Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Rozmowa na temat pewnego zdjecia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 30 listopad 2011 - 17:59

http://www.facebook....&type=1
Co o tym myślicie? Szokuje Was to a może nie? Czy sprawna kobieta/mężczyzna musi się aż do tego stopnia upodabniać do O.N.?
Piszcie wszystko co pomyśleliście,poczuliście po zobaczeniu tego zdjęcia.
Moje odczucia są takie-pierwsza reakcja zaskoczenie, nawet nie szok tylko właśnie zaskoczenie,a następna myśl: Oceniam to negatywnie.Wcale nie ze względu na nagość tylko czy całując się z osoba na wózku muszę się zniżać do jego poziomu?
A z drugiej strony sex O.N. nigdy nie będzie "filmowy" i może trzeba to pokazać aby innym to uświadomić? Ale ten pomysł z kołami w rękach dziewczyny jest zrobiony według mnie tylko po to żeby zaszokować odbiorce.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#2 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 18:25

(...) Ale ten pomysł z kołami w rękach dziewczyny jest zrobiony według mnie tylko po to żeby zaszokować odbiorce.


Eee... z igły widły robisz. Ja wiem, że niektórzy dziwnie reagują na figury geometryczne. Zwykle najwięcej kontrowersji wzbudza krzyż. Ale żeby czepiać się kół? Co szokującego jest w kołach? Krzyż przynajmniej jest nośnikiem jakiejś ideologii. A koła?
  • 0

#3 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 30 listopad 2011 - 18:39


(...) Ale ten pomysł z kołami w rękach dziewczyny jest zrobiony według mnie tylko po to żeby zaszokować odbiorce.


Eee... z igły widły robisz. Co szokującego jest w kołach? Krzyż przynajmniej jest nośnikiem jakiejś ideologii. A koła?

Bo myślę sobie ze normalny zdrowy człowiek jak klęczy przy O.N. to po prostu klęczy i tyle kropka.Po co te koła? No chyba ze potraktujemy je jako afrodyzjak seksualny :) Ale ok szok to może za duże słowo.
Ps.Proszę nie mieszaj do tego krzyża nie ma on nic wspólnego z tym tematem.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#4 slonecznik

slonecznik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 18:42

A mnie się to zdjęcie podoba. Według mnie autor dotyka seksualności ON, porusza odwieczny problem relacji pełnosprawni i niepełnosprawni,a także uczula na fakt,że niepełnosprawnym można zostać w każdej chwili.Np. po wypadku. Myślę,że może to otworzyć oczy tym, którzy boją się wiązać z kimś kto np. porusza się na wózku.
Ja to zdjęcie odbieram tak.
  • 0
Prawdę o sobie ujrzysz tylko w oczach innych...

#5 majjkka

majjkka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 19:01

Mnie to zdjęcie nie szokuje. Koła może mają oznaczać "równi". W przenośni ...
Autor tak widzi relacje os - on.
  • 0

#6 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 19:04

Zabawiłem się z tłumaczem google i mi wyszło:

tylko nie do pokonania są bariery mentalne
Abbattiamole
i wygramy z RASIZMEM
który jest w nas!!!


czyli chodzi o szok i myślenie nad barierami.
  • 0
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)

#7 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 19:09

Profesjonalna wulkanizacja :rumieniec:. Serwisantka dostosowała się do klienta ,co za poświęcenie.
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#8 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 19:18



(...) Ale ten pomysł z kołami w rękach dziewczyny jest zrobiony według mnie tylko po to żeby zaszokować odbiorce.


Eee... z igły widły robisz. Co szokującego jest w kołach? Krzyż przynajmniej jest nośnikiem jakiejś ideologii. A koła?

Bo myślę sobie ze normalny zdrowy człowiek jak klęczy przy O.N. to po prostu klęczy i tyle kropka.Po co te koła? No chyba ze potraktujemy je jako afrodyzjak seksualny :) Ale ok szok to może za duże słowo.
Ps.Proszę nie mieszaj do tego krzyża nie ma on nic wspólnego z tym tematem.


Nie mieszam, tylko zauważam analogię. Niektórych oburza łączenie krzyża z nagością, a Ciebie szokuje łączenie nagości z kołami. I krzyż/krzyżyk i koło to proste figury geometryczne, symbole. Czepianie się, bo ktoś wykorzystał daną figurę geometryczną lub symbol w swojej twórczości to lekka przesada. Tylko ja się pytam co złego jest w nagości?

Jeśli chodzi o interpretację zdjęcia to ja widzę to tak: kocham Ciebie, i jestem wstanie dostosować się do Ciebie i Twojej niepełnosprawności.
  • 0

#9 Valeska

Valeska

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 00:31

Moim zdaniem jedynie ta nagość jest nie do końca potrzebna, bo jeżeli przedstawieni są w relacji partnerskiej, to wiadomo, że prędzej czy później i tak się "położą".

Jeśli chodzi o interpretację zdjęcia to ja widzę to tak: kocham Ciebie, i jestem wstanie dostosować się do Ciebie i Twojej niepełnosprawności.


Ja też podobnie odczytuję ten przekaz...

Niektórych oburza łączenie krzyża z nagością, a Ciebie szokuje łączenie nagości z kołami. I krzyż/krzyżyk i koło to proste figury geometryczne, symbole.


Tu akurat nie do końca się zgodzę, bo jednak różnią się między sobą te krzyże. Jeżeli poprzeczka umiejscowiona jest po środku, to rzeczywiście można to odczytywać jako znak plus, lub figurę geometryczną, natomiast jeżeli znajduje się znacznie wyżej to już można to odczytywać głównie jako symbol religijny, bo w geometrii jak również dziedzinach pokrewnych nie ma chyba i nigdy nie miał zastosowania taki znak...
  • 0

#10 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 01 grudzień 2011 - 12:03

... a Ciebie szokuje łączenie nagości z kołami

Mnie to wcale nie szokuje i nie mam nic przeciwko nagości tej pary,uważam tylko ze nie potrzebne są te koła od wózka na zdjęciu.Gdy by ich nie było to odbiór tego był by bardziej naturalny.

Tylko ja się pytam co złego jest w nagości?

Odpowiadam-nic zupełnie nic.
Koniec Ja już swoje zdanie powiedziałam i czuje ze się powtarzam.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#11 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 12:10

Tu akurat nie do końca się zgodzę, bo jednak różnią się między sobą te krzyże. Jeżeli poprzeczka umiejscowiona jest po środku, to rzeczywiście można to odczytywać jako znak plus, lub figurę geometryczną, natomiast jeżeli znajduje się znacznie wyżej to już można to odczytywać głównie jako symbol religijny, bo w geometrii jak również dziedzinach pokrewnych nie ma chyba i nigdy nie miał zastosowania taki znak...


A jak poprzeczka jest znacznie niżej to mamy krzyż odwrócony, a to jest już propagowanie satanizmu :)
Dorota Nieznalska miała proces pomimo, że poprzeczka była pośrodku, jej praca bardziej wyglądała jak plus (ktoś inny powie krzyż równoramienny). 

... a Ciebie szokuje łączenie nagości z kołami

Mnie to wcale nie szokuje i nie mam nic przeciwko nagości tej pary,uważam tylko ze nie potrzebne są te koła od wózka na zdjęciu.Gdy by ich nie było to odbiór tego był by bardziej naturalny.


Ok, nagość nie szokuje, ale koła już tak? :)
Jak dla mnie to ta pani mogłaby się przebrać za taksówkę, a nawet traktor. Rozumiem, że można to uznać to za głupie. Ale nadal nie rozumiem co w tym szokującego.
  • 0

#12 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 01 grudzień 2011 - 17:50

Zdjęcie artystyczne, mnie nie szokuje, najwyżej intryguje, co autor zdjęcia miał na myśli ;)
Te koła może i faktycznie niepotrzebne
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#13 villemka

villemka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 18:06

zdjecie fajne,ale kola sa tu zupelnie niepotrzebne
  • 0
:heart: żyj tak żeby nikt przez Ciebie nie płakał :heart:

#14 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 19:10

A ja sądzę, że to właśnie kółka w rękach dziewczyn dodają wyrazu fotografii.
Bez nich byłoby banalne i pewnie zaginęłoby wśród miliona innych: mniej lub bardziej podobnych.
Należy pamiętać, że fotograf to także artysta, posługujący się przenośnią lub innymi środkami wyrazu.

  • 0

#15 Brigid

Brigid

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 02 grudzień 2011 - 00:53

Ale te kółka są właśnie fajne - tutaj symbolizują wejście w świat drugiej osoby. Piękny przekaz.

A jak ktoś na tak niewinne zdjęcie reaguje szokiem, to najwyraźniej czegoś się boi i może tylko samemu sobie odpowiedzieć czego...
  • 0
Mój awatar jest legalny :) Autor: Andika18 | Dreamstime.com
Prawo autorskie wymaga podania autora i źródła.
Będę wdzięczna za nie usuwanie żadnego z tych fragmentów z podpisu.

#16 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 02 grudzień 2011 - 02:51

Zdjecie jest swietne i nie ma w nim nic szokujacego :) nie rozumiem co nas ON moze w nim szokowac. Co innego gdybysmy byli OS to coz dla nich nasze zycie to troche tabu ale tu? Bez przesady. A kolka sa bardzo potrzebne dzieki nim zdjecie jest wyraziste i oryginalne :)
  • 0

#17 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 02 grudzień 2011 - 11:11

Samo życie zdjęcie jest w porzadku.
  • 0

#18 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 02 grudzień 2011 - 12:44

Mnie też się podoba i to baardzo.
  • 0

#19 mart19

mart19

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 02 grudzień 2011 - 14:18

 
Potrafi przelamac tabu .Mnie sie podoba
  • 0
Moze dla swiata jstes nikim,ale dlaniektorych jestes całym swiatem

#20 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 02 grudzień 2011 - 16:01

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=139729769400525&set=a.139729546067214.14537.100000905084473&type=1&theater
Oceniam to negatywnie.Wcale nie ze względu na nagość tylko czy całując się z osoba na wózku muszę się zniżać do jego poziomu?

No soooooorry, gościu raczej nie wstanie do poziomu osoby zdrowej :facepalm: :P :)

Mam nadzieję, że źle zrozumiałem Twoją wypowiedź... (joke!)

Poza tym...nic szokującego. Fajnie nawet wyszło :)
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych