Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jakie znacie sprawdzone firmy zatrudniające do pracy w domu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 allea

allea

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 28 marzec 2012 - 16:44

Szukam pracy. W sieci jest wiele ogłoszeń o pracy w domu. Ale jakoś nie jestem do końca przekonana co do ich uczciwości.
Dlatego tutaj pytam Was: jakie firmy są godne zaufania? Gdzie warto starać się o przyjęcie? W jakich pracowaliście, bądź pracujecie obecnie? A może macie jakieś przykre doświadczenia? Chodzi mi tu o rzetelną wymianę informacji, może wspólnie stworzymy ranking?
  • 0

#2 carlito22

carlito22

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 marzec 2012 - 17:42

Witam:)Ja także poszukuję pracy zdalnej, posiadam pierwszą grupę na wzrok stałą.

Pozdrawiam
  • 0

#3 allea

allea

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 14:47

155 razy przeczytane, a widzę, że nikt nie chce pomóc, myślę, że takie coś pomogłoby nam wszystkim. Pewnie zazdrośnie strzeżecie swoich miejsc pracy, ale przecież nie macie się czego obawiać, nikt was nie wygryzie.
Pozdrawiam i dziękuję za szeroki odzew.
  • 0

#4 ulik

ulik

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 14:55

allea szukasz ale nie jesteś do końca przekonana o uczciwości? a skąd wiesz? spróbuj. Nawet tzw. praca stacjonarna może nie być uczciwa i w większości tak niestety jest. Pracodawcy nie płacą lub płacą z opóźnieniem itd. itd. ale należy próbować to najlepsze co można zrobić. Co z tego, że ktoś Ci powie, że dana praca jest OK a gdy Ty się tam zatrudnisz zostaniesz oszukana. Pewnie miałabyś pretensję, że ktoś kto tu coś napisał okłamał Cię. Najlepiej sama próbuj, tak będzie najlepiej.
Życzę powodzenia.
  • 0

#5 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 17:50

Do allea, ja pracuję zdalnie w domu i np. obowiązuje mnie tajemnica zawodowa, szukajcie a znajdziecie.Powodzenia.
  • 0

#6 Brigid

Brigid

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 02 kwiecień 2012 - 00:11

Faktycznie dziwne. Szczególnie, że jedna z najdłuższych dyskusji tutaj dotyczy jakiejś firmy... Mikrotech, czy jakoś tak. Przeszukaj sobie pod tym kątem forum. Więcej niestety nie pomogę, bo akurat ja się tym nie interesowałam...

Do allea, ja pracuję zdalnie w domu i np. obowiązuje mnie tajemnica zawodowa


:facepalm:
Dobra, przyjmę, że nie wiesz, co to jest tajemnica zawodowa, bo że wywiad zatrudnia niepełnosprawnych w domu, to jednak wybacz, nie uwierzę ;) A nie, czekaj, jest jeszcze jedna opcja. Firma-krzak, zatrudniająca ludzi na czarno, która nie chce, żeby to wyszło.
  • 0
Mój awatar jest legalny :) Autor: Andika18 | Dreamstime.com
Prawo autorskie wymaga podania autora i źródła.
Będę wdzięczna za nie usuwanie żadnego z tych fragmentów z podpisu.

#7 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 02 kwiecień 2012 - 09:31

Podpisywałam papiery o tajemnicy zawodowej i na pewno to nie ma nic wspólnego z kontrwywiadem. Po prostu pracodawca sobie nie życzy aby informować kogokolwiek o charakterze pracy i innych drobnych niuansach. jestem zadowolona umowę mam o pracę do końca roku, pieniążki zawsze są na czas i premia świąteczna też.Pozdrawiam.


  • 0

#8 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 02 kwiecień 2012 - 11:31

Ula, każdy podpisuje dokumenty o tajemniczy zawodowej, ale ma to związek by nie rozpowiadać co się robi w sposób szczegółowy, tzn np nie omawiać programów w jakich się pracuje, jeśli licencja i patent jest własnością firmy etc, ale nie ma to zastosowania do wyjawiania nazwy firmy - pracodawcy.


  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#9 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 02 kwiecień 2012 - 12:44

Dobra, przyjmę, że nie wiesz, co to jest tajemnica zawodowa, bo że wywiad zatrudnia niepełnosprawnych w domu, to jednak wybacz, nie uwierzę ;)


Raczej nie, ale... ;)
  • 0

#10 allea

allea

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 05 kwiecień 2012 - 19:32

Ula, każdy podpisuje dokumenty o tajemniczy zawodowej ale ma to związek by nie rozpowiadać co się robi w sposób szczegółowy, tzn np nie omawiać programów w jakich się pracuje, jeśli licencja i patent jest własnością firmy etc, ale nie ma to zastosowania do wyjawiania nazwy firmy - pracodawcy.


no dokładnie, przecież nikt tu nie oczekuje, że będziesz cytować swoją umowę i wszystkie jej warunki.

A nawiązując do tematu... może ktoś zna firmę Setugo? w necie jest ich wiele ogłoszeń, a może ktoś tam pracuje i może potwierdzić, że się wypłacają?
  • 0

#11 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 16:27

http://www.bdirz.pl/...osprawnych.html

w czasie kiedy ja tam poszukiwałem pracy ( około 1 miesiąc temu) szukali osób ze znacznym schorzeniem :

* chorobą psychiczną,
* upośledzenie umysłowe,
* całościowe zaburzenia rozwojowe,
* epilepsję,
* osób niewidomych,
* tetraplegia,
* paraplegia,
* sm,
* cukrzyca,

należy wysłać na email podany na w/w stronie CV + orzeczenie o niepełnosprawności i czekać aż się odezwą

Znam kogoś kto dzięki nim pracuje jako analityk zasobów internetowych .
Praca jego polega na wyszukiwaniu za pomocą google określonych danych i wprowadzanie ich w arkusz Excel .



powodzenia
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#12 stokrotka4533

stokrotka4533

    Statysta

  • Oczekujący
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 11 kwiecień 2012 - 11:13

Witam, poszukuje pracy zdalnej, poki co to tylko telepraca jest dostepna, nikt nic nie slyszal o pracy np na stanowisko operatora danych czy cos podobnego? Mam znaczny stopien niepelnosprawnosci. Mikrotech robi przerwy i poki co czarno widac powrot do firmy. 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie realizuje dla osób niepełnosprawnych ze względu na dysfunkcję narządów ruchu, Projekt „W stronę samodzielności” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Promocja Integracji Społecznej.

W ramach Projektu w 2012 roku, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie, planuje zorganizować i przeprowadzić kursy specjalistyczne w ramach aktywizacji zawodowej. Udział w Projekcie jest bezpłatny,
  • 0

#13 Brigid

Brigid

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 11 kwiecień 2012 - 21:15

Podpisywalam papiery o tajemnicy zawodowej i napewno to nie ma nic wspólnego z kontrwywiadem.


Wybacz żart, ale naprawdę ciężko się było powstrzymać :)
Dobra, wierzę, że zwyczajnie nie wiedziałaś, w czym rzecz.

Poprostu pracodawca sobie nie życzy aby informować kogokolwiek o charakterze pracy i innych drbnych niuansach.


O, zaczynasz powoli łapać, o co w tym chodzi :) Tak, tajemnica zawodowa polega na tym, żebyś nie rozgadywała, co dokładnie robicie w pracy, żeby np. konkurencja nie mogła sobie skopiować pomysłów, czy procedur pracodawcy.

Ale nie polega na tym, żebyś nie mogła powiedzieć nikomu, gdzie pracujesz i na jakim stanowisku. To akurat są informacje jawne.

Będziesz też miała prawo (uwierz) do otrzymania świadectwa pracy i (naprawdę) do przestawienia go w razie czego odpowiednim urzędom. Będzie Ci też wolno (tak, naprawdę) wpisać sobie to doświadczenie zawodowe do CV.

I lepiej, żebyś jednak nie pisała potem w CV "firma (nazwy nie mogę podać z uwagi na tajemnicę zawodową)" bo się skompromitujesz.
  • 0
Mój awatar jest legalny :) Autor: Andika18 | Dreamstime.com
Prawo autorskie wymaga podania autora i źródła.
Będę wdzięczna za nie usuwanie żadnego z tych fragmentów z podpisu.

#14 Yanek

Yanek

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 07:36

Dlaczego na tym forum jest tyle złośliwości sarkazmu. Nie można rozmawiać na innym poziomie.
Dziewczyna ma pracę, cieszy się z tego. Nie ma może doświadczenia - tego złego doświadczenia, ale ma zapał i z radością patrzy na świat – „i tak trzymać”.
Obawiam się, że świąteczna premia też może okazać się wypłatą za nie wykorzystany urlop w ubiegłym roku. Ja też się cieszyłem, jak pod koniec roku otrzymałem wyższe uposażenie i dopiero wnikliwe przestudiowanie dokumentu, który zawsze przychodzi po wypłacie, uświadomiło mi skąd wyższe uposażenie.
Żadnych rankingów nie ma sensu robić, bo wszyscy na tym forum wiedzą o jakie firmy chodzi.
Brak wypowiedzi w tym temacie jest najlepsza wypowiedzią.
Pomimo, że są to tzw. umowy śmieciowe, każdy się cieszy, że ma pracę, że ma te parę groszy.
Generalnie pomysł zatrudniania osób niepełnosprawnych w takiej formie jest rewelacyjny. I chylę czoło przed osobą, osobami, które zorganizowały całe to przedsięwzięcie.
Natomiast realizacja, jak to bywa, ma słabe punkty nazwijmy je „ogniwa”.
Nikt o tym jednak nie będzie pisał, bo i po co. Poza tym osoby zatrudnione w tej formie, to osoby dobrze radzące sobie z obsługą internetu (na tym ich praca polega) i wiedzą, że niektóre osoby z tzw. „góry” to osoby, które są powiązane i IPON-em.
A rozmowa o pracy czy przełożonych jest tak bezpieczna jak zaglądanie kobyle pod ogon.:hehe:


Ula820, ciesz się, że masz pracę, rób swoje i się nie przejmuj. Uwagi Brygid weź do serca, chociaż mogła je podać taktowniej. Ale to są dwie strony medalu i ta dobra, którą Ty dostrzegasz i ta gorsza co widzi Brygid.
  • 0

#15 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 12 kwiecień 2012 - 11:09

Dlaczego na tym forum jest tyle złośliwości sarkazmu. Nie można rozmawiać na innym poziomie.

[.....]

Poza tym osoby zatrudnione w tej formie, to osoby dobrze radzące sobie z obsługą internetu (na tym ich praca polega) i wiedzą, że niektóre osoby z tzw. „góry” to osoby, które są powiązane i IPON-em.


Twoje wywody to nadinterpretacja, bo ani nie doszukałam się niskiego poziomu, lecz tylko lekkiej ironii, a po drugie, skąd takie przekonanie, że
"góra" powiązana z IPON-em ma zatrudnienie na takich stanowiskach?

Jestem zaskoczona Twoimi rewelacjami.
  • 0

#16 Yanek

Yanek

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 12:19

Nie niski poziom miałem na myśli (bo poziom niski w moim odczuciu wcale nie jest) ale o złośliwość, którą określasz jako ironię, ja uważam, że była niepotrzebna.
Co do rewelacji, poczytaj opisy, na niektórych portalach to spotkasz, że ludzie piszą, że w taki czy inny sposób są powiązani z IPON-em. To przecież nie jest grzechem a wręcz przeciwnie, świadczy o tym że chcą pomagać, chcą działaczami itp. Te same osoby często są zatrudnione w firmach, organizacjach, które zajmują się organizowaniem pracy dla osób niepełnosprawnych, czy to coś złego. (Przykład tylko na pw. tego się publicznie nie podaje)

Odnoszę wrażenie, że przeczytałaś moja wypowiedź tak jak chciałaś ją przeczytać.

Myślę, że publicznie nie powinno się krytykować czegoś, czego do końca może się nie zna, a dyskusja często niestety do tego się sprowadza.

Może nie mam daru do zwięzłego wypowiadania się i dlatego źle mnie zrozumiałaś.
Krótko:
- nie podobały mi się jak to określiłaś ironiczne wypowiedzi w stosunku do ula820 (można było te uwagi przedstawić inaczej);
- cieszy mnie fakt, że są firmy, które zajęły się organizowaniem pracy dla ON, choć widzę tu pewne niedopracowania;
- zauważyłem, że osoby zatrudnione w jednej z takich firm działają (jak to podają) też w IPON, więc nie stosownym i nie wskazanym jest wypowiadanie się o takiej czy inne firmie - negatywne wypowiadanie - a często takie ono jest. Pomijając fakt, że możemy sobie zaszkodzić, to też możemy niewłaściwie ocenić taką firmę.

Michalina – PRZEPRASZAM, nie chcę Cię urazić, prościej nie potrafię, mam nadzieją, że nie zinterpretujesz mojej wypowiedzi znowu negatywnie i nie doszukasz się kolejnych rewelacji.
  • 0

#17 allea

allea

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 12:48


Żadnych rankingów nie ma sensu robić, bo wszyscy na tym forum wiedzą o jakie firmy chodzi.


Ja na przykład (założycielka tego wątku) nie wiem, jestem tu nowa, nieobeznana. Znam firmę co zatrudnia ze znacznym stopniem niepełnosprawności, a także ze schorzeniami specjalnymi. A ja nie kwalifikuję się ani do jednego ani do drugiego. Naprawdę już nie wiem gdzie szukać. A nie wierzę, że wszyscy macie znaczny stopiień. :( Może jakaś dobra dusza podpowie mi coś mi na PW.
  • 0

#18 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 12 kwiecień 2012 - 13:28

Michalina – PRZEPRASZAM, nie chcę Cię urazić, prościej nie potrafię, mam nadzieją, że nie zinterpretujesz mojej wypowiedzi znowu negatywnie i nie doszukasz się kolejnych rewelacji.


Nie czuję się urażona, lecz doprawdy nie mam wiedzy o tym o czym piszesz,
stąd moje zdziwienie, a jestem na forum IPON-u juz dobrych kilka lat.

A co do mojego czytania, ano czytam to, co napisałeś, ot co...
  • 0

#19 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3585 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 12 kwiecień 2012 - 19:25

Nie czuję się urażona, lecz doprawdy nie mam wiedzy o tym o czym piszesz,
stąd moje zdziwienie, a jestem na forum IPON-u juz dobrych kilka lat.

Michi, mnie to po prostu śmieszy... Słyszałem już niejedną plotkę, niejeden nawiedzony internauta dzielił się swoimi teoriami spiskowymi na temat IPON i zawsze mnie to śmieszyło. Takim ludziom mówię zawsze: "audacter calumniare, semper aliquid haeret" i nie przejmuję się ich wymysłami...
  • 0

#20 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 19:35

Te wyszukane plotki, na temat zarobków zarządu Ipon, te błędne informacje że rozbijamy się Mercedesami, że niebawem nasz adres będzie na Karaibach..
A tu na zdjęciu poniżej widać że musimy się męczyć flotą pojazdów niewygodnych przy wsiadaniu szczególnie dla wózkowiczów, w monotonnym jednym kolorze, a o parkowaniu na trawie z powodu braku parkingu pod siedzibą stowarzyszenia nie wspomnę...

Dołączona grafika
  • 0

Jacek "Verselle"



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych