Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Prośba o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jada

Jada

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 16 lipiec 2011 - 19:11

Cześć, piszę tu w imieniu mamy. Mam wielki problem w wydostaniu jej na zewnątrz. Mieszkamy na parterze mimo to mam problem aby pomóc jej wyjść. Jest otyła,nie ma do podudzia prawej nogi i u lewej 2-uch palców odpowiedzialnych za równowagę. Na kulach nie d rady się poruszać ponieważ odparzają się ręce. Wyrobienie wyjścia ze strony mieszkania bezpośrednio na podwórko nie możliwe jest bo to bezpośrednio na chodnik. ADM się nie zgodzi. Na schodołaz nie stać nas. Jak mam jej pomóc 10 lat nie była na zewnątrz.
  • 0

#2 slonecznik

slonecznik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 16 lipiec 2011 - 20:00

Jada nie wiem skąd jestescie,ale znalazlam cos dla Warszawy i okolic.Fundację,która pomaga w takich przypadkach. http://www.tus.org.p...dacji/historia/ .Spróbuj wyszukać po kluczu " Niepełnosprawni uwięzieni w domu" możesz dopisać swoje miasto. Ktoś Wam musi pomóc. Moze jest u Was Sejmik Osób Niepelnosprawnych.Pojdź tez do prezydenta miasta, burmistrza, wojta kogo tam masz i przedstaw sytuację, Oni maja OBOWIĄZEK znaleźć rozwiązanie,a w najgorszym wypadku będa mieć swiadomośc,że Twoja mama nie może normalnie żyć.Idą wybory samorządowe.Wykorzystaj to.Pozdrawiam Was serdecznie.Ciebie i mamę. 
*Naturalnie chodzilo mi o wybory parlamentarne żeby nie było ;)
  • 0
Prawdę o sobie ujrzysz tylko w oczach innych...

#3 Jada

Jada

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 18:08

Cześć, Słonecznik dziękuję za podpowiedzi, naprawdę nie wiem co robić, spróbuję wybrać się do sejmiku myślę że znajdę go w Koszalinie. Chcę jej pomóc ale bez większych pieniędzy w dzisiejszych czasach życie jest koszmarem.
  • 0

#4 slonecznik

slonecznik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 18:41

Jada sprawdź sobie to :) http://www.bezbarier...owse.php?pid=22

To Centrum Wspierania Rehabilitacji Osob Niepelnosprawnych w Koszalinie. Zadzwoń sprawdź, czy obecnie działają :) Pozdrawiam.
  • 0
Prawdę o sobie ujrzysz tylko w oczach innych...

#5 Jada

Jada

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 26 lipiec 2011 - 17:02

Jada sprawdź sobie to :) http://www.bezbarier...owse.php?pid=22

To Centrum Wspierania Rehabilitacji Osob Niepelnosprawnych w Koszalinie. Zadzwoń sprawdź, czy obecnie działają :) Pozdrawiam.


Dziękuję za podpowiedź, ale oni tam nie istnieją, myślę się wybrać do jakiegoś koła politycznego ale nie wiem czy oni coś w tym kierunku ruszą.
  • 0

#6 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2011 - 19:50

Jada sprawdź sobie to :) http://www.bezbarier...owse.php?pid=22


Pod tym adresikiem jest sporo różnych komitetów pomocowych, fundacji i bez zweryfikowania ich chociażby telefonicznie się nie obejdzie. Tym bardziej, że niektóre wpisy mają po parę lat.
Nie mniej, swoje kroki skierowałbym do PCPR-u i tam przedstawiłbym im swój problem. Ponadto próbowałbym walczyć o zgodę ADM-u, bo schodołaz na dłuższą metę nie załatwi w 100% problemu.
  • 0

#7 majjkka

majjkka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 27 lipiec 2011 - 11:22

Może zamiana mieszkania? Ale pewnie już to brałaś pod uwagę. Może jednak ADM zgodzi się na wybicie wyjścia na chodnik. Staraj się nie obciążać ich kosztami remontu, a środki uzyskaj z PCPR -u.
  • 0

#8 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 26 październik 2011 - 10:52

To jest Skandal,administracje Osiedli zachowują się bezczelnie,bezdusznie w stosunku do osób niepelnosprawnych.Co najgorsze że Państwo nic nie robi w tym kierunku przecież wystarczy przepis który by dawał możliwosc ON na zrobienie podjazdu do mieszkania z zewnątrz, lub zgoda na platformę na korytarzu.Administracji zależy tylko na wizerunku danego osiedla a nie na pomocy ON,a to że za przeproszeniem walają się wszędzie Psie Odchody to tego nie widzą,albo nie chcą widziec.Jedyne wyjscie to Ustawa która spowoduje to że nie będziemy traktowani przedmiotowo,i nakaże ona Administratorom Osiedli respektowanie praw i potrzeb ON :gaah:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych