Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Elektryczne szczoteczki do zębów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_helksa_*

Gość_helksa_*
  • Gość

Napisano 25 kwiecień 2012 - 20:43

Jeśli używasz lub używałeś elektrycznej szczoteczki do zębów to bardzo proszę podziel się ze mną swoim doświadczeniem.
  • 0

#2 dani

dani

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 25 kwiecień 2012 - 22:40

Ja używam szczoteczki elektr. ok 18 lat. Do tej pory używałam dwóch tej samej firmy.
Moja posiada małą okrągłą główeczkę, przez co dla mnie bardzo ważne dociera do wszystkich zakątków.
Należy więcej poświecić jej uwagi niż w tradycyjnej gdyż ma małą powierzchnię szczotkowania.
Koszt wymiennych końcówek jest duży.
  • 0
"Warto, warto żyć" -Tuwim Julian

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 26 kwiecień 2012 - 14:10

Natomiast ja mam odmienne zdanie od @Dani (nie żeby było, że na przekór ;)). Nie używam elektrycznych szczoteczek do zębów, ponieważ swego czasu zraziłam się do nich, miałam wrażenie, że zęby są nieumyte należycie, niewyszczotkowane do końca. Dodatkowo nie czułam się komfortowo z elektrycznym urządzeniem, gdyż ciągle coś musiałam poprawić po swojemu, wobec tego wróciłam ostatecznie do tradycyjnej szczoteczki do zębów. Jestem osobą, która przywiązuje dużo wagę do higieny i ogólnego dbania o zęby, (jak duża większość z nas) i jeśli raz się do czegoś zrażę to potem trudno jest mnie przekonać do powrotu. Od tej pory jestem za tradycyjną szczoteczką do zębów, bo dobre wiem, co używam (niekiedy gabaryty mają znaczenie ;)), a i przywiązanie pewnie też ma swoje znaczenie.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 marzenah

marzenah

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 26 kwiecień 2012 - 20:58

Witaj,
ja używam takich i takich :) jednak muszę stwierdzić, że elektryczne są wg mnie bardziej dokładne. Mają małą główkę, co sprawia, iż jest nimi łatwiej dotrzeć do zakamarków jamy ustnej :) a dla mnie ma duże to znaczenie
pozdrawiam
  • 0

#5 Gość_helksa_*

Gość_helksa_*
  • Gość

Napisano 24 czerwiec 2012 - 17:32

Pięknie dziękuję za pomoc :).
  • 0

#6 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 24 czerwiec 2012 - 17:59

Nie ma to jak zwykła szczoteczka, porządnej firmy + dobrej jakości pasta do zębów, efekt murowany. ;)
  • 0

#7 Valeska

Valeska

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 00:26

I ja się nieraz zastanawiałam czy takiej nie kupić, ale z tego co słyszałam to obroty w nich są słabe a te stare podobno często się zacinały. Chociaż z tymi zwykłymi też bywa problem, bo takie co mają twarde włosy często kaleczą dziąsła i to tak że trudno już drugi raz umyć zęby tego samego dnia, natomiast te miękkie często oznaczane napisem "soft" nie usuwają zbyt bardzo osadu (szczególnie po nikotynie) przez to że te włoski za bardzo się zginają przy najmniejszym nawet przyciśnięciu.
  • 0

#8 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 11:02

Jestem szczęśliwym posiadaczem Brauna Pro-Care już z 10 lat. Handlowałem sprzętem AGD i po okazyjnej cenie kupiłem sobie tę maszynę.
Używam prawie non stop (przerwy na ręczne szczotkowanie tylko poza domem).Końcówka do elektrycznej wychodzi niewiele drożej od dobrej szczoteczki ręcznej a jakość i komfort mycia zubów nieporównywalna.
Polecam tylko oscylacyjno-pulsacyjne z wysokimi obrotami.Te najtańsze tego nie mają więc można się rozczarować.(miałem też taką)
Są jeszcze modele z irygatorem - klienci którzy dokupywali u mnie końcówki mówili że to rewelka .
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#9 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 26 czerwiec 2012 - 11:08

Elektryczne szczoteczki do zębów maja to do siebie, że trzeba kupować do nich końcówki wymienne, które niestety są bardzo drogie.

Tak jak w przypadku np. golarek nowa kosztuje 200 zł, a wymienne noże 135 zł, są to, nie bagatela dość duże koszta, ale to też w dużej mierze zależy od posiadanych środków finansowych.
  • 0

#10 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 26 czerwiec 2012 - 11:08

Elektryczne szczoteczki do zębów maja to do siebie, że trzeba kupować do nich końcówki wymienne, które niestety są bardzo drogie.

Tak jak w przypadku np. golarek nowa kosztuje 200 zł, a wymienne noże 135 zł, są to, nie bagatela dość duże koszta, ale to też w dużej mierze zależy od posiadanych środków finansowych.
  • 0

#11 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 11:17

końcówki są w kompletach 40 zł za 2 szt.czasami w promocji jeszcze jedną dają gratis (3 szt) Przy szczotkowaniu 2 razy dziennie powinny na rok wystarczyć.Nie dociskamy za mocno końcówki do zęba bo się miotła zrobi po 2 miesiącach.:rumieniec:
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych