Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Kasa misiu kasa - za co żyjemy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 pete

pete

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 02 styczeń 2012 - 18:17

Proszę... to chyba najczęściej wymawiane słowo przez nas, osoby niepełnosprawne. Męczy mnie to, że w tym kraju będąc niedolnym do pracy nie mam szans zamieszkać poza domem, odciążyć rodziców i żyć sam. Za co, renta 500 złotych z górką, zasiłek pielęgnacyjny jakieś grosze, a same leki kosztują mnie co miesiąc kilkaset złotych. Chciałbym pracować ale nie jestem w stanie. Czy to oznacza, że to końca swoich dni mam żyć jak dziad?
  • 0

#2 zbychunt

zbychunt

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano 02 styczeń 2012 - 18:22

wlasanie tez tak nieraz mysle trza taki temat poruszac ciesze sie ze ktos go wkoncu poruszyl 
niech wkoncu panstwo polskie zroib cos dla ludzi niepelnosprawnych bo my tez chcemy zyc
  • 0

#3 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 02 styczeń 2012 - 19:31

Skąd wziąć pieniądze? Jakieś propozycje?
  • 0

#4 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 02 styczeń 2012 - 20:10

Proszę... to chyba najczęściej wymawiane słowo przez nas, osoby niepełnosprawne. Męczy mnie to, że w tym kraju będąc niedolnym do pracy nie mam szans zamieszkać poza domem, odciążyć rodziców i żyć sam. Za co, renta 500 złotych z górką, zasiłek pielęgnacyjny jakieś grosze, a same leki kosztują mnie co miesiąc kilkaset złotych. Chciałbym pracować ale nie jestem w stanie. Czy to oznacza, że to końca swoich dni mam żyć jak dziad?


A w innych krajach to dają tyle kasy że można być "samodzielnym"?Wynająć sprzątaczkę, kucharza , mieszkanie itd?
Ktoś wie jakie są zasiłki ,renty zagramanicą?
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#5 pete

pete

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 02 styczeń 2012 - 20:59

W Stanach Zjednoczonych są specjalne domy, w których osoby niepełnosprawne mają własne mieszkania i opiekę 24 godziny na dobę. W większości koszt opieki finansuje Państwo, a że opiekunowie dbają o kilkanaście osób w domu opłaty za wszystko są mniejsze. To chyba lepsze niż męczarnia dla rodziców.
  • 0

#6 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 02 styczeń 2012 - 22:44

W Stanach Zjednoczonych są specjalne domy, w których osoby niepełnosprawne mają własne mieszkania i opiekę 24 godziny na dobę. W większości koszt opieki finansuje Państwo, a że opiekunowie dbają o kilkanaście osób w domu opłaty za wszystko są mniejsze. To chyba lepsze niż męczarnia dla rodziców.


Chciałbym zauważyć, iż to "państwo", które tak ładnie finansuje domy dla ON, jest najbogatszym państwem na świecie. To chyba ma jakieś znaczenie. :s
  • 0

#7 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 03 styczeń 2012 - 00:58

o a tu głoszą że słodziutko jest w Norwegii:s
http://finanse.wp.pl...html?T[page]=11
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#8 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 03 styczeń 2012 - 02:25

o a tu głoszą że słodziutko jest w Norwegii:s
http://finanse.wp.pl...html?T[page]=11


No cudownie! Jeden podaje przykład największej gospodarki świata (USA), a drugi najbogatszego państwa w przeliczeniu na mieszkańca (Norwegia). Czy możemy zejść na ziemię?

Zamiast gadać jak by było gdyby Polska była najbogatsza (to takie pier***enie, co bym zrobił jak bym wygrał w totka 100 mln), pogadajmy jak ułatwić życie ON przy tej kasie, która jest. Pogadajmy jakie usprawnienie można wprowadzić dla ON w kraju, który jest na poziomie rozwoju jak Polska.
  • 0

#9 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 03 styczeń 2012 - 12:39

Szlak mnie trafia że ON są pozostawione bez konkretnej pomocy nie tylko finansowej ale też refundacyjnej dotyczącej środków ortopedycznych, jeszcze trzeba wywazać drzwi w różnych instytucjach aby móc coś dla siebie załatwić.
  • 0

#10 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 03 styczeń 2012 - 15:59


o a tu głoszą że słodziutko jest w Norwegii:s
http://finanse.wp.pl...html?T[page]=11


No cudownie! Jeden podaje przykład największej gospodarki świata (USA), a drugi najbogatszego państwa w przeliczeniu na mieszkańca (Norwegia). Czy możemy zejść na ziemię?

Zamiast gadać jak by było gdyby Polska była najbogatsza (to takie pier***enie, co bym zrobił jak bym wygrał w totka 100 mln), pogadajmy jak ułatwić życie ON przy tej kasie, która jest. Pogadajmy jakie usprawnienie można wprowadzić dla ON w kraju, który jest na poziomie rozwoju jak Polska.


Co żeś się tak zmarszczył jak minister?To jaką kasę mamy?
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#11 Zdzich

Zdzich

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 61 postów
  • Skąd:Lublin

Napisano 03 styczeń 2012 - 17:19

Jesteśmy krajem na dorobku, przez ostatnie 200 lat jedynie 42 byliśmy krajem niepodległym. Więc te porównania są niestosowne. W ostatnich latach zmienił się model rodziny, model rodziny wielopokoleniowej mieszkającej pod wspólnym dachem odchodzi w przeszłość. Chcemy się usamodzielniać , iść "na swoje" to dobrze, ale sądzę że nieprędko Państwo będzie stać aby zapewnić ON takie standardy życia jak w bogatszych krajach..
  • 0

Ex factis non ex dictis amici pensandi sunt


#12 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 04 styczeń 2012 - 11:10

Tak tak jeszcze długo będziemy musieli się męczyć!.
  • 0

#13 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 04 styczeń 2012 - 11:40

Wczoraj był film dokumentalny pt.Monica i David .Zapomniałem zareklamować na naszym portalu i sam oglądałem nie od początku.Film przedstawiał małżeństwo z zespołem Downa mieszkające w USA.Bohaterowie pomijając ich niepełnosprawność żyją tam jak w bajce.
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#14 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 04 styczeń 2012 - 17:26

Wczoraj był film dokumentalny pt.Monica i David.

Dalsze ich losy:
http://www.zespoldow...lszy-u-nas.html
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#15 Hoffmanek

Hoffmanek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 05 styczeń 2012 - 18:31

Down Downowi nierówny.
Ostatnio w markecie widziałem kobietę z Downem, nieco po oczach było widać, ale ona ze 100 razy bardziej kumata niż Maciek z Klanu - nie obrażając nikogo.
Z resztą widać, że ci z USA to taki lekki Down.
A znałem takiego chłopa co w ogóle nie kontrolował tego co robi, miał poważną niesprawność umysłu.

Mnie się zawsze wydawało, że Down to Down, przecież to niewłaściwy podział komórek. A jednak to coś więcej.
  • 0

#16 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 05 styczeń 2012 - 18:54

Hoffmanek Ty to byś wszystkich do jednego worka wrzucił, pamiętaj że jest blondynka i blondynka :D
  • 0

#17 pete

pete

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 06 styczeń 2012 - 10:06

http://www.fundacjaa...e_subkonto.html

Czy ja dobrze rozumiem, znajdę kogoś, kto zarabia rocznie 100 tysięcy, on płaci z tego 1800 złotych podatku, czyli 1% z tego to 18 zł. To jakiś idiotyzm to subkonto?
  • 0

#18 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 06 styczeń 2012 - 15:40

Wcale nie idiotyzm, fajny pomysł. Dzięki takiej fundacji sam sobie możesz przekazać 1% podatku :D
  • 0

KNP


#19 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 07 styczeń 2012 - 12:45

Pete nie wiem jak ty to rozumujesz ale osoby które naprawdę nie mogą sobie poradzić z kosztami które bedą musialy ponieśc ze względu na swoje kalectwo tak jak w moim przypadku(zakup 2 protez kończyn dolnych za 150.000 zł.) to naprawdę próbują wszystkiego bo niestety refundacja pokrywa tylko groszowy koszt takiego zakupu, ja abym mógł się poruszać na protezach właśnie przystąpiłem do takiej fundacji i założyłem subkonto 1% podatku. Mam nadzieje że chociaż przez te małe wpłaty z podatku przez kilka lat zdołam zebrać jakąś kwotę na wymarzone protezy które pomogą mi w normalnym funkcjonowaniu w społeczeństwie. Wiadomo że to nie są duże sumy ale przy dużej lości osób które przekażą ten 1% podatku to już jakaś kwota się uzbiera, trzeba tylko sobie uświadomić jaki jest cel tej pomocy?. Trzeba poprostu dogłębnie zrozumieć że można innym pomóż nie tracąc nic i zyskać ich wielką wdzięczność za okazane wsparcie, dlatego bardzo zachęcam wszystkich do przyłączenia się do tej inicjatywy pomocy innym :)
  • 0

#20 pete

pete

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 13:46

Znacie jakieś organizacje, fundacje, które mogą wspierać nas finansowo, zakupić jakiś sprzęt?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych