Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Transport na uczelnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 damian1991

damian1991

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 26 grudzień 2010 - 20:32

Cześc w tym roku zacząłem studia, ale chciałbym częściej uczestniczyć na wykładach. I tutaj problem pojawia się z dojazdem. Mieszkam na wsi a gmina niestety nie ma samochodu który mógłby mnie dowieść na uczelnie więc uczelnia zgodziła się na to abym uczestniczył w wykładach raz w tygodniu. Dla mnie jednak to za mało... Czy ktoś z was mieszka na wsi i studiuje? Jeśli tak to powiedzcie mi jak rozwiązaliście problem z transportem.
  • 0

#2 zwyczajna

zwyczajna

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 09 lipiec 2013 - 19:00

Ja mieszkam na wisi ale korzystam z publicznych środków transportu takich jak autobusy komunikacji miejskiej które mam bezpłatne, czasem z pociągów (korzystam z ustawowej zniżki 78%)


  • 0

#3 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 10 lipiec 2013 - 20:22

Ja bym porozmawiała z Władzami uczelni na ten temat. Znam przypadki z doświadczenia, gdzie uczelnia organizuje dojazd lub dopłaca do dojazdu niepełnosprawnego Studenta. Koszty dojazdu może też pokryć program Aktywny Samorząd. Warto poszperać po prywatnych przewoźnikach i się z nimi dogadać, tak poza cennikiem. Trochę mało danych podajesz. Na jakiej Uczelni studiujesz?

Poza tym w gminie przedstaw sprawę, iż Ty zorganizujesz kierowcę oraz transport, a zależy Tobie na tym, by gmina pokryła chociaż częściowo koszty dojazdu. Masz takie prawo.


Użytkownik Paulla edytował ten post 10 lipiec 2013 - 20:25

  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#4 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 15 lipiec 2013 - 21:15

A podlegasz administracyjnie pod miasto gdzie jest uczelnia?  Najlepiej żeby było powiatowe, bo może byś się załapał na transport ludzi na warsztaty terapii zajęciowej. U nas zbierają takich po wioskach i wożą. Pogadaj w GOPS, skoro nie mają samochodu to niech jakoś inaczej pomogą.

 A tak w ogóle to chodzi o to że jest mało autobusów/busów czy o chorobę ?


  • 0

#5 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 19 lipiec 2013 - 18:30

Dopiero teraz zobaczyłem datę posta autora wątku:)


  • 0

#6 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 20 lipiec 2013 - 09:45

Jednak warto coś pisać, bo może pozostałym się przyda :)


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych