięcym porażeniem mózgowym nie mogła zawrzeć związku małżeńskiego .

Pewnie masz na myśli tą historię:
http://www.se.pl/wyd...wie_184741.html
Zakończyła się szczęśliwie i oby takich "wyjątków", gdzie utrudnia się wszystko na drodze do życia we dwoje było jak najmniej.
Najbardziej szokujące w tym wszystkim jest to:

- Urzędniczka nie mogła mnie zrozumieć i stwierdziła, że mam przynieść opinię lekarza potwierdzającą, że mogę wziąć ślub - opowiada pani Kasia.
Psychiatra stwierdził, że nie ma podstaw do wydania zaświadczenia, bo pani Kasia nie jest ubezwłasnowolniona. Niestety, do urzędników to nie przemówiło - poprosili, by to sąd rozstrzygnął, czy pani Kasia może wyjść za mąż.

Przepisy przepisami, ale zabrakło tu przede wszystkim odrobiny ludzkiego podejścia. Osobiście nigdy bym nie chciała, aby w tak ważnych sprawach dla mnie musiał decydować sąd.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych