Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Kształcenie osób dorosłych niepełnosprawnych.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Mariusz46

Mariusz46

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 październik 2011 - 17:23

Witam, jestem studentem pedagogiki specjalnej 5 roku, potrzebuje od was informacji na temat ,, Kształcenie osób dorosłych niepełnosprawnych'' za informację na ten temat bardzo dziękuje, pozdrawiam :-)
  • 0

#2 kiki29

kiki29

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 czerwiec 2012 - 22:33

Myśłe że zawodów szkołach dla osób z mniejszą Niepełnosprawność intelektualną nie ma takich aby mogły znaleść taką prace na rynku aby mogły się utrzymać ale i była by to forma terapi takie osoby nie mają wogóle strartu do życia i są odstawiane na boczny tor .Według Mnie lekwidacja zakładów chronionych nie powinno się lekwidować .Bo w takch zakładach ludzie chore powinni pracować i przystosowywać do warunków normalnego otoczenia ze zdrowymi i uczyć ich jak normalnie postępować w miare przyzwojicie takich którzy nadają się i nie robią innym krzywdy.!!!! 
Moim zdaniem osoby które są osobami niepełnosprawnymi i są miej intelektualne i chodzą do szkół specjalnych takie szkołach powinni uczyć dzieci tego aby mogły se w życiu dawać rade na co dzień np załatwianiu jakich kol wiek rzeczy jak wypełnianie wydruków na poczcie lub w urzędach,banki .Ale także w takich szkołach wprowadzonej zostać języki do wyboru też się mogą podstawy komuś przydać w życiu ,pierwsza pomoc ,i inne takie aby życie na co dzienne które są dla zdrowych blachę nie były z ich punktu widzenia rzeczą nie do zrobienia .Według Mnie znalazły by się osoby które podjęły by się w poświęceniu na naukę w szkole o niższym poziomie jak szkołach normalnych ale wyższym niż szkoła specjalna i takie osoby w tedy miały szanse na dalszą szkołe jak np sszkołłach zawodowych normalnych a w tedy taka osoba może by zdecydowała się na dalszą naukę ale furtka nie powinna być zamknieta a taka osoba sama podejmie co z sobą zrobi z swojim losem a jego wiedza nie była by taka zaniżona jak po szkole specjalnej .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych