Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Czy stypendium specjalne studenckie oddaje się ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 01 grudzień 2010 - 10:46

Zastanawia mnie jedna rzecz ... Student niepełnosprawny dostaje stypendium specjalne .... Czy przy rezygnacji ze studiów trzeba oddać to stypendium ??
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#2 mysza20

mysza20

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 01 grudzień 2010 - 15:24

E ... nie , a skąd Ci to przyszło do głowy? Ja przynajmniej nigdy nic takiego nie słyszałam.
  • 0

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 01 grudzień 2010 - 16:17

Oczywiście, że nie musisz oddawać przyznanego Ci stypendium socjalnego. Każdy student traci do niego prawo w momentu zawieszenia w prawach studenta prawomocnym orzeczeniem Komisji Dyscyplinarnej dla spraw studentów bądź z chwilą skreślenia z listy studentów. Wyjątek jest punkt mówiący o tym, że "Świadczenie to uzyskane na podstawie nieprawdziwych dokumentów i danych jako nabyte w drodze przestępstwa podlega zwrotowi"- to jest jednak zrozumiałe.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 pragmatyk_liryczny

pragmatyk_liryczny

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 04 grudzień 2010 - 12:59

Zastanawia mnie jedna rzecz ... Student niepełnosprawny dostaje stypendium specjalne .... Czy przy rezygnacji ze studiów trzeba oddać to stypendium ??


Stypendium specjalne otrzymuje się na podstawie wniosku i załącznika (orzeczenia o stopniu niepełnosprawności). Niepełnosprawny student ma podwyższone koszty i to stypendium jest pewnego rodzaju dodatkiem (niewielkim ale jednak). Wniosek na stypendium składa się co semestr. Jeśli student zawali semestr i zostanie skreślony z listy, to oczywiste, że żadnego stypendium nie dostanie.

Istnieje jeszcze inne stypendium specjalne z PFRON. W ramach programu student II. Ale to stypendium jest na podstawie wyjątkowych osiągnieć. Tam są brane pod uwagę następujące kryteria:

1)średnia ocen min. 4,5 w bieżącym senestrze i taka sama średnia ze wszystkich poprzedniach lat studiów, bez względu na to czy jesteś na studiach licencjackich, magisterskich czy doktoranckich.

2) wyjątkowe oświągnięcia naukowe. Publikacje naukowe, osoby będące laureatami konkursów artystycznych czy zawodów sportowych, ogólnopolskich/zagranicznych.

3) sytuacja materialne beneficjenta.

Reasumując, otrzymać stypendium specjalne z uczelni to nie jest wielki problem, jeśli spełnia się kryteria. Natomiast otrzymać stypendium specjalne z PFRON to nielada sztuka, granicząca z cudem.

Pozdrawiam i życzę sukcesów
  • 0
Nie jesteś dzieckiem specjalnej troski. Jesteś obywatelem i tego się trzymaj!

#5 iwonq

iwonq

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów

Napisano 04 grudzień 2010 - 23:47


Zastanawia mnie jedna rzecz ... Student niepełnosprawny dostaje stypendium specjalne .... Czy przy rezygnacji ze studiów trzeba oddać to stypendium ??


Stypendium specjalne otrzymuje się na podstawie wniosku i załącznika (orzeczenia o stopniu niepełnosprawności). Niepełnosprawny student ma podwyższone koszty i to stypendium jest pewnego rodzaju dodatkiem (niewielkim ale jednak). Wniosek na stypendium składa się co semestr. Jeśli student zawali semestr i zostanie skreślony z listy, to oczywiste, że żadnego stypendium nie dostanie.

Istnieje jeszcze inne stypendium specjalne z PFRON. W ramach programu student II. Ale to stypendium jest na podstawie wyjątkowych osiągnieć. Tam są brane pod uwagę następujące kryteria:

1)średnia ocen min. 4,5 w bieżącym senestrze i taka sama średnia ze wszystkich poprzedniach lat studiów, bez względu na to czy jesteś na studiach licencjackich, magisterskich czy doktoranckich.

2) wyjątkowe oświągnięcia naukowe. Publikacje naukowe, osoby będące laureatami konkursów artystycznych czy zawodów sportowych, ogólnopolskich/zagranicznych.

3) sytuacja materialne beneficjenta.

Reasumując, otrzymać stypendium specjalne z uczelni to nie jest wielki problem, jeśli spełnia się kryteria. Natomiast otrzymać stypendium specjalne z PFRON to nielada sztuka, granicząca z cudem.

Pozdrawiam i życzę sukcesów


nie obraź się, ale wprowadzasz tutaj autorkę wątku w błąd ... nie ma już czegoś takiego jak stypendium specjalne ze studenta II przyznawane osobno... wcale nie trzeba posiadać wyjątkowych osiągnieć naukowych itp.

troche miałeś stare informacje z zeszłego roku...
  • 0

#6 pragmatyk_liryczny

pragmatyk_liryczny

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 05 grudzień 2010 - 21:04



Zastanawia mnie jedna rzecz ... Student niepełnosprawny dostaje stypendium specjalne .... Czy przy rezygnacji ze studiów trzeba oddać to stypendium ??


Stypendium specjalne otrzymuje się na podstawie wniosku i załącznika (orzeczenia o stopniu niepełnosprawności). Niepełnosprawny student ma podwyższone koszty i to stypendium jest pewnego rodzaju dodatkiem (niewielkim ale jednak). Wniosek na stypendium składa się co semestr. Jeśli student zawali semestr i zostanie skreślony z listy, to oczywiste, że żadnego stypendium nie dostanie.

Istnieje jeszcze inne stypendium specjalne z PFRON. W ramach programu student II. Ale to stypendium jest na podstawie wyjątkowych osiągnieć. Tam są brane pod uwagę następujące kryteria:

1)średnia ocen min. 4,5 w bieżącym senestrze i taka sama średnia ze wszystkich poprzedniach lat studiów, bez względu na to czy jesteś na studiach licencjackich, magisterskich czy doktoranckich.

2) wyjątkowe oświągnięcia naukowe. Publikacje naukowe, osoby będące laureatami konkursów artystycznych czy zawodów sportowych, ogólnopolskich/zagranicznych.

3) sytuacja materialne beneficjenta.

Reasumując, otrzymać stypendium specjalne z uczelni to nie jest wielki problem, jeśli spełnia się kryteria. Natomiast otrzymać stypendium specjalne z PFRON to nielada sztuka, granicząca z cudem.

Pozdrawiam i życzę sukcesów


nie obraź się, ale wprowadzasz tutaj autorkę wątku w błąd ... nie ma już czegoś takiego jak stypendium specjalne ze studenta II przyznawane osobno... wcale nie trzeba posiadać wyjątkowych osiągnieć naukowych itp.

troche miałeś stare informacje z zeszłego roku...


Iwonq, nie wiem czy lord wodzu jest kobietą. Ale nie zwracałem się w formie męskiej czy żeńskiej, tylko odpowiedziałem na pytanie. Poza tym, nie wiem czy zauważyłaś, wyraźnie rozróżniłem dwa stypendia o podobnej nazwie z dwóch różnych źródeł:

1) "Stypendium specjalne studenckie" ( o które zapytano), które otrzymuje się z uczelni. To stypenium też na niektórych uczeniach nazywa się po prostu "stypendium dla niepełnosprawnych". To stypendium może otrzymać każdy student, który posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i który złoży wniosek na uczeni. Jego wysokość zależy od stopnia niepełnosprawności. To stypendium jest przyznawana tak jak stypendium naukowe, socjalne czy mieszkaniowe, bezpośrednio na uczelni. Wniosek na to stypendium składa się co semestr i wypłacanie jest co miesiąc. Mam nadzieje, że to jest już dla Ciebie jasne :)

2) Poza tym w ramach PFRON-owskiego programu „STUDENT II" do ubiegłego roku akademickiego były dwa programy: Student II – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych” i Stypendium specjalne. Kryteria w ramach tego stypendium specjalnego były kosmiczne np. Doktorant musiał się wykazać zaświadczeniami o średniej ze wszystkich ukończonych szkół wyższych, poza oczywiście aktywnością naukową czy publikacjami i chodziło o aktualny semestr itd. Sprawdzano nawet ilość liczb po przecinku w średniej. To tak jakby ktoś zapytał studenta jaką miał średnią w podstawówce ( ale zostawmy irracjonalne byłe kryteria) ;)
Teraz w PFRON jest tylko Student II – kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych”, i teraz w ramach tego programu, przy lepszych wynikach w nauce można otrzymać więcej pieniędzy. Mam nadzieje Iwonq, że teraz moja wypowiedź Cię satysfakcjonuje? :)

A Twój zarzut że wprowadzam kogoś w błąd - bez urazy - jest takim troche strzelaniem z "armaty do wróbla" i to nie do końca udanym. Ale rozumiem, że jesteś bardzo konkretną i precyzyjną osobą. Myśle sobie jednak, że nie warto strzelać z "armaty do wróbla" i formułować tak ostrych zarzutów, mimo wszystko ;)

Miłego wieczoru
  • 0
Nie jesteś dzieckiem specjalnej troski. Jesteś obywatelem i tego się trzymaj!

#7 iwonq

iwonq

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów

Napisano 06 grudzień 2010 - 14:12

Drogi nieznajomy... podałeś (autorowi, autorce... ma to znaczenie?) nieprawidłowe i nieaktualne informacje ... stąd moja uwaga... dla mnie to istotne ... jeśli dana osoba przeczytała by Twoją wiadomość to by mogła stwierdzić że skoro nie spełnia wymagań to nie może się starać o stypendium... co dla Ciebie jest szczegółem to dla innych mogło by zmienić sytuacje o 180 stopni...

następnym razem wróbelku jeśli nie jesteś pewnien czegoś to po prostu nie zabieraj głosu...
  • 0

#8 pragmatyk_liryczny

pragmatyk_liryczny

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 06 grudzień 2010 - 14:50

Drogi nieznajomy... podałeś (autorowi, autorce... ma to znaczenie?) nieprawidłowe i nieaktualne informacje ... stąd moja uwaga... dla mnie to istotne ... jeśli dana osoba przeczytała by Twoją wiadomość to by mogła stwierdzić że skoro nie spełnia wymagań to nie może się starać o stypendium... co dla Ciebie jest szczegółem to dla innych mogło by zmienić sytuacje o 180 stopni...

następnym razem wróbelku jeśli nie jesteś pewnien czegoś to po prostu nie zabieraj głosu...


Gdybyś czytała uważnie to byś wiedziała co tam napiałem. Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem. I daruj sobie te złościwości, bo tracisz energię i może ci jej braknąć na najbliższą sesje...
Pozdrawiam :)
  • 0
Nie jesteś dzieckiem specjalnej troski. Jesteś obywatelem i tego się trzymaj!

#9 iwonq

iwonq

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów

Napisano 06 grudzień 2010 - 15:54


Drogi nieznajomy... podałeś (autorowi, autorce... ma to znaczenie?) nieprawidłowe i nieaktualne informacje ... stąd moja uwaga... dla mnie to istotne ... jeśli dana osoba przeczytała by Twoją wiadomość to by mogła stwierdzić że skoro nie spełnia wymagań to nie może się starać o stypendium... co dla Ciebie jest szczegółem to dla innych mogło by zmienić sytuacje o 180 stopni...

następnym razem wróbelku jeśli nie jesteś pewnien czegoś to po prostu nie zabieraj głosu...


Gdybyś czytała uważnie to byś wiedziała co tam napiałem. Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem. I daruj sobie te złościwości, bo tracisz energię i może ci jej braknąć na najbliższą sesje...
Pozdrawiam :)


hm... widzę, że trudno Ci się przyznać do błędu... a szkoda... bo to jest ogromny atut u człowieka... O mnie i moją sesje się nie martw... na pewno sobie poradzę...

miłego dnia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych