Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Przełamać strach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Mirek41_*

Gość_Mirek41_*
  • Gość

Napisano 07 wrzesień 2011 - 12:19

Witam i serdecznie pozdrawiam wszystkich. Jestem po złamaniu kręgosłupa na odcinku C4 i mam lekko uszkodzony rdzeń. Na dzień dzisiejszy pod wzg. fizycznym jest ok. Chodzę o balkoniku i chciałbym już odstawić go na bok. Jednak strasz przed upadkiem wzmaga spastykę gdy chcę iść sam. Może mi ktoś z was podpowie jak najlepiej to zrobić by zacząć chodzić bez pomocy i przełamać ten lęk? Serdecznie pozdrawiam wszystkich Mirek.
  • 0

#2 iwona1980

iwona1980

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 17 październik 2011 - 10:30

cześć, pomyśl może o wizycie u psychologa, możesz napisać w jakich okolicznościach doszło do złamania?
  • 0
"Kiedyś myślałam, że cokolwiek jest lepsze niż nic, dziś wiem, że nic jest lepsze niż cokolwiek."

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 17 październik 2011 - 11:10

Myślę sobie, że dobrze by było, aby ktoś na początku był przy Tobie i pomagał Ci się przełamać. Taki pierwszy krok ku temu, by potem radzić sobie samemu ... Wtedy o wiele łatwiej zniesiesz ten strach. Pytanie tylko czy znalazł by się ktoś taki??
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 17 październik 2011 - 12:21

Popieram Aniołka :)
Ja z kolei gdy uczyłam się chodzić o balkoniku to czułam się tak jak Ty obecnie więc na początku ktoś zawsze mi towarzyszył w czasie moich prób "chodzenia". Po pewnym czasie strach sam polazł do lasu, nawet nie wiem jak to się stało, ale przepędziłam dziada na cztery wiatry!
Tobie też się uda. Pisz co jakiś czas jak tam postępy.
Trzymam kciuki :)
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych