Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

jak radzić sobie ze spastyka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 17 październik 2010 - 21:31

Z suplementami magnezu radziłabym ostrożnie u osób na wózkach i z ograniczonym poruszaniem się, bo mogą wywoływać bóle głowy, a nawet tworzyć kamienie nerkowe.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#2 reniuska

reniuska

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 14 październik 2010 - 14:55

Miałam juz idealny stan nie miałam silnej spastyki az tu nagle po zmianie leku z baclofenu na myolastan mam silniejsza niz miałam wczesniej co robic/ kazdy z tych leków ma działanie uboczne i ja niestety mam te uboczne działania może są sprawdzone ćwiczenia lub nietradycyjne metody poradżcie mi

Dodano Thu Oct 14 15:56:55 2010 :
Moze ktos z WAS ma sprawdzone metody ?
  • 0

#3 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 14 październik 2010 - 20:19

Witka,
Muszę Tobie powiedzieć, że mi leki nie pomagają więc je przesłałam zażywać gdyż po długim stosowaniu poprawa była u mnie zerowa.
Brałam Baclofen, Sirdalud i inne cuda.
Preferuję fizjoterapię.
Na mnie najlepiej działa hydroterapia.
Dla jasności mam MPD.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#4 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 14 październik 2010 - 22:09

Żeby łagodzić spastykę trzeba nauczyć się właściwie oddychać. Gdy łapie nas skurcz spastyczny, to odruchowo wstrzymujemy oddech lub bardzo go spłycamy, ewentualnie oddychamy szybciej i za płytko - takie oddychanie nasila spastykę.
Żeby nauczyć się prawidłowo oddychać, warto zacząć ćwiczenia na leżąco - gdy czujemy, że zaczyna nas łapać, zamykamy oczy i próbujemy pogłębić i wyrównać oddech. - Staramy się nie skupiać na tym, że łapie nas skurcz lub że coś tam skacze lub się "telepie" ;) tylko myślimy wyłącznie o równym, powolnym i głębokim oddychaniu. - Trochę muszą potrwać takie ćwiczenia, ale mnie one pomagały i pomagają - byłam tetra, byłam para... teraz jestem coś jakby po trochu jednego i drugiego :D
Nauka technik relaksacyjnych też jest bardzo pomocna - nie będę tego opisywać, bo za dużo tego jest i można opisy znaleźć w necie.
Niektórym dużą ulgę przynoszą masaże ręczne. Podobno basen i masaże wodne też pomagają.

Trzeba też pamiętać, że spastykę nasila zimno, dłuższe siedzenie lub leżenie w jednej pozycji, brak ćwiczeń fizycznych, mała ilość snu, kawa; alkohol też raczej tylko daje wrażenie rozluźnienia, a potem jest jeszcze gorzej...
Jeśli chodzi o leki, to na mnie nie działały, więc przestałam je brać.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#5 reniuska

reniuska

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 15 październik 2010 - 11:00

Kicia masz racje wszystkie działania rozluźniające organizm maja wpływ równiez na mięsnie spasty wykorzystam Twoja rade dziekuję
  • 0

#6 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 15 październik 2010 - 13:58

Na skurcze to może suplement Magnezu i Potasu mnie takie coś pomaga(w aptece bez recepty)
  • 0

#7 Jerychonka

Jerychonka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 02 grudzień 2010 - 22:16

Magnez nie powoduje tworzenia sie kamieni nerkowych, a nawet jest uzywany podczas leczenia kamicy (ostatnie zdanie w tym artykule).
http://www.emedica.p...p3?nr=106&typ=1
Magnez mozna bez problemu zazywac w dawkach tak jak jest podane na opakowaniu.
Magnez jest tez bardzo pomocny w zapobieganiu i leczeniu osteoporozy.

Natomiast leczenie potasem nalezy prowadzic tylko pod kontrola badania jego poziomu we krwi i za zaleceniem lekarza.
Niedobor potasu moze dawac objawy wiekszej spastyki (skurczy miesni) ale jego nadmiar jest jeszcze gorszy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych