Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Poruszę temat dyskryminacji.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Basia25_*

Gość_Basia25_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2011 - 03:36

Witam.
Wiele słyszy się i mówi o dyskryminacji osób niepełnosprawnych,przez osoby pełnosprawne.Widzę to codziennie.Ale z przykrością muszę stwierdzić,że ja na tym portalu doświadczyłam dyskryminacji ze strony kilku osób niepełnosprawnych,które w mniej lub bardziej wulgarny sposób chciały abym wypisała się z tego portalu,ponieważ nie jestem osobą niepełnosprawną.Rozumiem,że każdy ma pełne prawo do wyrażania własnych opinii.Nie wiem skąd tyle agresji skierowanej w moją stronę.Czy to moja wina,że jestem sprawna?Na swoim profilu napisałam dlaczego zapisałam się na ten portal.Nie podoba mi się dzielenie ludzi na pełnosprawnych i niepełnosprawnych.Przecież wszyscy jesteśmy równi.Nie wypiszę się z tego portalu,ponieważ nadal wierzę,że znajdę przyjaźń.Wiem jak wiele przykrości doświadczają osoby niepełnosprawne,jak są wyśmiewane,wyszydzane.Mój przyjaciel Maciej również przez to przeszedł,ale proszę mi uwierzyć,że nie wszyscy pełnosprawni są tacy.Mam nadzieję,że kiedyś nadejdzie taki dzień,że runą bariery-te architektoniczne i te trudniejsze do zburzenia-w ludzkich umysłach.
  • 0

#2 Yanek

Yanek

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 07:41

Jaka dyskryminacja ??????
Od ponad trzydziestu lat jestem osobą niepełnosprawną, miałem wypadek na motorze w wieku lat 24, czyli trochę już żyję.
Pracowałem dwadzieścia pięć lat, zawsze z osobami zdrowymi. Cztery lata pracowałem prywatnie z przyjacielem (zdrowym) razem prowadziliśmy firmę on był mózgiem ja pracownikiem, bardzo mile wspominam. Niestety choroba i śmieć przyjaciela spowodowała rozpad spółki.
NIGDY, NIGDY nie doświadczyłem jakiejkolwiek dyskryminacji.
Od kilku miesięcy pracuję w zespole z osobami niepełnosprawnymi. (samo określenie osoba niepełnosprawna to dla mnie głupota, podzielmy się jeszcze na łysych, rudych, zezowatych itp.)
To co mnie zaskoczyło, to brak grzeczności, zero kindersztuby. Po prostu cham...o. To zaskoczenie dla mnie, kiedy zawsze był uśmiech, życzenia miłego dnia, wspólne spotkania poza pracą itp.
A teraz ani „proszę”, „dziękuję” (niestety w tych kontaktach, też taki się staję).Po prostu dno, teraz to czuję się dyskryminowany.
Tak to podsumuję, takiej DYSKRYMINACJI, jakiej dopuszczają się osoby niepełnosprawne (ten wyraz ciężko mi przez gardło przechodzi) między sobą, nigdzie nie spotkałem.
Mam znaczy stopień niepełnosprawności (wózek, balkonik kule).
Pozdrawiam Wszystkich, nie ważę czy są łysi zezowaci itp.
  • 0

#3 Gość_Basia25_*

Gość_Basia25_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2011 - 15:34

Jaka dyskryminacja ??????
Od ponad trzydziestu lat jestem osobą niepełnosprawną, miałem wypadek na motorze w wieku lat 24, czyli trochę już żyję.
Pracowałem dwadzieścia pięć lat, zawsze z osobami zdrowymi. Cztery lata pracowałem prywatnie z przyjacielem (zdrowym) razem prowadziliśmy firmę on był mózgiem ja pracownikiem, bardzo mile wspominam. Niestety choroba i śmieć przyjaciela spowodowała rozpad spółki.
NIGDY, NIGDY nie doświadczyłem jakiejkolwiek dyskryminacji.
Od kilku miesięcy pracuję w zespole z osobami niepełnosprawnymi. (samo określenie osoba niepełnosprawna to dla mnie głupota, podzielmy się jeszcze na łysych, rudych, zezowatych itp.)
To co mnie zaskoczyło, to brak grzeczności, zero kindersztuby. Po prostu cham...o. To zaskoczenie dla mnie, kiedy zawsze był uśmiech, życzenia miłego dnia, wspólne spotkania poza pracą itp.
A teraz ani „proszę”, „dziękuję” (niestety w tych kontaktach, też taki się staję).Po prostu dno, teraz to czuję się dyskryminowany.
Tak to podsumuję, takiej DYSKRYMINACJI, jakiej dopuszczają się osoby niepełnosprawne (ten wyraz ciężko mi przez gardło przechodzi) między sobą, nigdzie nie spotkałem.
Mam znaczy stopień niepełnosprawności (wózek, balkonik kule).
Pozdrawiam Wszystkich, nie ważę czy są łysi zezowaci itp.


Bardzo się cieszę,że nie doświadczyłeś dyskryminacji.Ja tak.Mój przyjaciel również.Napisałem więc o tym.
Poza tym ja jestem przeciwna dzielenia ludzi na sprawnych,niepełnosprawnych,zdrowych,chorych,bogatych,biednych,grubych,chudych itd.Mam własną firmę,zatrudniam 4 pracowników.Są to osoby nie w pełni sprawne z różnym stopniem niepełnosprawności i co z tego?Są doskonałymi pracownikami.
Dziękuję za wpis.
  • 0

#4 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 15:47

Wiele osób uważa, że jak ktoś należy do grupy dyskryminowanej (Murzyni, Żydzi, geje, lesbijki, niepełnosprawni itp.) to jest na tyle uwrażliwiony, że nie będzie miał uprzedzeń wobec innych grup społecznych. Niestety rozmija się to z prawdą. Można być dyskryminowanym i jednocześnie dyskryminować innych.

@Basia25

Nie popieram, ale rozumiem atak na Ciebie. Przez bariery architektoniczne i społeczne, wiele miejsc nie jest dostępnych dla ON. Do wielu miejsc trudno się dostać. W wielu miejscach trudno o akceptację i zrozumienie. Ten portal jest uznawany za "swój". A Ty wkraczasz na teren, które niektóre osoby chciałyby mieć dla siebie. Po za tym łatwiej jest narzekać na tych "niedobrych" pełnosprawnych, gdy towarzystwo składa się tylko z ON :)

Z niepełnosprawnością często wiąże się ograniczona samodzielność, podległość i uzależnienie od innych. Gdy jesteśmy uzależnieni od innych, to ci inni mają nad nami władzę. Osoby, które Ciebie wyganiają mogą w ten sposób dowartościować swoje ego, bo pokazują władzę. Chcą pokazać kto tu rządzi. Jak widać jednak ta władza jest wątła, skoro jeszcze masz tutaj profil. :D
  • 0

#5 Gość_Basia25_*

Gość_Basia25_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2011 - 15:53

Wiele osób uważa, że jak ktoś należy do grupy dyskryminowanej (Murzyni, Żydzi, geje, lesbijki, niepełnosprawni itp.) to jest na tyle uwrażliwiony, że nie będzie miał uprzedzeń wobec innych grup społecznych. Niestety rozmija się to z prawdą. Można być dyskryminowanym i jednocześnie dyskryminować innych.

@Basia25

Nie popieram, ale rozumiem atak na Ciebie. Przez bariery architektoniczne i społeczne, wiele miejsc nie jest dostępnych dla ON. Do wielu miejsc trudno się dostać. W wielu miejscach trudno o akceptację i zrozumienie. Ten portal jest uznawany za "swój". A Ty wkraczasz na teren, które niektóre osoby chciałyby mieć dla siebie. Po za tym łatwiej jest narzekać na tych "niedobrych" pełnosprawnych, gdy towarzystwo składa się tylko z ON :)

Z niepełnosprawnością często wiąże się ograniczona samodzielność, podległość i uzależnienie od innych. Gdy jesteśmy uzależnieni od innych, to ci inni mają nad nami władzę. Osoby, które Ciebie wyganiają mogą w ten sposób dowartościować swoje ego, bo pokazują władzę. Chcą pokazać kto tu rządzi. Jak widać jednak ta władza jest wątła, skoro jeszcze masz tutaj profil. :D


I będę miała.Regulamin nie zabrania mi być na tym portalu.Poza tym przez garstkę wulgarnych osób nie mogę oceniać wszystkich ludzi na tym portalu,bo przecież dostaję też miłe wiadomości.
Dziękuję za wpis.
  • 0

#6 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 21 grudzień 2011 - 17:01

[quote='Basia25' pid='175449' dateline='1324434986']
I będę miała.Regulamin nie zabrania mi być na tym portalu.[/quote]
Droga Basiu25.
Nikt nie może zabraniać Ci tu być, na forum to mylne myślenie. Masz do tego po prostu prawo, dopóki oczywiście nie łamiesz owego regulaminu.
[quote name=''Basia25' pid='175449' dateline='1324434986']Ale z przykrością muszę stwierdzić' date='że ja na tym portalu doświadczyłam dyskryminacji ze strony kilku osób niepełnosprawnych,które w mniej lub bardziej wulgarny sposób chciały abym wypisała się z tego portalu,ponieważ nie jestem osobą niepełnosprawną.[/quote']
Nie podchodź do tego w ten sposób. W każdym "stadzie" znajdzie się choćby jedna osoba (lub większa grupa osóB), której coś lub ktoś nie będzie pasować w Tobie bądź w kimkolwiek innym. Nie zmienisz tego nigdy, bo tak już jest w życiu. Nie warto się tym przejmować. Dodatkowo "wylewnie" tego w ten sposób, też nic nie da, tylko podsyca całą sytuację. Mam nadzieję, że nie o to Ci chodzi, prawda?! Zwyczajnie i po ludzku warto zakończyć to wszystko, a swoje "żale/niesnaski" zachować dla siebie. Szkoda na to cennego zdrowia, czasu i na klawiaturze palców łamania w czasie pisania. Dyskutować możesz przecież na wiele innych, ciekawszych tematów, a wtedy nie jedna osobą z chęcią Cię wysłucha/przeczyta Twoje posty.
Pozdrawiam serdecznie :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#7 Gość_Basia25_*

Gość_Basia25_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2011 - 17:23

[quote='__ANIOŁEK__' pid='175477' dateline='1324483301']
[quote='Basia25' pid='175449' dateline='1324434986']
I będę miała.Regulamin nie zabrania mi być na tym portalu.[/quote]
Droga Basiu25.
Nikt nie może zabraniać Ci tu być, na forum to mylne myślenie. Masz do tego po prostu prawo, dopóki oczywiście nie łamiesz owego regulaminu.
[quote name=''Basia25' pid='175449' dateline='1324434986']Ale z przykrością muszę stwierdzić' date='że ja na tym portalu doświadczyłam dyskryminacji ze strony kilku osób niepełnosprawnych,które w mniej lub bardziej wulgarny sposób chciały abym wypisała się z tego portalu,ponieważ nie jestem osobą niepełnosprawną.[/quote']
Nie podchodź do tego w ten sposób. W każdym "stadzie" znajdzie się choćby jedna osoba (lub większa grupa osóB), której coś lub ktoś nie będzie pasować w Tobie bądź w kimkolwiek innym. Nie zmienisz tego nigdy, bo tak już jest w życiu. Nie warto się tym przejmować. Dodatkowo "wylewnie" tego w ten sposób, też nic nie da, tylko podsyca całą sytuację. Mam nadzieję, że nie o to Ci chodzi, prawda?! Zwyczajnie i po ludzku warto zakończyć to wszystko, a swoje "żale/niesnaski" zachować dla siebie. Szkoda na to cennego zdrowia, czasu i na klawiaturze palców łamania w czasie pisania. Dyskutować możesz przecież na wiele innych, ciekawszych tematów, a wtedy nie jedna osobą z chęcią Cię wysłucha/przeczyta Twoje posty.
Pozdrawiam serdecznie :)
[/quote]
Nie zamierzam tego kończyć.To jest dział "wolna dyskusja" i mam pełne prawo napisać co myślę.Czy się to komuś podoba czy nie.
  • 0

#8 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2011 - 17:38

Jeżeli można zapytać, to czego oczekujesz w tej dyskusji?
@Aniołek trafnie podsumowała Twój problem i nie kwestionuje Ciebie i Twojego prawa do wypowiedzi.
Ale wyobraź sobie, jakby tak każdy wylewał swoje żale pod kątem incydentalnych zdarzeń...?
Jeden incydent nie świadczy, że to jest regułą na tym forum.
A jeżeli ktoś faktycznie Cię obraził to są jeszcze admini i biuro@ipon.pl i tam możesz zgłaszać nieprawidłowości.
  • 0

#9 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2011 - 17:40

basia ale czemu tak agresywnie odpisujesz?? myslisz ze to ci pomorze? Musze cie zmartwic otoz nie nie pomoze a nawet pogorszy twoje relacje z nami, wiec wyluzuj posladki troche a z osobami, ktore cie dyskryminuja zwyczajnie nie gadaj.
  • 0

#10 villemka

villemka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 17:43

dokladnie tak.mnie tez spotkalo tutaj pare niemilych incydentow, ze strony OP i ON,i co?mam sie napuszyc i wywsciekiwac[nie wiem czy istnieje takie slowo w polskim jezyku...] na forum ze tak bylo?no pomysl chwile...:( wedlug mnie dyskusja w ogole jest nie potrzebna poniewaz niczego nowego nie wnosi.pozdrawiam;) popieram co pisze Lilith :)
  • 0
:heart: żyj tak żeby nikt przez Ciebie nie płakał :heart:

#11 Gość_Basia25_*

Gość_Basia25_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2011 - 17:49

[quote='michalina' pid='175479' dateline='1324485508']
Jeżeli można zapytać, to czego oczekujesz w tej dyskusji?
@Aniołek trafnie podsumowała Twój problem i nie kwestionuje Ciebie i Twojego prawa do wypowiedzi.
Ale wyobraź sobie, jakby tak każdy wylewał swoje żale pod kątem incydentalnych zdarzeń...?
Jeden incydent nie świadczy, że to jest regułą na tym forum.
A jeżeli ktoś faktycznie Cię obraził to są jeszcze admini i biuro@ipon.pl i tam możesz zgłaszać nieprawidłowości.
[/quote]

Skąd w was tyle negatywnych emocji?Poza tym czy ja pisałam,że to był jeden incydent?Nic podobnego.Proszę dokładnie czytać treść a następnie potem się wypowiadać.Na temat aniołka nie wypowiadam się.Nie jest dla mnie wiarygodna osoba która pisze pod każdym wątkiem na forum.Piszę o tym co mnie spotkało i czego doświadczyłam.Nie będę milczała i udawała,że nie było tematu.I to nie są moje żale.Opisałam tylko to co miało miejsce.Poza tym napisałam przecież,że nie oceniam całego portalu pod kątem kilku osób.A,że nie zgadzacie się ze mną-to normalne.Każdy ma prawo do swoich wniosków i opinii.
Dziękuję za wpis. 
[quote='villemka' pid='175482' dateline='1324485801']
dokladnie tak.mnie tez spotkalo tutaj pare niemilych incydentow, ze strony OP i ON,i co?mam sie napuszyc i wywsciekiwac[nie wiem czy istnieje takie slowo w polskim jezyku...] na forum ze tak bylo?no pomysl chwile...:( wedlug mnie dyskusja w ogole jest nie potrzebna poniewaz niczego nowego nie wnosi.pozdrawiam;) popieram co pisze Lilith :)
[/quT
To proszę nie brać udziału w dyskusji.Nikt nikogo do niczego nie zmusza.
Dziękuję za wpis. 
[quote='Lilith' pid='175481' dateline='1324485647']
basia ale czemu tak agresywnie odpisujesz?? myslisz ze to ci pomorze? Musze cie zmartwic otoz nie nie pomoze a nawet pogorszy twoje relacje z nami, wiec wyluzuj posladki troche a z osobami, ktore cie dyskryminuja zwyczajnie nie gadaj.
[/quote]

Nie rozumiesz pojęcia agresji.A ten fragment z pośladkami jest nie na miejscu.
  • 0

#12 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2011 - 17:53

Nie jest dla Ciebie wiarygodna osoba bo?????? Bo ma duzo postow??? Przeciez to smieszne!!! Aniolka nie poznalam osobiscie nawet z nia nie rozmawialam ale czytajac jej wpisy uwazam ze jest fajna rozsadna dziewczyna. Piszesz tu z wielkim dasem i pretensjami...kazdemu odpisujesz jakbys po pysku lala...wez dziewczyno sie ogarnij nie masz 15 lat juz. NIE GADAJ Z OSOBAMI, KTORE CIE DYSKRYMINUJA i po krzyku.

A to z negatywnymi emocjami u nas to juz w ogole przegielas palke konkretnie bo jak widze do tej pory to ty takie emocje tu nam uzewnetrzniasz.
  • 0

#13 Gość_Basia25_*

Gość_Basia25_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2011 - 17:55

Nie jest dla Ciebie wiarygodna osoba bo?????? Bo ma duzo postow??? Przeciez to smieszne!!! Aniolka nie poznalam osobiscie nawet z nia nie rozmawialam ale czytajac jej wpisy uwazam ze jest fajna rozsadna dziewczyna. Piszesz tu z wielkim dasem i pretensjami...kazdemu odpisujesz jakbys po pysku lala...wez dziewczyno sie ogarnij nie masz 15 lat juz. NIE GADAJ Z OSOBAMI, KTORE CIE DYSKRYMINUJA i po krzyku.


Nie będę wdawała się w pyskówki.Czytaj uważnie słowo pisane.
  • 0

#14 villemka

villemka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 17:56

:@ nie będę ukrywała że to co napisałaś,sprawiło mi ogromna przykrość!mam takie samo prawo do udziału w KAŻDEJ dyskusji na tym forum,jak Ty dziewczyno!od bardzo dawna jestem uzytkowniczka tego forum i nikt mnie nie zniecheci tego typu chamskimi postami do odejscia stad.dziekuje.
  • 0
:heart: żyj tak żeby nikt przez Ciebie nie płakał :heart:

#15 Gość_Basia25_*

Gość_Basia25_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2011 - 17:59

:@ nie będę ukrywała że to co napisałaś,sprawiło mi ogromna przykrość!mam takie samo prawo do udziału w KAŻDEJ dyskusji na tym forum,jak Ty dziewczyno!od bardzo dawna jestem uzytkowniczka tego forum i nikt mnie nie zniecheci tego typu chamskimi postami do odejscia stad.dziekuje.


Nie to miałam na myśli.Nie przeinaczajcie moich myśli.Oczywiście,że każdy ma prawo do pisania postów,zakładania wątków itd.
Bardzo Cię przepraszam.Nie chciałam Ci sprawić przykrości.
  • 0

#16 villemka

villemka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 18:01

przepraszac mnie nie musisz.zachowuj sie poprostu jak dorosla osoba[jestes nia w koncu sadzac po roczniku]a bedzie w porzadku.
  • 0
:heart: żyj tak żeby nikt przez Ciebie nie płakał :heart:

#17 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2011 - 18:03

Nie będę wdawała się w pyskówki.Czytaj uważnie słowo pisane.


A ja uważam, że ktoś tu po prostu "bije pianę"

Proponuję zamknąć wątek.
  • 0

#18 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2011 - 18:04

Basia jak jakies osoby cie dyskryminuja to zglos ich nick do administracji. Takie posty na forum nie maja najmniejszego sensu. Jestem tu dlugo i wiem co pisze. Nie zmieni to Twojej sutuacji.
  • 0

#19 Gość_Basia25_*

Gość_Basia25_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2011 - 18:04

przepraszac mnie nie musisz.zachowuj sie poprostu jak dorosla osoba[jestes nia w koncu sadzac po roczniku]a bedzie w porzadku.


Właśnie dlatego,że jestem osobą dorosłą piszę to co myślę,a nie to co ma się podobać innym.I nie będę milczała.Warto bronić swoich opinii.Na tym też polega dorosłość.
  • 0

#20 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2011 - 18:06

Michalina ma raje tez uwazam ze ten watek powinien zostac zamkniety bo do niczego dobrego nie prowadzi. A poza tym taki temat juz jest na forum. Po co go powielac?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych