Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

O wszystkim i o niczym


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2011 - 11:49

Piszę ten wątek żeby "ostateczna instancja" iponu nie usuwała postów zasłaniając się regulaminem i odpowiedzialnością za porządek na forum. Chciałbym żeby tu mówić na różne tematy,nie trzymać się jednego. Ja chcę znowu się odnieść do pozbycia się stąd Uli40 i chcę zaznaczyć że to nie jest polemika z adminem,gdy zaraz zacytuje mi fragment regulaminu.To ma być komentowanie lub krytyka władz portalu,jak również pochwały.Ale też rozmowy od pogody do seksu i polityki. Mnie ciekawi uzasadnienie pozbycia się Uli40,rzekomo drastyczne zdjęcia.Podobno gdyby były wytworem techniki,efektów komputerowych to już nie były by drastyczne.Zabawne,otóż można znaleść drastyczne animowane foty,rozumiem że takie są dopuszczalne. Ja ten obrazek za który mnie ocenzurowano wkleiłem z poczytnego prawicowego portalu,który jakoś nie widzi w tym nic drastycznego. Co o tym myślicie,te linki wywołały u Was obrzydzenie? Czy w temacie o płodach powinny być cenzurowane obrazki z płodami? I czy animacje komputerowe nie wywołały by u Was obrzydzenia? Cieszycie się że pozbyto się Uli40? Czy teraz już jest lepiej gdy Jej nie ma?Czy ten portal jest neutralny światopoglądowo? Przyznam że trochę zainspirował mnie do napisania tego wątku problem tzw "elity". Wichrzycieli,ba nawet sekty,grupy agresywnie ewangelizującej i zakłócającej spokój innych użytkowników,bo takie odniosłem wrażenie.Można było o tym poczytać na forum,a nawet na blogu pewnego pana. Czy posty Uli40 były aż tak szkodliwe? Czy na czacie siała nienawiść?
  • 0

#2 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 18 październik 2011 - 15:42

[...] Cieszycie się że pozbyto się Uli40?


Ja się osobiście nie cieszę, zauważam jednak że mogło być gorzej. Ula40 weszła na forum ze swoimi poglądami i z tymi samymi je opuściła. A mogła opuścić je z poglądami admina :)

To co się stało obrazuje animacja:
Dołączona grafika
Tej traumy nie można tak zostawić :D. Proponuję oczyszczającą ankietę pt "Co powinien zrobić administrator Marder w kontekście swojego czynu o nazwie ban usera Ula40" (proponuje możliwości odpowiedzi - można wybrać kilka):
  • Nic
  • Zmienić nazwę usera "darmozjad" na "Ula40 v.2.0"
  • Utworzyć usera "Ula40" i pisać w jego imieniu
  • Złożyć obszerną samokrytykę
  • Dać sobie bana
  • Poprosić osobę piszącą pod nickiem "Ula40" o adres i pojechać tam z bukietem kwiatów (oczywiście dużym)

PS
Kasacja profilu, to nie kasacja człowieka. Ula40 wróci na forum pod innym nickiem i dalej będzie chrystianizować. Misjonarz nie poddaje się nigdy. Kiedyś rozmawiałem ze znajomym księdzem proboszczem i on mi opowiadał jak do niego na plebanię kilkukrotnie przychodzili Świadkowie Jehowy celem "resocjalizacji duchowej" księdza proboszcza.
Tu na forum ujawniła się wielka i atrakcyjna nawróceniowo banda agnostyków/ateistów/apostatów/satanistów. Żaden ewangelista nie odpuści takiej gratki :)
  • 0

KNP


#3 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2011 - 19:22

Kasacja profilu, to nie kasacja człowieka. Ula40 wróci na forum pod innym nickiem i dalej będzie chrystianizować.


Stawiam 70 do 30 % że tak się nie stanie, a na pewno nie w najbliższym czasie. Już prędzej dojdzie do głosu permanentna obraza i uniesienie honorem.

Misjonarz nie poddaje się nigdy. Kiedyś rozmawiałem ze znajomym księdzem proboszczem i on mi opowiadał jak do niego na plebanię kilkukrotnie przychodzili Świadkowie Jehowy celem "resocjalizacji duchowej" księdza proboszcza.


Ksiądz nie powinien być zaskoczony. Tradycje misyjne kościoła są dalece starsze.

A jaka jest twoim zdaniem różnica między ewangelizowaniem a głoszeniem własnej opinii?

Tu na forum ujawniła się wielka i atrakcyjna nawróceniowo banda agnostyków/ateistów/apostatów/satanistów. Żaden ewangelista nie odpuści takiej gratki :)


To działa w 2 strony.

Ula to dobry materiał na męczennika forumowego. Na przykładzie jej losu wypełnia się symbolika ewangelii. Skazana przez Piłata (administrator), który jednocześnie oszczędza większych zbrodniarzy (np. mnie). Ukrzyżowana przez żołnierzy ( modów) którzy nie wiedzieli co czynią . Apostołowie (Elita) są rozproszeni i nie wiedzą co czynić. A wszystko to za głoszenie słowa bożego. Obecnie Ula nie żyje na tym forum, ale pewnego dnia zmartwychwstanie i powróci by sądzić swych prześladowców.
  • 0

#4 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 18 październik 2011 - 19:36

A co tu się dziwić jednego dnia Oli miał 3 pozytywy za czynny udział w pułapce rentowej zaś na drugi dzień już 30 % ostrzeżeń ha ha ha. Będąc wielokrotnie na wielu forach dochodzę do wniosku, że nie ma co się zbytnio angażować, udzielać prywatnych informacji szczerych porad, gdyż zawsze znajdzie się ktoś kto to wyśmieje zaneguje zablokuje itd. Pewna osoba na podobnym portalu postawiła innej użytkowniczce karty w nadziei, że ta zachowa je dla siebie, jednak postąpiła inaczej umieszczając informacje na forum. Byłem też na portalu o ostrej tematyce erotycznej, sam z niego zrezygnowałem widząc co kto pisze i jak podchodzi do tego admin jednych chwali drugich gani. Nigdy żadne forum nie będzie neutralne zawsze trzeba pisać pod gusta adminów nie zważając na regulamin, którego i tak 99 % forumowiczów nie czyta. Amen
  • 0

#5 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2011 - 19:38

Mnie tylko dziwi nowy user, ktory dziwnym zbiegiem okolicznosci zalogowal sie chwile po wykopaniu uli i swoj pierwszy post napisal w jej obronie :). Nieprawdopodobne .... a Ulencja i tak powroci aby zbawiac zblakane owieczki iponu :D
  • 0

#6 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 18 październik 2011 - 19:43

Jakoś nie widzę tu nikogo nowego, żeby miał zaledwie kilka postów, Lilith możesz jaśniej o kim mowa??
  • 0

#7 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2011 - 19:45

Jakoś nie widzę tu nikogo nowego, żeby miał zaledwie kilka postów, Lilith możesz jaśniej o kim mowa??

[...]nowy user, ktory dziwnym zbiegiem okolicznosci zalogowal sie chwile po wykopaniu uli i swoj pierwszy post napisal w jej obronie :).

[*] Zmienić nazwę usera "darmozjad" na "Ula40 v.2.0"


Najprawdopodobniej o to: http://www.ipon.pl/f...d.php?tid=13821
  • 0

#8 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2011 - 19:46

Nie nie,nie bedzie żadnej chrystianizacji,nigdy jej nie było.No chyba że wyrażanie swego zdania to jest agitacja.Jestem tu kilka miesięcy,nie zawsze zgadzam się z Ulą40,ale odróżnijcie wyrażanie swojego zdania od agitacji.To tylko moje osobiste spostrzeżenia,jako zaślepionego fanatyka religijnego siejącego nienawiść na portalu.Ula40 nie agitowała,poczytajcie posty.Sami widzicie że wywalono ją nie za agitację tylko za płody.Już pisałem,to ma być rozpasany swobodny wątek,mam nadzieję? Cenzura,no bo kto tu jest fanatykiem???? Prolife,oszołomy,a ona odnosiła się do rozmówcy z pełną kulturą i szacunkiem
  • 0

#9 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 18 październik 2011 - 20:36

[...] A jaka jest twoim zdaniem różnica między ewangelizowaniem a głoszeniem własnej opinii?[...]

Przykład głoszenia opinii:
"Ja tak uważam i dlatego tak myslę i się zachowuję"
Przykład ewangelizacji:
"Masz mieć taką samą opinię jak moja, bo:
  • pójdziesz do piekła
  • nie ma innej alternatywy"

Nie nie,nie bedzie żadnej chrystianizacji,nigdy jej nie było.No chyba że wyrażanie swego zdania to jest agitacja.[...]

Moim zdaniem była (i będzie :) )
http://pl.memgenerat...-tylu-pl-ffffff
  • 0

KNP


#10 MIXI

MIXI

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 154 postów

Napisano 18 październik 2011 - 20:48

Jak to łatwo przychodzi naigrywać się z kogoś i pomawiać że się zarejestruje pod innym nickiem itp. Tylko ten ktoś nie moze sie bronić. Akurat niektórych z osób tu piszących nie podejrzewałam o używanie tak mało merytorycznych argumentów ale cóż to co piszecie świadczy tylko o was :)
  • 0

#11 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 18 październik 2011 - 21:25

O ile wiem, to Ula40 ma stały adres IP i ma bana na Forum i na Czat.
  • 0
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)

#12 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 19 październik 2011 - 09:22

I jak mamy być traktowani jednakowo z osobami pełnosprawnymi jak same osoby niepełnosprawne stawiają nam przeszkody w wypowiadaniu własnych poglądów i myśli.
  • 0

#13 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2011 - 10:15

Proszę admina tego forum o wykasowanie mojego konta wraz z wpisami. Swoją prosbę ślę też na biuro@ipon.pl
To forum, w takim kształcie, w jakim jest zarządzane, nic na tym nie starci. A ja tym bardziej. Życze miłego kwękania w "oświeconym", "nowoczesnym", "postępowym" towarzystwie wzajemnej adoracji :)
  • 0

#14 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2011 - 12:22

Yyy... Dawno mnie nie było i nie jestem w temacie, ale mimo wszystko nie rozumiem... Żeby usunąć kogoś z forum z powodu wklejenia zdjęć płodów? A na biologii to niby nie pokazują jak wygląda płód??? Skoro nawet ksiądz na religii w szkole średniej pokazuje film o aborcji swoim uczniom i tam widać dokładnie płody... Ilustracji nie brakuje również w sieci... wystarczyło usunąć ten jeden wpis z obrazkami jeśli był on gorszący innych, a nie banować jej konto... Inni też są męczący (moim zdaniem bardziej niż trochę męczący - wręcz upierdliwi) w tym co piszą tu na forum i nikt ich nie banuje !!! Pewnie w tej chwili Ula40 czuje się niesprawiedliwie potraktowana i coraz bardziej traci WIARĘ W LUDZI. To jest forum dla niepełnosprawnych więc powinniście z tego powodu być bardziej tolerancyjni - nie chodzi mi tutaj o pozwolenie samowolę i rozpustę, ale żeby od razu usuwać kogoś? Przesada... :s

Takie jest moje zdanie - AMEN! (proszę nie komentować i nie cytować mojego postu. Nie mam ochoty na konwersację z wami.)
  • 0

#15 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2011 - 12:48

Ale teraz nastaje błogi spokój,sekciarstwo jest konsekwentnie eliminowane ;) Szczerze wątpię że Ula40 powróci pod innym nickiem by wznowić rzekomą działalność misjonarską. Trochę się rozpędzam na przód tym stwierdzeniem,ale ciekawe czy nowe nicki o podobnych poglądach nie będą podejrzewane że to Ula40 w nowym przebraniu :D Też przestaje poważnie traktować niektóre rozmowy i niektórych ludzi,co nie potrafią odróżnić wyrażania katolickich poglądów od agitacji. Tu większość rozmówców to beton,nie tylko ci co nie ujadają na katolików.W sumie to dobrze,że nie są jak chorągiewki na wietrze.Pochwalam że trzymają się swoich racji.A nawracanie równie dobrze można zarzucić innym,co przekonują do jedynie słusznych poglądów,swoich poglądów. Przecież wielu z nas upiera się przy swoim i próbuje przekonać innych,czy to nie nawracanie? Bo skoro Ula40 agituje,to jak nazwać argumenty jej przeciwników??? Myślę że wyrażanie katolickich poglądów niektórym kojarzy się z misjonarzami,mają to wbite w psychikę.Ja zauważyłem że to inni chcą bardziej agitować,uważając ludzi typu Ula za jakiś zbłąkanych i zaślepionych.
  • 0

#16 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2011 - 13:34

Proszę admina tego forum o wykasowanie mojego konta wraz z wpisami. Swoją prosbę ślę też na biuro@ipon.pl
To forum, w takim kształcie, w jakim jest zarządzane, nic na tym nie starci. A ja tym bardziej. Życze miłego kwękania w "oświeconym", "nowoczesnym", "postępowym" towarzystwie wzajemnej adoracji :)


W kontekście tego wpisu, wyrażam solidarność z Marzeną.
Wprawdzie, prywatnie, doznałam wiele dobra od niektórych Użytkowników Ipon'u,
lecz obecna atmosfera na forum i na czacie, staje się 'chora'.

Prymitywne komentowanie i urąganie osobie której konto zostało usunięte jest
dla mnie dalece urągające dla każdego człowieka, tym bardziej, że ta osoba nie może już się bronić.
A dorabianie ideologii przez niektórych do tego faktu, i tym samym
deprecynując ludzi wierzących, uważam za niegodne.

Będąc tutaj nigdy nie dzieliłam ludzi na wierzących i niewierzących...
Z racji mojego stanu zdrowia, doświadczenia życiowego a przede wszystkim szacunku
dla każdego człowieka, autentycznie zaangażowałam się w te forum.

Teraz już wiem, nie warto być szczerą i otwartą, bo i tak znajdzie się jeden z drugim
który to ośmieszy i wyszydzi.

Adminom pozostawiam decyzję co do mojej funkcji na tym forum.
  • 0

#17 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2011 - 14:22

Według niektórych opinii rozsiewanych na portalu przez światłe umysły,to przez m.in Ulę40 ludzie niby odchodzili z iponu. Widze że jest inaczej.Od kiedy jej nie ma to są prośby np o usunięcie konta i komentarze z powodu wywalenia Uli40. A miało być pięknie,miał być spokój po pozbyciu się Uli.Co sie dzieje? Po wywaleniu agresora,członka sekty,guru,oszołoma,fanatyka jest gorzej niż za jej bytności na ipon.Coś tu nie gra,ja spodziewałem się ogólnej radości bo już nie ma jednego z wichrzycieli. Jest paru poszkodowanych userów co tryumfują,ale myślałem że jest więcej skrzywdzonych i nachalnie indoktrynowanych w przeszłości.Dziwię się,bo liczyłem że komentarze będą zdominowane przez jej przeciwników,a tu widze że odzywają się osoby których bym nawet nie posądzał o sympatyzowanie z Ulą40.To moja ocena,bo oczywiście nie wiem kogo lubi Ula i kto ją lubi,ale jako prosty człek nie spodziewałem się takiej reakcji niektórych ludzi. Szkoda że jej tu nie będzie już. Gdyby nawet trafiły do admina rzeczowe argumenty to myslę że i tak ona już nie wróci.Odblokowanie jej oznaczało by przyznanie się do błędu,to też moja subiektywna ocena jako prostego uzytkownika,podbudowana obserwacją ludzi z iponu. Gdzieś w starych wątkach czytałem o pozbyciu się pewnego iponka,uzasadnienie było takie że to dla dobra ogółu. Teraz wyleciała Ula40,jednak nie widzę poprawy na portalu po wykopaniu Uli40,a taki chyba był zamiar władzy,troska o dobro ogółu.Nie wyszło Wam,niestety. Nawet Michalina widzę że bardziej przyznaje się do sekty niż do mądrzejszych.A Ona jest lubiana,szanowana i pewnie wielu z was zna ją osobiście.Ciekawe,nawet na samej górze iponu spowodowaliśmy rozłam
  • 0

#18 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2011 - 18:06


Proszę admina tego forum o wykasowanie mojego konta wraz z wpisami. Swoją prosbę ślę też na biuro@ipon.pl


W kontekście tego wpisu, wyrażam solidarność z Marzeną.

Adminom pozostawiam decyzję co do mojej funkcji na tym forum.


Pobawmy się w typowanie dalszego losu forum. Widzę kilka możliwości:

1) Upadek - mniej lub bardziej masowe odejścia ( to i tak zamknięte, niewielkie środowisko) w tym osób na stanowiskach moderatorskich, te najbardziej bolesne, powodują iż w efekcie forum podupada i staje się wspomnianym przez kogoś kołem wzajemnej oświeceniowej adoracji.

2) Utrzymanie status quo - ferment potrwa parę dni, lecz z czasem się uspokoi, część osób może odejdzie, część powie że to zrobi, ale nie zrobi, inni demonstracyjnie zaprzestaną aktywności by po pewnym czasie powrócić. Zmiany personalne będą niewielkie i nie wpłyną na funkcjonowanie forum.

3) Odrodzenie - Oburzeni zostają udobruchani (Admin przyznaje się do błędu bądź okazuje łaskę), Ula wraca na forum, aczkolwiek niesmak w pewnych środowiskach pozostaje.

To że pewne osoby okazują swoje niezadowolenie i grożą odejściem nie jest niczym nowym. Normalne zjawisko w przypadku niepopularnych działań władzy danej społeczności. Utrącono członka pewnej podgrupy więc reszta się burzy, a ci którzy mówią o odejściu najpewniej myśleli o tym już wcześniej, a teraz nadarzyła się dobra okazja. Nie ma lepszej formy wyrażenia niezadowolenia, zwłaszcza jeśli komuś i tak nie zależy.

PS. stara prawda głosi, że forum internetowe to prywatny folwark właściciela nie użytkowników (choć mogłoby się wydawać inaczej) i to on jest ostateczną instancją w ustanowianiu, interpretowaniu i egzekwowaniu regulaminów. Ludzie którym się to nie podoba zazwyczaj odchodzą do innych kół wzajemnej adoracji, a czasem nawet zakładają własne. W drastycznych wypadkach bywa nawet, że takim środowiskiem jest bezwzględna większość i wtedy forum naprawdę upada. Znam takie przypadki internetowych cmentarzysk.
  • 0

#19 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2011 - 18:51

Hahaha Tabletierez nie rozśmieszaj mnie tym co piszesz... :hehe: Ty zawsze wywijasz się jak piskorz od wyrażania swoich prawdziwych uczuć i tworzysz nieudolnie coś w rodzaju wikipedii forumowej... Zawsze masz ,,czyste rączki". Nawet w tej sprawie nie chcesz się wypowiedzieć i skomentować jak ty zrobiłbyś na miejscu Admina, bo się boisz że narobisz sobie wrogów. Pewnie na co dzień boisz się nawet własnego cienia mądralo. :P Magia internetu... Sorry, ale nie byłabym sobą gdybym ci nie napisała co sądzę o twoim pisaniu... :D :hehe:
Taaak na tym forum ciężko być sobą skoro jest tyle osób szukających zaczepki i czekających na potknięcie innych... Hmm to mi przypomina walki gladiatorów na arenie i ucieszone twarze krwiożerczych forumowiczów :devil:

Będąc tutaj nigdy nie dzieliłam ludzi na wierzących i niewierzących...
Z racji mojego stanu zdrowia, doświadczenia życiowego a przede wszystkim szacunku
dla każdego człowieka, autentycznie zaangażowałam się w te forum.

Teraz już wiem, nie warto być szczerą i otwartą, bo i tak znajdzie się jeden z drugim
który to ośmieszy i wyszydzi.

Michalina nie przejmuj się innymi i rób swoje - zawsze znajdzie się czarna owca (a właściwie stadko czarnych baranów :P ) a reszta osób docenia twoją szczerość i otwartość tylko zapewne nie mają odwagi się do tego przyznać z racji tej sympatycznej forumowej atmosfery...
  • 0

#20 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2011 - 19:40

Nie jest prawda Falka co piszesz.....osoby, ktore lubia i cenia bardzo Michasie pisza o tym i ona o tym wie. Ja osobiecie bardzo ja lubie i szanuje, jest wspaniala osoba ciepla i dobra dla kazdego, i bardzo bym nie chciala aby ipon utracil tak fantastyczna osobe.
Jesli natomiast o Ule chodzi to moim zdaniem admin postapil prawidlowo, a rozdmuchiwanie tej sprawy przez niektore persony jest czysta prowokacja i powodem do taich a nie innych wypowiedzi ludzi na iponie. Ula swieta nie byla ani na forum ani na czacie. Jesli twoim zdaniem pisanie do ludzi (min. rodzicow dziecka in-vitro), ze takie dzieco to produt i jest zlem, na ktory swiadomie zdecydowali sie rodzice jest fajne i mile to juz twoja sprawa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych