Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Usamodzielnienie się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 megika

megika

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 12:46

witam
Jaka instytucja może pomóc mi w usamodzielnieniu się (chcę wyprowadzić się z domu i zacząć żyć na własną rękę) i w jaki sposób? Mam znaczny stopień niepełnosprawności.
Pozdrawiam
  • 0

#2 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 13:00

Chyba nie ma ...
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#3 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 20 marzec 2011 - 15:16

witam
Jaka instytucja może pomóc mi w usamodzielnieniu się (chcę wyprowadzić się z domu i zacząć żyć na własną rękę) i w jaki sposób? Mam znaczny stopień niepełnosprawności.
Pozdrawiam

A masz pracę?
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#4 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 20 marzec 2011 - 17:37

Co prawda nie wiem do końca jak to wygląda z prawnego punktu widzenia ale jeśli masz znaczny stopień plus jeszcze np napisane w orzeczeniu "wymaga pomocy osób trzecich" to jest kiepsko bo rodzice wtedy muszą się tobą opiekować w przeciwnym razie może wkroczyć opieka społeczna.Nie jestem pewna czy rzeczywiście tak jest zaznaczam że mogę się mylić. Jaka instytucja była by ci pomocna nie wiem ale może na początek poczytaj to: http://forum.niepeln...how.pl?tid=4239
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#5 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 20:08

Kasia nie masz racji ... Sporo osób jest ze stopniem znacznym a nie potrzebuje pomocy osób trzecich .
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#6 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 20 marzec 2011 - 20:48

Dlatego nie byłam pewna...ale tez proszę lord zwróć uwagę że napisałam "plus jeszcze np napisane w orzeczeniu wymaga pomocy osób trzecich" Nie powiedziałam że na pewno tak jest.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#7 Sanella

Sanella

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 20:49

Kasia nie masz racji ... Sporo osób jest ze stopniem znacznym a nie potrzebuje pomocy osób trzecich .


Moze i nie potrzebuja osob trzecich ale praca i wystarczajace srodki na wynajecie mieszkania i zycie sa nizezbedne ...Albo poszukaj sobie chlopaka z mieszkaniem ,ktory sie Toba zaopiekuje poprostu.
  • 0

#8 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 20 marzec 2011 - 21:49

... jeśli masz znaczny stopień plus jeszcze np napisane w orzeczeniu "wymaga pomocy osób trzecich" to jest kiepsko bo rodzice wtedy muszą się tobą opiekować w przeciwnym razie może wkroczyć opieka społeczna...

Ja mam w orzeczeniu "znaczny stopień niepełnosprawności" oraz "wymaga pomocy osoby drugiej", oczywiście nie mieszkam z rodzicami.

Moja matka ma szczęście, bo gdyby mi wpisano do orzeczenia "wymaga pomocy osób trzecich" to pewnie "wkroczyła by opieka społeczna" oraz TVN uwaga, i cała rodzina by poszła siedzieć za nieopiekowanie się mną :D

A tak poważniej, nt. procedury usamodzielnienia się to może być ona czteroetapowa:
1. Samoobsługa w codziennych czynnościach życiowych
2. Szkoła
3. Praca
4. Własne mieszkanie na kredyt

Był kiedyś taki program realizowany w Warszawie "Mieszkania chronione" czy jakoś tak. Mieszkały tam osoby niepełnosprawne ruchowo i "trenowały" samodzielność. Nie wiem jak jest w innych miastach.
  • 0

KNP


#9 megika

megika

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 22:03

Mam pracę w domu przy komputerze i zarabiam ok.1000 zł miesięcznie ale mam kredyt 700 zł miesięcznie.Chłopaka mam, niestety nie mogę u niego zamiesszkać. Do tego jestem w ciąży a w domu z dzieckiem mieszkać nie mogę. Mam znaczny st. niepełnosprawności i niezdolność do samodzielnej egzystencji".
  • 0

#10 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 22:15

hmmm cóz zostaje Wam wynajem . O to cudny kraj Polska gdzie tak naprawdę młodzi ludzie nie mogą żyć samodzielnie .
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#11 megika

megika

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 22:23

Wynajem tylko za co? za marne 1300 zł miesięcznie?
  • 0

#12 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 01:55

Mam pracę w domu przy komputerze i zarabiam ok.1000 zł miesięcznie ale mam kredyt 700 zł miesięcznie.Chłopaka mam, niestety nie mogę u niego zamiesszkać. Do tego jestem w ciąży a w domu z dzieckiem mieszkać nie mogę. Mam znaczny st. niepełnosprawności i niezdolność do samodzielnej egzystencji".


Na czym polega twoja praca przy kompie ?
Firma nie potrzebuje więcej takich pracowników netowych ?

Wynajem tylko za co? za marne 1300 zł miesięcznie?


No niestety takie realia w tym kraju, do wyboru jest mało zobowiązujący najem albo zobowiązanie na bardzo długo czyli kredyt na mieszkanie i trzeba się dobrze zastanowić w jakim mieście kupić mieszkanie,żeby nie było za drogo tylko ludzkie ceny i,żeby w tym mieście można było normalnie żyć.

To przykre,że takie są realia bo jak ktoś chce się usamodzielnić to okazuje się,że musi być "milionerem", dzieckiem jakiegoś bogacza bo jak nie to ma małe szanse jeśli w ogóle.
  • 0

#13 pozaczasem

pozaczasem

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 11:23

megika wiesz,zawsze jest jakieś wyjście,teraz jestes w ciązy mysl o swoim dziecku,a z kasa i mieszkaniem dasz sobie rade.Wbrew pozorom sa rozne ewentualnosci.Dobrze ,ze zaczelas pisac na forum,szukanie informacji to podstawa.
A co z tym chlopakiem on nie pracuje?Mieszkac u niego nie mozesz,no ale to wiesz bedzie ojcem wiec jesli zostaniesz sama z utrzymaniem finansowo dziecka,to prawo tez reguluje takie rzeczy.
Jesli nie bedziecie miec slubu to jako samotna mama,zapewne bedzie Ci sie nalezal jakis zasilek z pomocy spolecznej.

Powiem Ci,że znam dziewczyne,ktora wyjechala z Polski do innego kraju tam zaszla w ciaze ,chlop zwial ona zostala sama,urodzila dziecko wynajmuje mieszkanie 2 pokojowe jeden pokoj podnajmuje jeszcze komus wiec placi polowe,kolezanki jej pomogly daly ciuchy i inne rzeczy dla dziecka,sama ma jakas tam licha prace wiec wystarcza jej na pieluchy i jedzenie.No ale daje rade w obcym kraju i niezna jezyka angielskiego.

Poszukaj forum dla kobiet w ciazy,dla dziecka bedziesz musiala wszystko miec ,babki napewno ci cos podpowiedza.

A zkad Ty jestes?
Chodzisz samodzielnie?
Napisz moze bede mogla cos doradzic jeszcze z tym mieszkaniem.Bo sama wynajmuje od lat.
Napisz do mnie na gg 5709799 jak bedziesz miec chwile.
  • 0

#14 kasiulaa88

kasiulaa88

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 12:01

Witam! A moze jest tu ktoś kto byłby zainteresowany pracą poza domem?? Poszukuję osób o lekkim stopniu niepełnosprawności z pozytywną energią i lubiąca kontakty z ludźmi do pracy w gastronomi. Miasto Szczecin. :) chętnych zapraszam do rozmowy na gg 4806965
Pozdrawiam serdecznie
  • 0

#15 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 23 marzec 2011 - 12:51

Witam! A moze jest tu ktoś kto byłby zainteresowany pracą poza domem?? Poszukuję osób o lekkim stopniu niepełnosprawności z pozytywną energią i lubiąca kontakty z ludźmi do pracy w gastronomi. Miasto Szczecin. :) chętnych zapraszam do rozmowy na gg 4806965
Pozdrawiam serdecznie

Zasady forum są takie, że każdy temat ma swój dział, tak więc Twój post kwalifikuje się do działu ogłoszeń: http://www.ipon.pl/o...zenia/index.php
Po to są poszczególne działy, aby łatwiej było wyszukać dany temat.
Prosze zatem, o umieszczenie swojego ogłoszenia w dziale ogłoszeń.

  • 0

#16 kris.

kris.

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 13:45

Ja osobiście dostałem mieszkanie socjalne. Też mam znaczny stopień niepełnosprawności. No i żadna opieka nie musiała wkraczać mimo tego, ze mieszkam sam. Blok został wybudowany w 2006 roku i od razu, w każdej z trzech klatek jedno mieszkanie zostało przystosowane do potrzeb ON.

Trzeba wszędzie próbować gdzie to tylko możliwe- powodzenia życzę i pozdrawiam:)
  • 0

#17 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 14:09

Zasady forum są takie, że każdy temat ma swój dział, tak więc Twój post kwalifikuje się do działu ogłoszeń: http://www.ipon.pl/o...zenia/index.php

 


Fajnie,że podałaś link do ogłoszeń, ja nawet nie wiedziałem,że są takie ogłoszenia na tym forum.
 

Ja osobiście dostałem mieszkanie socjalne. Też mam znaczny stopień niepełnosprawności. 


a pracujesz ?
bo przepisy chyba są takie,że jak osiągasz dochód np. już od minimalnego wynagrodzenia to jest to za dużo,żeby ci przysługiwało mieszkanie socjalne i nie wiem jak jest gdy już masz takie mieszkanie czy musisz je oddać dlatego,że wg przepisów jesteś za bogaty na mieszkanie socjalne ?


  • 0

#18 kris.

kris.

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 15:22

Tak pracuję na 1/2 etatu i wówczas kiedy przydzielano mi mieszkanie również pracowałem. A na pytanie czy jestem za bogaty na mieszkanie socjalne? Nie sądzę, aby mój status zaważył na tym, ażeby mi odebrać mieszkanie. Bynajmniej w umowie nic takiego nie figuruje.
  • 0

#19 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 23 marzec 2011 - 18:49

@krisss Poruszasz się na wózku?
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#20 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 23 marzec 2011 - 21:43

Tak pracuję na 1/2 etatu i wówczas kiedy przydzielano mi mieszkanie również pracowałem. A na pytanie czy jestem za bogaty na mieszkanie socjalne? Nie sądzę, aby mój status zaważył na tym, ażeby mi odebrać mieszkanie. Bynajmniej w umowie nic takiego nie figuruje.


No tak, jak masz pół etatu i rente to może wg przepisów nie jesteś za bogaty. Ciekawe co by było gdybyś pracował na etat, czy wtedy urzędy nie uznałyby,że jesteś za bogaty na mieszkanie socjalne bo przekraczasz limit po przekroczeniu którego mieszkanie socjalne się już nie należy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych