Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

PRACA DYPLOMOWA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piotrek J.

Piotrek J.

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 27 październik 2003 - 10:33

Witajcie :D
Poszukuje informacji na temat literatury oraz czasopiśmiennictwa oraz mediów lub też medialnego wizerunku osoby niepełnosprawnej, ponieważ właśnie na taki temat zamierzam pisać pracę. :-D
Dotarłem już do pewnych materiaów na Akademii Medycznej oraz na Wydziale Nauk Społecvznych.
Z tego co zauważyłem niepełnosprawność jest dość szeroko opisana od strony Rehabilitacji, Rewalidacji, itd, itp, ale nie od strony reprezentacji w mediach :D
Wczoraj na Seminarium musiałem przekonać promotora, iż jestem osobą kompetentną do pisania na taki temat, ponieważ sformułował trzy zarzuty:
1 Jako osoba niepełnosprawna nie będę obiektywny.
2 Wiem wszystko o niepełnosprawności
3 Obawiał się żeby praca nie była egzeplifikacją moich doswiadczeń jako autora.
:shock:
Odparłem, że:
Nie wiem nic o niepełnosprawności, ponieważ taki się urodziłem więc nie czuję się niepełnospraweny. Owszem straciłem możliwość odczuwania normalnego sposobu poruszania się, ale nic poza tym. Jednak tzw. Ogół społeczeństwa postrzega mnie jako niepełnosprawnego, no właśnie... :?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc sugestie, propozycje,,,
Trzymajcjcie się :!: :D
  • 0
...I NIECH CI WSZYSTKO JEDNO NIE BĘDZIĘ PSIAKEW! GDY ŚPIEWASZ, CHEJ PŁYNIEMY! Z KIM TEN DZIELISZ ŚPIEW...
W. Młynarski

#2 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 listopad 2003 - 10:56

Witam,
Ja też chciałabym pisać swoją pracę magisterską na temat tzw. "niepełnosprawności". Zamierzam się skupić na problemie anomalii wystepujących w obrebie ludzkiego ciała też poniekąd w kontekście medialnym. Interesuje mnie problem jak odbierana jest odmienność ludzkiego ciała w społeczeństwie. Zależy mi bardzo na kontakcie z osobami , które w jakiś sposób urodziły się z sylwetką odbiegającą od potocznie uznawanej za "właściwą", jak równiez wszelkimi możliwymi informacjami na ten temat. Toczę zawzięty spór z moim promotorem , który uważa, że jest to temat zbyt odważny na dyplom.
Studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w pracowni projektowania biżuterii i chciałabym zrobić biżuterię artystyczną, która pokazuje,że odmienność człowieka nie koniecznie musi być jego wadą, tylko dla tego ,że odbiega od standartu. Bardzo zależy mi na opini dotyczacej tego problemu.
Proszę o kontakt - mail szerpik@poczta.onet.pl
Z góry serdecznie dziekuję.
  • 0

#3 Centuś

Centuś

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 17 listopad 2003 - 22:21

W ostatnim numerze INTEGRACJI jest relacja z Europejskiego Filmowego
Festiwalu Integrującego (EFFI) "Ty i ja" , który odbył się w Kołobrzegu.
Zaprezentowano na nim ponad 40 filmów dokumentalnych i fabularnych z różnych krajów Europy, Azji i Australii, były dyskusje, wystawy fotografii.

Twórcom tego festiwalu chodziło o to by pokazać kim jest człowiek niepełnosprawny i jaki jest jego wizerunek w kinie, telewizji i w odbiorze społecznym.

Pomysłodawcy tego festiwalu Piotr Jaroszyk i Marian Jagiełka - są reprezentatami Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Kołbrzegu.

Myślę, że warto się z nimi skontaktować jeśli dalej ineresuje Was ten temat i szukacie materiałów do swoich prac.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia :) (madry)
  • 0
" Nie ma szlachetniejszej radości, niż ta,
która sieje radość wsród innych "
/Phil Bosmans/


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych