Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

lasagne...oryginal...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2012 - 16:04

Polecam dzisiaj oryginalną lesegne z Włoch:)
Swego czasu tam byłam i tej lasagne doświadczyłam:)
produkty:
*makaron do lasagne
*2 jajka
*4 ząbki czosnku
*1/2 kg mielonego mięsa
* 1 maly koncentrat pomidorowy
*1/2 szklanka wody
* 250 dkg twarogu-kostka
* 250 dkg tarkowanego sera żóltego
* sól. pieprz

WYKONANIE:
Do rondelka wlać niewiele oliwy, posiekany czosnek-kilka ząbków podsmażyć i dodać koncentrat pomidorowy, potem mięso mielone i wodę, całość kilka chwil pogotować, doprawiając solą i peiprzem.Sos twarogowy-kostkę twarogu rozdrobnić widelcem, dodać jajka i doprawic solą i pieprzem.
Na dnie wysmarowanej formy, lub ceramicznego naczynia wylać sos mięsny-tak ma być, pierwszy jest sos pomidorowo-mięsny, potem wyłożyć płaty makaronu lasagne, na to sos z twarogu i jajek, potem znowu makaron lasagne, potem sos pomidorowy i sos z jajek i twarogu doprawiony solą, a na koniec starkowany ser żólty...Piec w rozgrzanym piekarniku około 30 minut. Kroić po wystudzeniu.
  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 29 styczeń 2012 - 11:52

Już mi się zachciało jeść ;) Dzięki :) Pozdrawiam serdecznie :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 29 styczeń 2012 - 14:42

A gdzie jest napisane jak zrobic sos z jajek i twarogu??? Strasznie niedokladny ten przepis. I troche mi tu nie podchodzi to ze najpierw do naczynia wlewa sie sos......w kazdym przepisie jaki robilam na dnie ukladalo sie makaron aby calosc dobrze sie trzymala no ale spoko moze tak ma byc :P
  • 0

#4 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 29 styczeń 2012 - 14:49

Akurat tu tak jest, że pierwszy sos jest, na dnie formy, to pomidorowo-mięsny, potem płaty makaronu, na to sos twarogowy:kostkę twarogu rozdrobnić przy użyciu widelca, a następnie wbić jajka, posolić i do smaku doprawic pieprzem...Tak powstaje sos biały-twarogowo-jajeczny, on powinien byc ostatni na wierzchu, a na nim wyłożyć starkowany ser żólty...Teraz powinno być wszystko, przepraszam za niedokladność i życzę smacznego. To jest przepis oryginalny, właśnie z Włoch, pozdrawiam.
  • 0

#5 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 30 styczeń 2012 - 13:50

Za dużo grzebania w potrawach, lubię coś ciekawego i prostego!.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych