Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Problem z IPLUSem w Windows 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 mantwk

mantwk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 28 lipiec 2010 - 20:23

Witam. Jak w tytule. Mieszkam w miejscowości gdzie o szybkim internecie mogę sobie pomarzyć. Zero Neostrady, kablówki, itp. Zdecydowałem się na IPLUSa. Miałem zainstalowany Windows XP. Jakoś to działało (GPRS tylko). Postanowiłem że zainstaluje Windows 7. Zasięg IPLUSa dużo gorszy niż w przypadku gdy miałem zainstalowany Windows XP.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem (problemem)?
Czy ktoś ma na to radę?

W tej chwili powróciłem z powrotem do Windows XP, a szczerze mówiąc chciałbym pobawić się Windowsem 7.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
  • 0

#2 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 28 lipiec 2010 - 21:02

A jaki masz modem do tego IPLUSa? Może da rady tam podpiąć specjalną antenę lub kup jakiś lepszy modem i przełóż kartę bo te co dają standardowe to są cienkie.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#3 mantwk

mantwk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 28 lipiec 2010 - 21:19

Dość popularnego, Huaveia 220 (źle napisałem nazwę modemu). Anteny nie można do niego podpiąć. To już starszy model. Mi się wydaje że to raczej nie wina samego modemu.
  • 0

#4 Tomek1281

Tomek1281

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 28 lipiec 2010 - 21:28

pobierz sterowniki dla win7 to powinno rozwiązać Twój problem
  • 0

#5 mantwk

mantwk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 28 lipiec 2010 - 21:47

Może ktoś ma inny pomysł, bo nie ma aktualizacji huaveia e220 pod windows 7. Nie ma nawet do Visty. Jeszcze poszukam na innych stronach bo sprawdzałem tylko na stronie PLUSa.

Dodano Wed Jul 28 22:52:02 2010 :
Chyba sobie poradzę z oprogramowaniem do modemu. Coś jest na ten temat w necie.
  • 0

#6 Banerx

Banerx

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 01 sierpień 2010 - 22:24

Z tego co wyczytałem Win 7 sterowniki od XP czy Visty śmigają na 7 także spróbuj zainstalować sterowniki na 7 od XP i napisz czy chodzi ja mam 7 i stery pod karte graf instalowałem od Visty i chodzi.
  • 0

#7 mantwk

mantwk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 03 sierpień 2010 - 14:32

Karta graficzna to trochę co innego. Moja chodziła na windows 7 bez instalacji sterowników i to z najwyższą rozdzielczością jaką obsługuje karta.
Znalazłem na stronie
http://www.forumpc.p...howtopic=139660
taki sam problem jaki mam ja i poniżej rozwiązanie które zamieścił jeden z użytkowników. Podobno działa, a przynajmniej tak wypowiadali się inni użytkownicy. Zamieszczam bo może się komuś przyda.
Poniżej tekst tego użytkownika:

Witam
Wczoraj udało mi się rozwiązać problem huawei e220 pod win7 64 bit i wszystko ładnie już chodzi :)
podzielę się z wami co i jak:
pobieramy aktualizacje modemu i stery pod win 7
aktualizacja
http://web.playmobil...03.264.B268.zip
sterowniki
http://web.playmobil..._3_09_00_00.zip

najpierw usuwamy stare sterowniki (ja to robiłem tak, start urządzenia i drukarki i tam jest ikona naszego modemu klikamy dwa razy na ikonę później wchodzimy w sprzęt i zaznaczamy sterownik właściwości i odinstaluj i tak zrobiłem z każdym) i teraz wchodzimy w te nowe sterowniki i klikamy w ikonę driversetup i instalujemy jak już nam się uda zainstalować to teraz aktualizujemy modem wyjmujemy kartę sim podłączamy modem do kompa i czekamy
instrukcja pdf
http://web.playmobil...uawei__e220.pdf
AHA oczywiście aktualizacja modemu aktualizuje nam firmware modemu nie zmienia oprogramowania ery blueconnect
to tyle
pozdrawiam

Dodano Tue Aug 3 15:35:17 2010 :
Ja niestety nie sprawdziłem czy działa bo nie mam teraz czasu. Mam w tej chwili XP i musiałbym zainstalować z powrotem windows 7.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych