Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Meble kuchenne dla osób niepełnosprawnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Moccarte

Moccarte

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 maj 2011 - 14:45

Witam wszystkich serdecznie. Chciałabym poruszyć temat mebli dla osób niepełnosprawnych, w szczególności osób na wózkach. Znam wiele osób z taką niepełnosprawnością osobiście, i wiem, że poruszanie się np.: Po kuchni może być nie lada wyzwanie. Szczególnie meble wiszące stanowią problem. Pewnie większość z Was słyszała już o systemach pozwalających na automatyczne opuszczanie mebli do poziomu blatu. Do tej pory dostępne w Polsce były systemy sprowadzane z zagranicy ( a co za tym idzie ich cena była bardzo wysoka ) Wspólnie ze znajomymi postanowiliśmy opatentować polski odpowiednik takiego mechanizmu, nieznacznie go ulepszając. Na początek, chciałabym zapytać Was, jako niewątpliwych ekspertów, no co powinna zwrócić uwagę firma, która chciałaby w sposób profesjonalny i kompleksowy wyjść na przeciw potrzebom osób niepełnosprawnych? Z niecierpliwością czekam na wszelkie sugestie i rozwiązania. Pozdrawiam serdecznie
  • 0

#2 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 12 maj 2011 - 15:24

Można by to połączyć z tym. http://www.ipon.pl/f...ghlight=kuchnia Co prawda temat trochę inny ale pokrewny, albo z tym http://www.ipon.pl/f...d.php?tid=12424
Taka tylko luźna sugestia....
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#3 Moccarte

Moccarte

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 maj 2011 - 17:10

Przyzanje rację... w takim razie może rozszerzę pytanie.... jakie meble w domu, mieszakaniu są preblematyczne dla niepełnosprawnych. Może w Waszym miejscu pracy są niedostosowane meble. Albo sami macie pomysły na konstrukcje przystosowane do Waszych indywidualnych potrzeb?:)
  • 0

#4 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2011 - 18:40

Polecam zapoznać się z tym linkiem muratordom.pl. To powinno rzucić nieco światła na problem.
  • 0

#5 kurczak

kurczak

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 325 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 17 maj 2011 - 19:44

Witam :) Ja właśnie mam problem ale związany z.... wyborem kabiny prysznicowej... bo... moda modą ale szukam kabiny dobrej i stabilnej, takiej, z której nie wypadły by drzwi gdybym się ich odruchowo chwyciła.:) Brodzik nie może być głęboki, tylko taki ok 6-10 cm.... żebym mogła wygodnie wejść. Interesuje mnie kabina półokrągła, z drzwiami rozsuwanymi a nie otwieranymi... Może Wy macie jakieś pomysły... lub sami posiadacie taką to ewentualnie żeby nie robić na forum reklamy napiszcie mi na p .w. Proszę... A i jeszcze jedna uwaga... Mam małą łazienkę i w bloku ale zmieści się u mnie kabina 90x90. Pozdrawiam . Może coś podpowiecie , bo ja mam już dość łażenia po sklepach... Mam jedną upatrzoną ale nie jestem jej pewna... Pozdrawiam
  • 0
CZASEM TRZEBA DAC SIĘ ZGIĄĆ ŻEBY NIE DAĆ SIĘ ZŁAMAĆ. AGA


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych