Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Czy płacicie za bilety w kinie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 aphasia83

aphasia83

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 19 styczeń 2011 - 21:10

Jak to wygląda w Waszych miastach?
  • 0

#2 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 20 styczeń 2011 - 00:04

Jak chce wejść to płace.
  • 0

#3 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2011 - 01:06

Normalne jest ze sie placi za bilet w kinie tylko ulgowy........ a skad w ogole to pytanie?
  • 0

#4 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 20 styczeń 2011 - 10:29

No oczywiście tylko ulgowy. Sorry to że niepełnosprawny to nie znaczy że ludzie mają litować się nad nim.
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#5 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 20 styczeń 2011 - 12:50

W niektórych multipleksach osoby z grupą nie mają ulg, właściwie to zależy od własnego widzimisię kasjera. Są bilety ulgowe dla uczniów, studentów, emerytów, ale nie ma dla niepełnosprawnych czy rencistów.
Czasem sprzedawali ulgowy a czasem nie chcieli.
Może teraz coś się zmieniło - dawno nie byłem w kinie ;)
  • 0

#6 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 20 styczeń 2011 - 15:40

W kinie kupowałem bilet ulgowy, dla rencisty, na tą zielona legitymację wydana przez ZUS
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#7 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 21 styczeń 2011 - 08:42

Jak to mielibyśmy nie płacić...? Ktoś prowadzi prywatną firmę, świadczy usługi więc dlaczego miałby robić to za darmo...
Bezpłatnie może wejść co najwyżej opiekun osoby niepełnosprawnej a sama osoba niepełnosprawna może uzyskać bilet ulgowy.
Dowiadywałem się i Multikino oraz Helios w Szczecinie mają taką właśnie ofertę.
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#8 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 21 styczeń 2011 - 09:18

chcemy być traktowani normalnie, a z drugiej strony oczekujecie że wszystko nam dadzą. kino nie jest potrzebą pierwszego rzędu, tylko kwestią wyboru więc myślę że skoro człowiek niepełnosprawny chce być traktowany normalnie to normalnie powinien płacić.
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#9 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 21 styczeń 2011 - 13:12

chcemy być traktowani normalnie, a z drugiej strony oczekujecie że wszystko nam dadzą. kino nie jest potrzebą pierwszego rzędu, tylko kwestią wyboru więc myślę że skoro człowiek niepełnosprawny chce być traktowany normalnie to normalnie powinien płacić.


Sorry za "osobiste" pytanie, czy Ty bywasz w kinie? A jeżeli bywasz to czy zawsze kupujesz najdroższy bilet?

Ja bywam w kinie często, nigdy sam. Jeżeli w kinie sprzedają mi bilet ulgowy + plus drugi darmowy to po prostu płacę, mówię "dziękuję" a potem oglądam film. Jak sprzedają bez zniżek - tez kupuję. Kino jest prywatną firmą, ma prawo ustalać sobie ceny biletów tak jak chce. Może je sprzedawać taniej, drożej, albo w tej samej cenie.

(Chociaż drożej? - to chyba jednak nie - zagalopowałem się. Wyobrażam sobie taką sytuację, że dyrekcja kina ogłasza: "niepełnosprawni płacą 200% - bo śmierdzą moczem, ociekają śliną i płoszą klientów" - to by raczej nie przeszło :D )

Z mojego doświadczenia wynika, że we wszystkich kinach należących do dużych sieci, niepełnosprawni są kasowani ulgowo (tańszy bilet + "opiekun" za darmo). Są pewne wyjątki, np. kino 5D w Poznaniu, zwykłe małe kino w Berlinie, jakieś kino we Wiedniu - płaciłem za bilety bez zniżek. W jednym kinie, takim "old school" w Zielonej Górze, pani strażnik drzwi wpuszczała mnie + dwóch ludzi za darmo bo taki miała gest (sama z siebie). Nie obraziłem się na nią :)
  • 0

KNP


#10 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 21 styczeń 2011 - 22:29

W moim mieście z skąd pochodzę kino jest dla kulawych za darmo ale tylko dla członków określonego stowarzyszenia ON. Kiedyś udało mi się to wynegocjować z dyrekcją. A tak w innych to zawsze płacę normalnie albo korzystam z tych ulg co wszyscy.
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#11 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 22 styczeń 2011 - 07:48

fajne więc masz kino - wystarczy sobie pokuleć przed kasą :P
  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#12 stu

stu

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 23 styczeń 2011 - 18:49

Ja płace normalnie , mam do wyboru albo zwykłe tańsze , albo w 3D , droższe ...nie korzystam z ulg . jak chcę się rozerwać , :D
  • 0
"Są takie dni, kiedy i makijaż nie pomoże"

Pozdrawiam serdecznie . Basieńka.

#13 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 24 styczeń 2011 - 18:09

Jeśli już idę do kina to kupuje bilet, a że bywam bardzo rzadko to najczęściej oglądam w domowym zaciszu coś co wyszło na DVD :)
  • 0

#14 Anna

Anna

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 26 styczeń 2011 - 13:54

W warszawskim kinie "Atlantic" na Chmielnej wózkowicze wchodzą za darmo. Jednak nie wszystkie sale są przystosowane. Trzeba się wcześniej dowiedzieć czy film, który nas interesuje jest wyświetlany na tej bez barier.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych