Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Kim jest slimak1? ( Pytanie z kręgu manii prześladowczej)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 03 listopad 2010 - 19:09

Ostatnimi czasy, przeglądając moje starsze posty, ze zgrozą dostrzegłem, iż potężna ilość spośród nich była rzekomo modyfikowana przez niejakiego slimaka1. Tajemniczego osobnika, który zarejestrował się w styczniu i ograniczył swoją działalność wyłącznie do edycji postów. Co ciekawe, jego działania z tego co widziałem, ograniczyły się wyłącznie do mojej osoby. Podejrzewam, iż ma to jakiś związek z pracami na forum, a slimak1 to pseudonim jakiegoś moda, ale byłbym bardzo wdzięczny za ostateczne wyjaśnienie tej kwestii.

Z poważaniem.
  • 0

#2 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3594 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 03 listopad 2010 - 19:53

Nie ma się czego obawiać :) Zauważ, że problem dotyczy tylko i wyłącznie postów napisanych na starym forum. Dotyczy to tylko i wyłącznie postów, które były edytowane przez Ciebie (wcześniej adnotacja zawierała informację że post był edytowany przez użytkownika Tabletierez).
Przyczyną tego stanu rzeczy, jest fakt że na nowym forum, zmieniła się nieco numeracja użytkowników. Dla przykładu: na starym forum, Twoje konto posiadało numer 13202, na nowym forum, numer Twojego konta to 11960. Adnotacja mówiąca o edycji, odwołuje się do użytkownika którego konto jest oznaczone numerem 13202, dlatego też zamiast "Tabletierez" wyświetla się "slimak1".
Niestety skrypt którego użyliśmy do konwersji bazy danych do nowego forum, nie dawał nam możliwości poprawienia tych adnotacji automatycznie, a poprawianie tego ręcznie, nie wchodzi w rachubę przy 155 tysiącach postów w bazie danych.

Na pocieszenie mogę Ci jedynie powiedzieć, że:
po 1: to dotyczy w większym lub mniejszym stopniu każdego użytkownika forum (jako przykład niech posłuży ten post: http://www.ipon.pl/f...=84774#pid84774
po 2: edycja postów dokonywana na nowym forum, będzie oznaczana prawidłowo (tak jak w Twoim poście powyżej).
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#3 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 03 listopad 2010 - 20:42

Dziękuję za odpowiedź. Temat do zamknięcia.
  • 0

#4 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 272 postów

Napisano 03 listopad 2010 - 22:36

Dlaczego ręcznie? Nie idzie napisać skryptu poprawiającego? :)
  • 0

#5 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3594 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 04 listopad 2010 - 07:08

Nie idzie napisać skryptu poprawiającego? :)


Można. Wszystko można (oprócz wyjęcia z d...y otwartego parasola, bo się haczy - ale to już odrębny temat).
Jest tylko kilka "ale":
1. Doba ma tylko 24 godziny, a jest sporo innych, pilniejszych prac na IPONie które trzeba wykonać.
2. Te adnotacje mają znaczenie raczej czysto kosmetyczne.
3. Nie wykluczam że zajmę się tym w przyszłości, ale najpierw chcę uruchomić nowe randki, przebudować nieco menu, zrobić nowe topy, i wykonać jeszcze kilka innych prac...
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#6 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 272 postów

Napisano 04 listopad 2010 - 13:10

Marder nie tak nerwowo :)

Była mowa o ręcznym poprawianiu 100 tys rekordów wiec pytanie cisnęło się na usta :)
  • 0

#7 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3594 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 05 listopad 2010 - 20:01

Ależ ja jestem spokojny :)
Mój błąd - nie dodałem emotki z uśmieszkiem, dlatego mogłeś wziąć mój żart o parasolu za wyraz złości.

Pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#8 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 272 postów

Napisano 06 listopad 2010 - 00:10

no mały szczegół a dużo zmienia :)
  • 0

#9 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3594 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 09 listopad 2010 - 21:12

Przy okazji stawiania forum na nowo, adnotacje mówiące o edycji w których były zamienione nicki, zostały usunięte.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych