Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

objawy przepukliny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 15 styczeń 2012 - 13:15

Witam wszystkich:-)

Dziś w nocy zauważyłem, ze wykryłem u siebie pierwsze odznaki przepukliny. Tylko sam nie wiem czy aby na pewno, ale to jakieś dziwne zachowanie. Złapał mnie ból kolo tego, sądziłem, że to może być ból od żołądka, bo miałem nie tak dawno temu przeprowadzoną operację na owrzodzenie żołądka. Ale zdaniem lekarza, operacja wyszła znakomicie, przepisuje mi Nolpaze 40 mg i jest skuteczne. Także tu lekarze uważają, z e z owrzodzeniami nie powinno być żadnych problemów, a jednak coś się powtórzyło, tylko sam nie jestem pewny, czy to prawidłowe spojrzenie na to, czy ja tylko w panikę wpadam i to całkiem nie potrzebnie. To w okolicach jądra, taki mały obrzęk. Już wpadam w panikę i czytam coś o tym,, ze to grozi szpitalem i operacją. Mam obecnie dwie prace, z których na ogół jestem bardzo zadowolony, doceniany przez pracodawców. Nie jest to bardzo ciężka praca, nie wymaga wcale noszenia ciężarów, a zatem nie wiem skąd by to się wzięło. A przed wszystkim, to przepuklina bierze się od noszenia ciężarów, a tego nie mam. Mam bardzo lekkie dwie prace, nie wymagających wysiłków, bardzo je szanuję i lubię wykonywać.
Jedna jest podczas sprzątania, a druga to w Zatrudnieniu Przejściowym jako kurier pieszy. Nie wiem czy ktoś się z was orientuje, co to takiego Zatrudnienie Przejściowe - to okresowe, oczywiście nie dla każdego. Bardzo sobie cenię dwie prace i uważam, że są znakomicie zgrane. Albo ja już w taką panikę wpadam, związku z przebytą operacją, albo coś faktycznie się dzieje. Nie chciałbym ponownie wrócić do szpitala na stół operacyjny. Bronię się przed tym. Ale ta przepuklina mnie trochę boli, zwłaszcza jak się tego miejsca dotknę. Proszki przeciwbólowe trochę pomagają, może nie za dużo, ale trochę.....

martwię się o to, by coś znacznie gorszego nie przyniosło, a może ktoś z was się lepiej zna na tym. Po przebytej operacji wszystko biorę za szczegóły i bardzo poważnie traktuję

Jednym słowem martwię się o to, by coś się nie nawróciło. Gastroskopia nie wyszła idealnie, bo wykryto tylko stan zapalny, ale na ogół nie boli mnie żołądek. czasami bywają tylko nie wielkie zmiany w postaci opuchlizny, no i przede wszystkim stres i sytuacje nerwowe
  • 0

#2 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 16 styczeń 2012 - 00:29

Po operacjach brzusznych zabronione jest dźwiganie.Przepuklina pojawia się na brzuchu a Tobie pojawiło się to przy jądrach?Może się przeziębiłeś?Lepiej bierz urlop na żądanie i do lekarza pomykaj, niech to obejrzy.
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#3 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 16 styczeń 2012 - 05:45

chyba masz rację, chyba w panikę wpadłem, tylko jeśli chodzi o przeziębienie, to nie odczuwam żadnego kataru, czy coś w tym rodzaju. Bardzo dobrze się czuję, a tylu lekarzy popiera parę w ruchu. To podobno też dobrze działa na psychikę.
Nawet mój gastrolog jest tego samego zdania

Urlopu na żądanie nie ma sensu jak narazie brać, bo nie widzę potrzeby. Już nie raz coś mi wyskakiwało na ciele i jakoś samo mijało, bez pomocy lekarzy, a każdy już wie, jaka jest dziś służba zdrowia.
A czy ból nie złapał też od nagniotka, który zrobiłem sobie przy palcach na stopie?
Też chyba całkiem możliwe

No spam dopiero dużo zadziałał
Ale mnie się też wydaje, ze trochę na tle nerwowym
  • 0

#4 befkoni

befkoni

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 02 luty 2012 - 18:51

Przepuklina nie tylko powstaje poprzez dzwiganie cieżarów ale np jeszcze poprzez ciśnienie które jest wywierane na brzuch ( np jak jestes w toalecie)albo jak wstrzymujesz oddech gdy chcesz cos zrobić.

Nie wiem ile czasu jest po operacji ale ja też miałem przepukline pachwinową plus założona siatke dla wzmocnienia i powiem ze przez kilka miesiecy po operacji kilkakrotnie myślałem ze to powróciło.
Może sikałes na mrozie i cie zawiało :)
Powodzenia
  • 0
odzież dla niepełnosprawnych 4care

#5 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 02 luty 2012 - 19:40

W piątek minie 2 tygodnie od zabiegu przepukliny pępkowej ogólnie czuję się dobrze, jedynie niepokoi mnie ciągły wyciek z rany, codziennie od 2 tygodni chodzę na zmianę opatrunków, który codziennie przekrwawia, zwolnienie kończy mi się 10.02 a jeszcze nie mam zdjętych szwów, tak więc myślę że sobie przedłużę gdyż chcę na dobre wydobrzeć.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych